Skocz do zawartości
IGNOROWANY

SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!


Cuber

Rekomendowane odpowiedzi

Ktos chętny na żaróweczki LED postojowe ? oprócz Boserona i Jerzyka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 121.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • PABLO

    11320

  • Cuber

    10897

  • KERCZI

    8573

  • Wąski

    6617

Top użytkownicy w tym temacie

Pragmatyzm to rodzaj mentalności :wink4:

Eehh... chyba Cię poniosło :good:

"Pragmatyzm - system filozoficzny, którego podstawowym elementem jest pragmatyczna teoria prawdy, uzależniająca prawdziwość tez od praktycznych skutków, przyjmująca praktyczność za kryterium prawdy. Pragmatyzm przyjmuje wynikające z przyjmowania tez skutki i ich użyteczność za kryterium prawdy.

Potocznie pragmatyzmem nazywana jest także postawa, polegająca na realistycznej ocenie rzeczywistości, liczeniu się z konkretnymi możliwościami i podejmowaniu działań, które gwarantują skuteczność ich realizacji

mimo że jestem młody (co zbytnio tu nie ma znaczenia i nie wiem czemu to tego się odwołujesz) to i tak dobrze znam historię Polski i nie zawsze to groteska

Dlatego że jesteś młody to właśnie nie dziwię się twojemu entuzjazmowi politycznemu jak i wierze że naprawdę masz jakąś misję do spełnienia dla tego kraju i wpływ na jego historię. Ja już z tego wyrosłem :wink4:.

Jeśli tak dobrze znasz historię po 89r. to powinieneś się orientować jak w poszczególnych kampaniach obiecywano każdemu miliony , mieszkania itd. itd. a potem był tylko pusty śmiech z obietnic przedwyborczych i to jest właśnie dla mnie groteska.

Twoje sceptyczne myślenie, nastawia Cię już na to że nic nie polepszysz

20 lat temu też mi się wydawało jak pierwszy raz głosowałem że ludzie na których oddaje głos coś zmienią.

godzisz się z tym, wybierając na prezydenta kogoś kto realnie nic nie zmieni, a Ty spokojnie powiesz "wiedziałem że tak będzie, nic nie robi tylko kradnie

Dlatego właśnie wstrzymałem się od głosu bo nie widzę osoby na którą warto by było ten głos oddać i to jest moje prawo i nie ma przymusu że muszę pójść do głosowania bo inaczej ktoś wybierze za mnie. Mam oddać głos na kogoś komu nie ufam zastanów się chłopie gdzie tu jest sens takiego głosu.

jasne, ale czemu tak jest ? bo ludzie godzą się z tym, wiemy dobrze że ta partia i ta osoba kradnie, a co z tym robimy ?

Bo taka jest u nas kultura polityczna. Na zachodzie często zdarza się że polityk za nie fortunną wypowiedź leci do kosza sam podając się do dymisji a u nas jak się ich na czymś przyłapie to śmieją się w żywe oczy lub obracają kota ogonem polecam film Tomasza Sekielskiego z TVN "Władcy Marionetek" jak w Polsce robi się politykę i jak wyglądają wybory co za co http://alterkino.org/wladcy-marionetek może to trochę otworzy Ci oczy czemu ludzie decydują się nie głosować

nic, głosujemy dalej, bo i tak jesteśmy przekonani że nic nie zmienimy !!!

błędne koło , o to mi chodzi więc śmiało mogę zwalać na mentalność Polaków, bo taki jest fakt

Ja nie głosowałem i nie mam zamiaru głosować na ludzi których uważam za marionetki lub niezdolnych do zmian z zatwardziałymi poglądami lub wywodzących się z partii które kiedyś pokazały na co je stać i traktujących wybory jako uzyskanie kart przetargowych przy podziale wpływów i na pewno nie jest to mentalność tylko wolność wyboru i realność oceny możliwości danego kandydata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos chętny na żaróweczki LED postojowe ? oprócz Boserona i Jerzyka ?

Ja chcem dwie takie żaróweczki :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos chętny na żaróweczki LED postojowe ? oprócz Boserona i Jerzyka ?

Ja chcem dwie takie żaróweczki :>

Ja tez prosze 2 :cool1:

:hi::)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:):hi:

Witka.

