Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ABC] Naprawa podgrzewania w fotelach przednich


czaki22

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie mam nerwów do tych wszystkich pseudofachowców. Chyba wymienie matę - w ASO o ile dobrze usłyszałem 275zł. 50zł gościu mi powiedział za demontaż i montaż fotela.

Jak nic nie wymyśle do tego czasu to tak sie zrobi. :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega napisał:

przyczyna uszkodzenia w moim przypadku był sterownik/przełacznik/włacznik po wyłaczeniu zapłonu podawał cały czas napięcie dwukrotnie wyższe od nomalnalnego powodawało to zbyt szybkie nagrzewanie się siedzenia do zbyt wysokiej temperatury po czym nastąpowawało w najbardziej czyłych miejscach i przerywanie obwodu.

po złożeniu i zamontowaniu siedziska w samochodzie należy wymienić przełącznik na sprawny, na wszelki wypadek sprawdzić jego podawanie napięcia

Sytuacja dosc niebezpieczna gdyż taka awaria grozi pożarem, naszczęcie w moim przypadku do tego niedoszło.

Może ktoś napisać gdzie jest ten sterownik i jakie napięcie powinno być w B5 ?

chodzi o pokretlo od podgrzewania fotelow, wszystko jest w sierodku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega napisał:

przyczyna uszkodzenia w moim przypadku był sterownik/przełacznik/włacznik po wyłaczeniu zapłonu podawał cały czas napięcie dwukrotnie wyższe od nomalnalnego powodawało to zbyt szybkie nagrzewanie się siedzenia do zbyt wysokiej temperatury po czym nastąpowawało w najbardziej czyłych miejscach i przerywanie obwodu.

po złożeniu i zamontowaniu siedziska w samochodzie należy wymienić przełącznik na sprawny, na wszelki wypadek sprawdzić jego podawanie napięcia

Sytuacja dosc niebezpieczna gdyż taka awaria grozi pożarem, naszczęcie w moim przypadku do tego niedoszło.

Może ktoś napisać gdzie jest ten sterownik i jakie napięcie powinno być w B5 ?

chodzi o pokretlo od podgrzewania fotelow, wszystko jest w sierodku

A może ktoś wie jakie powinno być napięcie na wtyczce i na których bolcach ? Bo szkoda chyba naprawiać fotel jak nie wiadomo jakie prądy idą - mi przepaliło w jednym miejscu na fotelu i cały fotel słabiutko grzeje. [br]Dopisany: 14 Wrzesień 2010, 08:44_________________________________________________Mam jeszcze jedno pytanko. Jak szybko powinny się nagrzewać fotele po przekręceniu potencjometra np. na 6 ? U mnie żeby się nagrzały to trzeba było około 5 minut albo kilka km ??? Wie ktoś może jakie to napięcie powinno być na wyjściu ze sterownika/potencjometru na kostce ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również bardzo proszę kogoś o to co kolega - jakie powinny być napięcia mierzone np. na kostce przy fotelu na poszczególnych położeniach przełącznika? I u mnie grzanie zaczyna być odczuwalne dopiero po ładnych kilku minutach, a nie wiem czy tak być powinno? I też chciałbym zabrać się do roboty, a nie wiem o co walczyć. Bardzo proszę...

/pozdrawiam /M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również bardzo proszę kogoś o to co kolega - jakie powinny być napięcia mierzone np. na kostce przy fotelu na poszczególnych położeniach przełącznika? I u mnie grzanie zaczyna być odczuwalne dopiero po ładnych kilku minutach, a nie wiem czy tak być powinno? I też chciałbym zabrać się do roboty, a nie wiem o co walczyć. Bardzo proszę...

/pozdrawiam /M

Dzisiaj zmierzyłem napięcie na kostce zielonej na tych grubych bolcach:

http://img410.imageshack.us/i/sprawdzamy.jpg

i okazało się, że napięcie na pozycji 1-6 potencjometru wynosi 1,8V bez włączonego silnika a na zapalonym silniku 2V i coś mi się to za bardzo nie podoba bo napięcie chyba powinno wzrastać no chyba że mierzę nie tu gdzie trzeba. Co o tym myślicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takoż i u mnie chyba... Tzn. 'd..poleptycznie' mam wrażenie że nie robi żadnej różnicy ustawienie na '1' czy na '6', a napięć nie mierzyłem jeszcze.

Czekamy więc na jakiegoś litościwego ze sprawnym grzaniem i sprawnym miernikiem ;-)

/pozdr /M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takoż i u mnie chyba... Tzn. 'd..poleptycznie' mam wrażenie że nie robi żadnej różnicy ustawienie na '1' czy na '6', a napięć nie mierzyłem jeszcze.

Czekamy więc na jakiegoś litościwego ze sprawnym grzaniem i sprawnym miernikiem ;-)

/pozdr /M

A nie możesz zmierzyć sam u siebie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że mogę. Nie wiem tylko co to wniesie do dyskusji, gdyż - jak może zauważyłeś - pisałem, iż ogrzewanie u mnie NIE działa poprawnie. Ale bardzo proszę - napięcie zmierzone na pinach 3 i 4 gniazdka pod fotelem: 0,98V na lewym, 0,97 na prawym, niezależnie od nastawy regulatora. Po włączeniu silnika - odpowiednio 1,07 i 1,05V.

