Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJL]Black Arrow-Czas na Detailing :]


Arek956

Rekomendowane odpowiedzi

Pany takie "głupie" pytanko mam a nie chcę zakładać niepotrzebnych wątków i zaśmiecać forum.

Jak zrobić żeby fis pokazywał spalanie na 100km? Wiem że funkcje przełącza się manetką od wycieraczek ale fis pokazuje średnie chwilowe spalanie czyli co chwilę się zmienia. Czasem tylko jest 8.9l/100km przez kilka sekund a ciekaw jestem ile dokładnie benzyny bierze mój AJL. Mógłbym sam oszacować jakie mniej więcej jest spalanie ale ciekawe co fis pokaże. :wink4: No i jeszcze jedno. Fisem da się zrobić taki test który sprawdza olej itp. i potem powinno być wielkie OK- jak to zrobić. Sorry że tyle głupich pytań ale auto mam od niedawna i niektórych rzeczy po prostu jeszcze nie wiem a w poprzedniku- Audi 80 takich gadżetów nie było :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o sprawdzenie wszystkich układów, to wciskasz guzik na licznikach obok tego, którym zerujesz licznik dzienny. Wtedy sprawdza wszystkie układy i na końcu powinno wyskoczyć "OK".

Jeśli chodzi o spalanie na 100 km, to nie wiem czy to jest możliwe. FIS pokazuje też spalanie średnie - od ostatniego resetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki o to mi właśnie chodziło :hi:[br]Dopisany: 04 Lipiec 2011, 18:24_________________________________________________Wczoraj w nocy jechałem i wyświetlił mi się taki komunikat na fisie:

Zdj_cie0195.jpg

Co to oznacza? Chodzi mi o ten komunikat na żółtym polu. Po 2-3 minutach komunikat zgasł i wszystko było ok. Potem zaświeciła się kontrolka na obrotomierzu (samochodzik z kluczykiem) na kilka sekund i również zgasła. Co to może być? Ten komunikat na fisie to przepalona żarówka? Z góry dzięki za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w nocy jechałem i wyświetlił mi się taki komunikat na fisie:

Zdj_cie0195.jpg

Co to oznacza? Chodzi mi o ten komunikat na żółtym polu. Po 2-3 minutach komunikat zgasł i wszystko było ok. Potem zaświeciła się kontrolka na obrotomierzu (samochodzik z kluczykiem) na kilka sekund i również zgasła. Co to może być? Ten komunikat na fisie to przepalona żarówka? Z góry dzięki za odp.

Ja bym się bardziej martwił tył czerwonym komunikatem :naughty: ten na żółtym to spalona żarówka :wink4: A kontrolka "samochodzik z kluczykiem" to immo :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym czerwonym nie muszę się przejmować bo gdy robiłem fotę to robiłem test fisem. W trakcie jazdy nie zdążyłem zrobić zdjęcia więc żeby potem strzelić fotkę zrobiłem test bo nie wiedziałem dokładnie co oznacza ten żółty komunikat- no i zrobiłem fotę. Dziwi mnie tylko bo dziś jest wszystko ok... i nie mam pojęcia czemu pokazał że jest przepalona żarówka no i potem immobiliser na kilka sekund się zaświecił i zgasł :) Cały samochód sprawdziłem jak przyjechałem i wszystkie żarówki są ok więc nie mam pojęcia czemu fis pokazywał że żarówka jest przepalona no i ten immo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek jak masz VAG'a to podepnij i sprawdź błędy bo jak immo się zapaliło to na pewno powinien się jakiś błąd zapisać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w tym cały problem ża Vag'a nie mam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochodzik calkiem fajny tylko zawias w dol :wink4: ja tez czekam na lamki do tego samego kolegi :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochodzik calkiem fajny tylko zawias w dol :wink4: ja tez czekam na lamki do tego samego kolegi

Dzięki :) Mi też się podoba :naughty: U ciebie dużą robotę robi większa felga no i obniżony zawias. A domyślam się że czekasz na lampki?

Co do wczorajszego błędu o spalonej żarówce to nie wiem co fis odwalił ale dzisiaj wszystko jest w najlepszym porządku. Być może fis był oburzony bo mam Hid-y w bixach :) Na początku się przestraszyłem że coś się spier.....o :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może poprostu żarówka na dołku na chwilę się rozłączyła w tylnej lampie albo coś :naughty:

A co do autka to zacnie tylko wiesz czego brakuje :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może poprostu żarówka na dołku na chwilę się rozłączyła w tylnej lampie albo coś :naughty:

A co do autka to zacnie tylko wiesz czego brakuje :gwizdanie:

Wiem :wink4: W przyszłym roku jak auto będzie się dobrze sprawować i drogi w moim mieście będą znacznie lepsze bo obecnie prawie każda droga jest remontowana to będę myślał o zmianie felg na 18" wzór z RS4 B7 bo mi się b.podoba no i wtedy jakieś -40 pewnie by wpadło. Wszystko zależy też od gotówki ale mam nadzieje że coś tam się odłoży :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- 40mm to za grosze idzie wyrwać... :wink4: Jak chcesz to u mnie się kurzą w garażu :decayed:

u mnie też remont na remoncie ale już powoli robią się niemcy pod względem dróg bo nie ma co narzekać :naughty: Jedynie na asfalt który rzucają koła na drzwi przy remontach :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- 40mm to za grosze idzie wyrwać... :wink4: Jak chcesz to u mnie się kurzą w garażu :decayed:

u mnie też remont na remoncie ale już powoli robią się niemcy pod względem dróg bo nie ma co narzekać :naughty: Jedynie na asfalt który rzucają koła na drzwi przy remontach :disgust:

Konus moi koledzy z firmy robia dwie drogi w Busku wiec niebylbym takim optymista co do jakosci tych drog a ja robie trzecia przed Nowym Korczynem i ta tez byle jaka bedzie :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- 40mm to za grosze idzie wyrwać... :wink4: Jak chcesz to u mnie się kurzą w garażu :decayed:

u mnie też remont na remoncie ale już powoli robią się niemcy pod względem dróg bo nie ma co narzekać :naughty: Jedynie na asfalt który rzucają koła na drzwi przy remontach :disgust:

Konus moi koledzy z firmy robia dwie drogi w Busku wiec niebylbym takim optymista co do jakosci tych drog a ja robie trzecia przed Nowym Korczynem i ta tez byle jaka bedzie :polew:

U mnie w mieście też pewnie droga będzie bez dziur przez pół roku a potem znowu to samo :)

Na razie auto mi się podoba. W realu nie wygląda na taką kozę jak na zdjęciach i mi pasuje taki wygląd. Auto miało obniżony zawias -60/-40 ale było to jeszcze u poprzedniego właściciela.Ale po jakimś czasie zrezygnował bo trzeba było uważać na dziury itp.

Tu masz 2 foty od poprzedniego właściciela jak wyglądało z obniżonym zawiasem czyli tak jak pisałem wyżej (-60/-40) :) Mam nadzieje że mamci nie obrazi się że wstawiam jego fotki :)

Tu masz linka:

a>

a>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- 40mm to za grosze idzie wyrwać... :wink4: Jak chcesz to u mnie się kurzą w garażu :decayed:

u mnie też remont na remoncie ale już powoli robią się niemcy pod względem dróg bo nie ma co narzekać :naughty: Jedynie na asfalt który rzucają koła na drzwi przy remontach :disgust:

Konus moi koledzy z firmy robia dwie drogi w Busku wiec niebylbym takim optymista co do jakosci tych drog a ja robie trzecia przed Nowym Korczynem i ta tez byle jaka bedzie :polew:

Toś mnie pocieszył :disgust: Ja mieszkam dokładnie 4 km od Korczyna i do tej pory podobała mi się ta droga jak jechałem w niedzielę :decayed:

Nie widziałeś mnie tam kiedy jak leciałem na Busko? :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- 40mm to za grosze idzie wyrwać... :wink4: Jak chcesz to u mnie się kurzą w garażu :decayed:

u mnie też remont na remoncie ale już powoli robią się niemcy pod względem dróg bo nie ma co narzekać :naughty: Jedynie na asfalt który rzucają koła na drzwi przy remontach :disgust:

Konus moi koledzy z firmy robia dwie drogi w Busku wiec niebylbym takim optymista co do jakosci tych drog a ja robie trzecia przed Nowym Korczynem i ta tez byle jaka bedzie :polew:

Toś mnie pocieszył :disgust: Ja mieszkam dokładnie 4 km od Korczyna i do tej pory podobała mi się ta droga jak jechałem w niedzielę :decayed:

Nie widziałeś mnie tam kiedy jak leciałem na Busko? :naughty:

A masz jakies ramki albo naklejke ,bo ja koparke mam opisana

33ba31ca171b013cm.jpg :kox:

A wracajac do tematu to naprawde polecam zawieszenie gwintowane tam sobie ustawisz wysokosc jaka ci bedzie najlepiej odpowiadac .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczy się co do tego zawiasu.Na razie mam inne plany. :) Poza tym nie róbcie mi tu śmietniku o koparkach. Chociaż muszę przyznać że oznakowanie na koparce jest meega :good:

Dobra koniec OT :)[br]Dopisany: 07 Lipiec 2011, 10:56_________________________________________________Długo się nie odzywałem ponieważ byłem na wakacjach ale chciałem pochwalić się nowym modem który wpadł 3 tygodnie temu czyli elektryczne szybki z tyłu które w końcu zostały podłączone. Są także boczki od Avanta z głośnikami ale to już zasługa poprzedniego właściciela który zamontował boczki od kombiaka.Znalazło się nawet foto:

Zdj_cie0377.jpg

No i pochwalić się muszę że przez 2 dni jeździłem na glebie :tongue4:

Pełny bagażnik do tego komplet osób w aucie jeszcze z psem i auto siadło na tyle o jakieś -45 :) Niestety mam tylko zdjęcie załadowanego kufra a fotka pokazująca jak siadło auto gdzieś mi się posiała:

Zdj_cie0376.jpg

Auto całkowicie inaczej się prezentowało z 1BA zrobiło się co najmniej -45 w dół :) Auto zdecydowanie bardziej mi się podobało... na tyle że rozglądam się za jakąś glebą ale jeżeli będzie to tak z głową czyli max -45 :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ajjć :) A ja jestem w Nowym Tomyślu obecnie. Do kiedy będziesz w Zielonce? :) Bo potem szykuję mi się jeszcze wyjazd na śląsk konkretnie to do Żor ale pewnie to spory kawałek od ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...