To ja Wam powiem ze kazdy z Was (IMHO) ma troche racji, ale zaglosowalem na mniejsze zło - Kaczynskiego

WG MNIE PODKRESLAM:

* To ze mamy tak jak mamy nie bylo bezposrednio jego wina - bo tak jak juz nieliczni powiedzieli prezydent w naszym kraju mam malo do powiedzenia.

* nie wchodzil do tylka innym krajom - co mnie osobiscie sie podoba

* bedzie przeciwwaga dla PO

* powolutko dobieral sie do d*py wszystkim pokolei

zadnego kandydata nie jestem przekonany, jedyny sluszny na jakiego poszedlbym glosowac ze 100% przekonaniem bylby wlasnie ZIOBRO.

p.s. Tomek a dlaczego niby Ty masz nie miec kasy fiskalnej?????? Wlasnie dalbym kase wszystkim, prawnikom, lekarzom - przedewszystkim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadnego kandydata nie jestem przekonany, jedyny sluszny na jakiego poszedlbym glosowac ze 100% przekonaniem bylby wlasnie ZIOBRO.

Ten to za młodu swoich kumpli na studiach nagrywał :polew:

Mój faworyt to Marcinkiewicz :naughty:

jak tam emocje :naughty:

Wkrótce 3 kolejka meczy grupowych na mundialu, może być ciekawie :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:):hi:

Witka.

To ja Wam powiem ze kazdy z Was (IMHO) ma troche racji, ale zaglosowalem na mniejsze zło - Kaczynskiego

WG MNIE PODKRESLAM:

* To ze mamy tak jak mamy nie bylo bezposrednio jego wina - bo tak jak juz nieliczni powiedzieli prezydent w naszym kraju mam malo do powiedzenia.

* nie wchodzil do tylka innym krajom - co mnie osobiscie sie podoba

* bedzie przeciwwaga dla PO

* powolutko dobieral sie do d*py wszystkim pokolei

zadnego kandydata nie jestem przekonany, jedyny sluszny na jakiego poszedlbym glosowac ze 100% przekonaniem bylby wlasnie ZIOBRO.

p.s. Tomek a dlaczego niby Ty masz nie miec kasy fiskalnej?????? Wlasnie dalbym kase wszystkim, prawnikom, lekarzom - przedewszystkim

ad1. Kerczi zwroc uwage na to ze moglo byc lepiej, oczywiscie nie dla wszystkich - tak nigdy nie bedzie - gdyby nie WETO i to nie jedno weto ś.p. L.K.

ad.2 Jak dla wszystkich to dla wszystkich - Kościół też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KERCZI jesteś trzecią osobą która miała śmiałość się przyznać :good: :good: no i jesteś przed 35 rokiem życia :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad.2 Jak dla wszystkich to dla wszystkich - Kościół też.

Haha :good:

No ale starsza Pani sprzedająca jajeczka tej kasy mieć nie powinna - nie przesadzajcie ze Wszystkimi :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad.2 Jak dla wszystkich to dla wszystkich - Kościół też.

Haha :good:

No ale starsza Pani sprzedająca jajeczka tej kasy mieć nie powinna - nie przesadzajcie ze Wszystkimi :wink4:

Mowimy o instytucjach ktore opodatkowane juz dawno wybudowalyby nam milion km autostrad itp :przebiegly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KERCZI jesteś trzecią osobą która miała śmiałość się przyznać :good: :good: no i jesteś przed 35 rokiem życia :polew:

aha jeszcze jedno... nie jeden tu głosował na Kaczyńskiego ale też nie każdy ma odwagę się przyznać.

Janusz to przecież Twoje słowa i jakoś tak nie całkiem się sprawdziły...

Nie wiem co tak się ciągle podniecasz :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja Wam powiem że kazdy z Was (IMHO) ma troche racji, ale zaglosowalem na mniejsze zło - Kaczynskiego

jak w twoim podpisie :"W KAŻDEJ RODZINIE MUSI BYĆ JAKAŚ CZARNA OWCA" :evil:

p.s. Tomek a dlaczego niby Ty masz nie miec kasy fiskalnej?????? Wlasnie dalbym kase wszystkim, prawnikom, lekarzom - przedewszystkim

eehhh.... ta nasza mentalność :naughty: ja mam źle to co ma inny mieć lepiej.

