Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Spalanie AFN po chipie i przed


vauxhall95

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam pytanie bo zdaje mi sie ze pali mi za duzo troche.Przy spokojnej jezdzie nieraz w trasie idzie zejsc do 5.Srednio 5.5.Problem pojawia sie kiedy jade szybciej.Opisze pare sytuacji:

Na kolach 16:

Mialem 1/4 baku przejechalem 80km z predkosciami 180-190 rezerwa.Wskaznik pokazuje dobrze na 100% przekonalem sie nie raz.To bylo na serii

Drugi przypadek.Zalozylem chipa(nie jest hardkor na maksa,nie poddymia generalnie OK) mialem pod korek zatankowany przejechalem 150 km i prawie 3/4 pokazuje.Zrobilem test zatankowalem i jechalem wolno 110-120 bez buta.Przejechalem 228 km i kreska na 1/1 sie trzymala.To sobie pozwolilem pocisnac 200-220 przejechalem moze 5km i juz widze jak spier..... paliwo.Widze jak wskazowka opada.Na moje oko to wychodzi ze pali 10l.Ewidentnie pali wiecej przy dyn jezdzie czy seria czy po chipie.Zmienione turbo od AWX tylko.A korekcje na wtryskach w normie 0.00 0.00 0.09,dawka paliwa ok.2.8 na rozgrzanym.Mialem poprzednio 1Z i ten palil delikatnie wiecej max 0.4l podczas dynamicznej.Czy to jest normalne.Obliczylem ze jakbym jechalem ciagle 180-190 to na baku zrobie 500km.Dodam ze odpowietrzam i wchodzi mi okolo 70l.Aha na czarno nie kopci,turbo sie nie zapieka,korekcje ok.Wiec wtryski wykluczam(choc byly podmieniane i tak).Jedyne zastrzezenie to wysoka temp paliwa.Ostatnio zanotowalem 62 stopnie przy 140 na tempomacie.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego, przy takich prędkościach to chyba każdemu w 1.9 paliwo szybko ucieka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie zauważyłem że jak się leci po trasie do 140 to pali 5-6 litrów a jak powyżej 140 to już ciągnie dobrze paliwo. :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to nie ma roznicy,na serii tez chla przy dynamicznej.Na chipie ciut wiecej moze 0.3l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcesz diesla do szybkich lotów :co: to zmień auto na bmw 530d :cool1: A4b5 1.9 przy 190/h zaczyna odlatywać :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysokie obroty w trasie robią swoje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma cudów musi tyle spalić przy takich prędkościach, myślę że w normie wszystko :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norma, dla poprawienia humoru mój w mieście robi max 650km na 52l :gwizdanie: 1,9 oszczedne jest do 120km/h później kranik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcesz diesla do szybkich lotów :co: to zmień auto na bmw 530d :cool1: A4b5 1.9 przy 190/h zaczyna odlatywać :decayed:

Może silnik już ma ciężko przy tych prędkościach, ale uwierz mi zawieszenie mogłoby więcej. Co prawda ja mam -60/-40 zawias ale chyba na ori zawiasie też daję radę z dużymi prędkościami!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam 1be i mój przy tych prędkościach trzyma sie zaskakująco dobrze drogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcesz diesla do szybkich lotów :co: to zmień auto na bmw 530d :cool1: A4b5 1.9 przy 190/h zaczyna odlatywać :decayed:

taaaa i ile to BMW 3.0 V6 spala przy 200km/h.... 7l??? 8l??? :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajomemu w e39 530d pali 10l przy nie az tak bardzo dynamicznie,wolno nie jezdzi.Ale wariat nie jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...