Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Kierunkowskazy przednie w stylu amerykańskim

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Sporo osób pisze do mnie z zapytaniem jak zrobić takie kierunkowskazy.

Na początku przedstawię zasadę działania

Kierunkowskazy świecą cały czas lekko, lecz po włączeniu kierunkowskazu zaczynają migać mocniej
Słaba jakość - nagrywane w nocy telefonem komórkowym - daje wrażenie że świeci cały czas mocno, lecz tak nie jest

Audi A4 by !Tommy - ver. USA - www.AudiSlask.pl


Co jest potrzebne:
2 żarówki dwuwłóknowe 5W/21W
Przewód
Taśma izolacyjna
Miernik (lub schemat kabli we wtyczce)
Lutownica (chyba że ktoś woli tylko skręcić przewody)
+ dodatkowo przełącznik on/off (jak ktoś chce wersje z wyłącznikiem)
no i cierpliwość i trochę czasu


Opis na przykładzie lampy Audi A4 b5 zespolonej. Lecz w innych autach robi się to intuicyjnie do opisu.



Na samym początku schemat przewodów, które idą do żarówek w lampie (pominąłem przewody od silniczków regulacji itp)
7ca45cbdad828874m.jpg




Opcja 1
Święcący non stop kierunkowskaz i oryginalna żarówka postojowa

Od przewodu zasilającego żarówkę postojową rozdzielamy przewodem napięcie, które pójdzie do włókna 5W żarówki kierunkowskazu (można lutować lub skręcić przewody).

W przypadku, gdy nie wiemy który przewód idzie do żarówki postojowej, mierzymy miernikiem napięcie.

Rozgałęziony przewód mocujemy/lutujemy do styku 5W żarówki dwuwłóknowej.
Do styku 21W mocujemy/lutujemy przewód, który był przy poprzedniej żarówce kierunkowskazów.

Z drugą lampą postępujemy analogicznie.

Po złożeniu wszystko powinno dobrze świecić.

Rysunek:
d7477b6d94a3198dm.jpg









Opcja 2
Święcący non stop kierunkowskaz, lecz bez oryginalnej żarówki postojowej

Przewód zasilający żarówkę postojową odłączamy (odcinamy, wypinamy) od wtyczki w lampie i wtyczki do żarówki postojowej.
Następnie przewód mocujemy/lutujemy do styku 5W żarówki dwuwłóknowej.
Do styku 21W mocujemy/lutujemy przewód, który był przy poprzedniej żarówce kierunkowskazów.

Z drugą lampą postępujemy analogicznie.

Po złożeniu wszystko powinno dobrze świecić.

Rysunek:
3eaddf244553a28fm.jpg













Opcja legalności :D
Możliwość wyłączenia świecącego non stop kierunkowskazu na wypadek kontroli policji, przeglądy technicznego itp

Możliwość zastosowania rozwiązania w Opcji 1 i Opcji 2

Przewód, który idzie do włókna 5W żarówki kierunkowskazu ciągniemy do kabiny, w której podpinamy go do przełącznika ON/OFF (tu polecam przełącznik ON/OFF na 2 niezależne ścieżki, wtedy jeden przełącznik będzie obsługiwał nam obie lampy), a z przełącznika ciągniemy kabel do żarówki kierunkowskazu. UWAGA !!! Nie łącz ze sobą kabli z lewej i prawej lampy razem, są to osobne obwody !!! (można przełącznik zrobić pod maską ale wtedy jest to niepraktyczne).

Rysunek:
48769f646b6fdd6em.jpg




a jeszcze jeden ze sprzedawców który ma żarówki dwuwłóknowe srebrne http://allegro.pl/my_page.php?uid=3861210

Opublikowano

a jak wyglada sprawa oprawki zarowki trza pewnie cos powiercic itd :tongue4:

Opublikowano
  • Autor

a jak wyglada sprawa oprawki zarowki trza pewnie cos powiercic itd :tongue4:

mozna wymienic, ale wtedy musisz dorwac oprawke US i specjalną żarówkę. Ja zrobiłem w ten sposób że wywaliłem blaszkę "+", blaszka "-" bez zmian. Kabelki obu plusów (postojówki i kierunkowskazu) poprostu przylutowałem do żarówki, włożyłem w oprawkę, zabezpieczyłem przed wilgocią i już

Opublikowano

jaki przełącznik zastosowałeś? Możesz pokazać np na aukcji allegro?

Opublikowano

super pomysl :notworthy:zastanawiam sie nad tym :mysli:[br]Dopisany: 30 Maj 2011, 19:16_________________________________________________a jak wyglada sprawa zarowki gdzie kupic dwu wloknowa pomaranczowa?? chyba ze szkielko jest pomaranczowe w kierunkowskazie ??bo juz nie pamietam :tongue4:

Opublikowano

dwuwłóknowa ma być pomarańczowa, na allegro albo w sklepie z autami amerykańskimi

Opublikowano

Zastanawiam się nad sensem takiej przeróbki. Pomijając fakt, że takie rozwiązanie jest u nas nielegalne to wszyscy, którzy importują auta z USA zmierzają dokladnie w odwrotnym kierunku - czyli wyłączają permanentnie palące się kierunki.

