Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Klima nie działa po wymianie czujnka ciśnienia klimatyzacji


arabbek

Rekomendowane odpowiedzi

moje autko to audi a4 1,9 tdi z 2001 roku Pewnego pięknego dnia przez czujnik ciśnienia klimatyzacji uleciał mi cały gaz z klimy-usterkę usuną mi mechanik wymieniając czujnik dobijając gaz i wymienił jakiś tam jeszcze filter-tylko że założył mi czujnik z modelu z roku 2009 bo poddobno to jest to samo(pasuje idealnie i wzrokowo tez to samo) i klima w ogóle teraz nie chula-nie włącza się spężarka i świeci się ekon-czy to na pewno wina czujnika czy też coś innego?Bo zdania są rózne z tego co się orientowałem-Pomózcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wcześniej klima działała a teraz nie to coś z tym czujnikiem jest nie w porządku :no:

Generalnie klima się nie włącza to zazwyczaj z tego powodu, że czujnik wykrył spadek ciśnienia w obwodzie poniżej dopuszczalnego minimum. Przyczyny mogą być dwie: albo w naturalny sposób skończył się czynnik chłodzący, albo doszło do rozszczelnienia instalacji i wyciekł gaz.

Jeśli jesteś pewien że mechanik na 100% napełnił ci klimę, to nie ma mowy żebyś miał gdzieś tak dużą nieszczelność żeby ciśnienie spadło tak mocno, że komputer nie pozwala włączyć klimatyzacji (musiało by minąć kilka tygodni).

Tak więc ten czujnik wydaje mi się podejrzany.

Sprawdź nr czy dasz radę odczytać nr części z nowego czujnika ...kto wie co on Ci tam wstawił :(

Tu masz jeszcze krótką lekturę :

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=86447.0;highlight=8e0959126

Pomocne były by jeszcze kody błędów z VAG'a i trochę więcej szczegółów na temat historii auta od czasu, gdy klima jeszcze działała ...aż do teraz (np. czy był wymieniany rozrząd itp.)

PS. Zastanawiam się czy nie wystarczyło wymienić samego o-ringu i zostawić stary czujnik w spokoju :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej to pierw podepnij vaga i zobacz czy są jakieś błędy (blok 08-Auto HVAC)...zarazem możesz sprawdzić ciśnienie czynnika w klimie i będziesz wiedział czy mechanior na prawdę napełnił do fulla...

ps. miesiac temu wymieniałem ten sam czujnik i też wkręcałem różne inne czujniki z innych modeli (nie tylko audi ale np. golfa) i żaden nie działał... zakupiłem nowy z ASO i wszystko sprawne :good:

od 2010r nr katalogowy czujnika G65 (wysokiego ciśnienia) to: 3R0 959 126

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


...zarazem możesz sprawdzić ciśnienie czynnika w klimie i będziesz wiedział czy mechanior na prawdę napełnił do fulla...

A jak Vagiem można to sprawdzić? i jakie wskazania powinny byc? Mam podobny problem i nie wiem co padło czujnik czy rozszczlnienie klimy a może poprzez czujnik może uciec cała zawartość klimy?


sorki za odkopywanie ale potrzebuje rzetelnego info:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez obrazy ale byłeś u klimownika, on coś porobił,wziął kasę i nie działa? A gdzie gwarancja? Się pytam. Wracaj do niego i niech robi. Tak to ja widzę. Oczywiście jak na samej górze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...