Karolu myślisz że jak nam kasę do gabinetu wsadzą i innym lekarzom z prywatnymi praktykami , prawnikom itp. to kogo to zaboli jak myślisz kto pokryje ten podatek ? - P A C J E N T czyli ty i inni których powiedzmy było jeszcze stać na to żeby pójść sobie spokojnie na dowolnie wybrany termin i się leczyć bez wstawania o 4 rano do recepcji w najbliższej przychodni gdzie dostawało się kilku miesięczny termin wizyt. Widzisz unia chce wprowadzić możliwość leczenia się w całej EU ze zwrotem z NFZ w każdym gabinecie nawet tym bez podpisanej umowy (NZOZ) i tego PO nie chce dopóścić bo boją się że takie leczenie zrujnuje nasz NFZ co oczywiście nam byłoby na rękę bo wtedy kazdy mogłby przyjść do nas a nie stać w kolejce w przychodni ale nie ..... ma tak dobrze to Państwo ma dymać podatnika a nie odwrotnie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

za dużo cytatów :)

w każdym razie nie musisz mi przytaczać z Wikipedii, wiem co to pragmatyzm

ale mi chodzi o ujęcie psychologiczne, więc jakbym ja Ci mam przytoczyć to

"Mentalność, charakterystyczny sposób myślenia i odnoszenia się do rzeczywistości, wynik przyjęcia określonych zasad i wartości, które wyznaczają sposób zachowania jednostki lub grupy społecznej"

czyli przyjmuje się zasady pragmatyzmu -> praktycznego myślenia

no chyba nie możesz nie zgodzić się ze mną, co ?

po drugie, ważniejsze, nie chodzi o mój entuzjazm polityczny, a o (chce żebyś to zrozumiał dobrze, bo nie rozumiesz o co mi chodzi)

postawę ludzi, którzy nic nie robią żeby było lepiej, godzą się z tym, a co gorsze nawet nie próbują

jasne, może nawet Napieralski jest marionetką, ale jest najmłodszy i nie aż tak zamknięty na zmiany jak pozostali

więc nawet jeśli ktoś będzie nim kierował to jest realna szansa że się coś zmieni

bo spróbuj do jakiś nowinek technicznych przekonać swoich dziadków, ciężko

i przede wszystkim mylnie bierzesz mnie za jakiegoś fanatyka wyborów w Polsce i człowieka, który liczy na szybkie zmiany

ja po prostu chciałbym żeby się coś zmieniło, nawet w perspektywie czasu, ale żeby była ta zmiana i dała do zrozumienia politykom, że ludzie myślący istnieją i widzą co się dzieje, Ci rządzą źle to ich zmieniamy, zobaczymy co inni zrobią -> żeby nie stracić stołka będą się starać

u Nas tego nie ma, z powodów które wcześniej wymieniałem

jakbym miał taką moc to wprowadziłbym politykom prowizyjną wypłatę pensji, zależną od tego co zrobili

myślę, że to fajnie motywacyjnie by działało :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie mecze są po południu i wieczorem ?

Właśnie jest Portugalia-Korea i aktualny wynik to 5:0 :naughty:

Później Chile - Szwajcaria, Hiszpania - Honduras

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ich obtlukuja: 7:0 :kox: :kox: :kox:

to nie jest kwestia mentalnosci tylko sprawiedliwosci.

I tak wiekszosc nie stac na prywatne praktyki wiec co za roznica czy z podatkiem czy bez, z drugiej strony to co powiedzial David - te dziury, autostrady i cala masa innnnych dziur dziurecek, inna bajka ze i tak pewnie rozkradna ale zawsze jest szansa ze chociaz czesc z tego podatku pojdzie na to łatanie...

zreszta temat rzeka, kazdy ma swoje racje, poglady i bardzo dobrze.

no coraz ciekawsze staja sie mecze bo poczatek mundialu to jakas porazka....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak Chile ze Szwajcarami zagrają...

Drużyny szału może nie robią, ale ich wyniki nie są takie złe :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chile jak chile, gorzej jak Hiszpania dzisiaj odpadnie :chytry::wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...