Opublikowano

sens jest taki że fajnie wygląda na lampach zespolonych szczególnie, a to że nie legalne to mnie osobiście nie obchodzi bo można sobie wyłącznik zamontować. Zmieniają bo przeglądu nie przejdą wątpię żeby zmieniali na własne życzenie

Opublikowano
  • Autor

jaki przełącznik zastosowałeś? Możesz pokazać np na aukcji allegro?

obojetnie jaki przełącznik który ma stan 0 i 1

można też wykombinować jak michal_s87 z przełącznikiem od ASR i przekaznikiem bistabilnym

ja mam cos takiego http://allegro.pl/przelacznik-hebelkowy-mts-102-on-off-2-pozycyjny-i1628183807.html

schowane w schowku[br]Dopisany: 31 Maj 2011, 11:21_________________________________________________dwuwłóknowe srebrne http://allegro.pl/zarowki-silver-vision-srebrne-dwuwloknowe-2szt-i1599615589.html

pomarańczowa http://allegro.pl/py21-5w-baz15d-zarowka-pomaranczowa-dwuwloknowa-i1630231172.html

led http://allegro.pl/zarowki-diodowe-bay15d-18-led-dwuwloknowe-red-i1593341158.html - ledowa nie wiem jak bedzie dzialac

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

kto mnie wołał? :decayed:

dscn0012p.jpg

ledowa chyba nie będzie banglać, bo zmienia się opór w całym układzie i kierunek będzie mrugał szybciej :mysli:

niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę

Opublikowano

michal_s87 dobrze gadasz z tymi LEDami

Opublikowano

jaki przełącznik zastosowałeś? Możesz pokazać np na aukcji allegro?

obojetnie jaki przełącznik który ma stan 0 i 1

można też wykombinować jak michal_s87 z przełącznikiem od ASR i przekaznikiem bistabilnym

ja mam cos takiego http://allegro.pl/przelacznik-hebelkowy-mts-102-on-off-2-pozycyjny-i1628183807.html

schowane w schowku[br]Dopisany: 31 Maj 2011, 11:21_________________________________________________dwuwłóknowe srebrne http://allegro.pl/zarowki-silver-vision-srebrne-dwuwloknowe-2szt-i1599615589.html

pomarańczowa http://allegro.pl/py21-5w-baz15d-zarowka-pomaranczowa-dwuwloknowa-i1630231172.html

led http://allegro.pl/zarowki-diodowe-bay15d-18-led-dwuwloknowe-red-i1593341158.html - ledowa nie wiem jak bedzie dzialac

a jak zrobic 4 opcje?

tj przelacznik miedzy kierunkiem a postojowka, czyli zapalamy swiatla swieca sie tylko kierunki ale w razie Wu pstryk gasnie kierunek wlacza sie zwykla postojowka?

Opublikowano

a jak zrobic 4 opcje?

tj przelacznik miedzy kierunkiem a postojowka, czyli zapalamy swiatla swieca sie tylko kierunki ale w razie Wu pstryk gasnie kierunek wlacza sie zwykla postojowka?

chyba najprościej będzie to zrobić z wyłącznikiem trzypozycyjnym:

-pozycja I: włączone kierunki USA

-pozycja 0: wyłączone wszystko

-pozycja II: włączone zwykłe postojówki

watermark.php?id=4047&con=1

Opublikowano

To wystarczy: http://allegro.pl/przelacznik-kolyskowy-6a-on-on-i1696175932.html

Po co trzy pozycje? Potrzebujemy 3 styki, ale pozycje tylko dwie: EUR - USA.

w sumie racja :good:

nie przyszło mi do głowy że są przełączniki ON-ON :wallbash:

i mjut :decayed: USy sie koncza rezac bedzie po "Bozemu" zrobione :kox:
  • 5 miesięcy temu...
Opublikowano

Jak to zrobić gdy mam żarówki pomarańczowe a dwuwluknowe sa tylko białe? Nie mam w lampie żadnych pomarańczowych obramowek na żarówkę

Opublikowano

Jak to zrobić gdy mam żarówki pomarańczowe a dwuwluknowe sa tylko białe? Nie mam w lampie żadnych pomarańczowych obramowek na żarówkę

Chcesz mieć białe kierunki?

Żarówki dwuwłóknowe muszą być pomarańczowe jeśli nie masz lamp usa (chodzi mi o te pomaranczowe elementy).

Fajna sprawa, z daleka tego nie widać (nie rzuca się w oczy policji), dopiero z bliska widać :naughty:

Ponad rok, jeżdżę z takimi obrysami, miałem wiele kontroli i tylko raz żandarm się przyczepił (ale wiadomo, że żandarm gorszy niż policjant :wink4:).

Opublikowano

No to nie mam lamp USA, a chciałbym mieć takie kierunki. Co proponujecie, jak to rozwiązać ? W grę nie wchodzi kupno nowych lamp oczywiście. Ktoś widział może pomarańczowe żarówy dwu-włóknowe ?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.