Nadal czekam więc na kogoś litościwego.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Więc jestem po naprawie podgrzewania fotela. Miałem przepalony przewód łączący 2 wysepki siedzenia. Zlutowałem to i zaizolowałem ale nie wiem na jak długo to wystarczy bo miałem dość duże przepalenie i wypalenie w piance siedziska - na pokryciu fotela też było widać że jest przypalone. Za radą kolegi te druty łączące tapicerkę z fotelem obcinałem a nie rozginałem a potem łączyłem to na opaskach zaciskowych i super to wyszło wszystko. I lepiej jak was parzy choć troszkę fotel to go nie używajcie tylko rozbierajcie bo jak zlekceważyłem to i dużo mi wypaliło w fotelu. A te opaski to super pomysł bo można sporo czasu zaoszczędzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ma tez problem z grzanymi fotelami grzeje mi tylko do okoła siedziska nie grzeje oparcie i samo siedzisko czy może ktoś to naprawia bo samemu to dla mnie chyba za trudna robótka i brak narzędzi a może to nie spalony obwód POMOCY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko masz w tym wątku, weź miernik i sprawdz sobie czy obwody Ci działają i czy nie masz gdzieś przepalonego przewodu :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałem niemam jednego obwodu tylko nie pamiętam którego czy nie chcial by mi kto naprawić tego fotela

jest z tym troszkę, roboty najwięcej ze zwaleniem materiału, i jego założeniem, bo trzeba miec troszkę cierpliwości to tych metalowych spinek, jakbyś był z okolic to być podrzucił i byśmy powalczyli, a tak to musisz kogoś szukać :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałem niemam jednego obwodu tylko nie pamiętam którego czy nie chcial by mi kto naprawić tego fotela

jest z tym troszkę, roboty najwięcej ze zwaleniem materiału, i jego założeniem, bo trzeba miec troszkę cierpliwości to tych metalowych spinek, jakbyś był z okolic to być podrzucił i byśmy powalczyli, a tak to musisz kogoś szukać :gwizdanie:

metalowe spinki obciąć i w to miejsce dać plastikowe opaski zaciskowe i po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałem niemam jednego obwodu tylko nie pamiętam którego czy nie chcial by mi kto naprawić tego fotela

jest z tym troszkę, roboty najwięcej ze zwaleniem materiału, i jego założeniem, bo trzeba miec troszkę cierpliwości to tych metalowych spinek, jakbyś był z okolic to być podrzucił i byśmy powalczyli, a tak to musisz kogoś szukać :gwizdanie:

metalowe spinki obciąć i w to miejsce dać plastikowe opaski zaciskowe i po problemie.

miejsca jest nie wiele, także samo zakładanie opasek nawet nie bedzie łatwe, ja to ogarnąłem na tych ori spinkach :decayed:

nio kurde troszke robotki coś trzea bedzie pokombinowac ale te plastikowe opaski to dobry pomysl a potem w d..pe niebeda wchodziły

one są zanurzone w piankę fotela, także nie powinny przeszkadzac :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałem niemam jednego obwodu tylko nie pamiętam którego czy nie chcial by mi kto naprawić tego fotela

jest z tym troszkę, roboty najwięcej ze zwaleniem materiału, i jego założeniem, bo trzeba miec troszkę cierpliwości to tych metalowych spinek, jakbyś był z okolic to być podrzucił i byśmy powalczyli, a tak to musisz kogoś szukać :gwizdanie:

metalowe spinki obciąć i w to miejsce dać plastikowe opaski zaciskowe i po problemie.

miejsca jest nie wiele, także samo zakładanie opasek nawet nie bedzie łatwe, ja to ogarnąłem na tych ori spinkach :decayed:

nio kurde troszke robotki coś trzea bedzie pokombinowac ale te plastikowe opaski to dobry pomysl a potem w d..pe niebeda wchodziły

one są zanurzone w piankę fotela, także nie powinny przeszkadzac :hi:

Zakładnaie opasek jest super łatwe - przetestowałem na swoim fotelu. jak zacząłem te spinki doginać to myslałem że mnie szlak trafi ale dobrze ze mi znajomy podpowiedział bo sam wczesniej robił i zakładał tez opaski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem już po operacji naprawy podgrzewania, tyle roboty przez 1 przełamany kabelek :thumbdown: zdecydowanie polecam ponowne mocowanie poszycia na trytytki, nie widać żadnej różnicy, a bardzo przyspiesza to robotę.

Dla montujących lub wymieniających maty polecam do ich umocowania klej tapicerski Bonakol, nie śmierdzi i szybko wiąże, 10 minut po przyklejeniu maty trzyma i możemy składać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam kogoś kto by sie podjął naprawy maty.

Chodzi o demontaż i montaż obicia no i usunięcie usterki na macie. Grzeje sie w jednym miejscu niemiłosiernie, jest to siedzisko pasażera.

Ktos moze by sie podjął z moich okolic ? Woj. śląskie lub z okolic Krakowa ?

Chciałem kupić nową ale samo siedzisko kosztuje 370zł, zresztą oparcie też 370zł. Do tego zamawiają to z Niemiec i trzeba czekać ok 10 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...