Skocz do zawartości
IGNOROWANY

SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!


Cuber

Rekomendowane odpowiedzi

Na pewno to nie problem karty sieciowej i nie ma co się gibać po starych pudełkah za instrukcjami czy za kompa zaglądać...

Pablowi chyba chodziło o instalację osiedlową, że nie da sie tam zrobić większej przepustowości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 121.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • PABLO

    11320

  • Cuber

    10897

  • KERCZI

    8573

  • Wąski

    6617

Top użytkownicy w tym temacie

Na pewno to nie problem karty sieciowej i nie ma co się gibać po starych pudełkah za instrukcjami czy za kompa zaglądać...

Pablowi chyba chodziło o instalację osiedlową, że nie da sie tam zrobić większej przepustowości...

:mysli: hmm..... a jakie to ma znaczenie obecna technologia 100Base-TX daje możliwość przesyłu do 100Mb/s więc ma jeszcze trochę do granic możliwości technologicznych swojej karty jak i swich-ów itp. problemem są tylko długości skrętki.

Ale u was to nie ma aż tak dużego znaczenia ponieważ w kablówkach z tego co widziałem sygnał do modemu jest po koncentryku gdzie straty są bez porównania mniejsze a potem pewnie każdy ma wi-fi bo raczej 100m skrętki po domu mu się nie plączeżeby były aż takie straty :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pewnie doskonale zdajesz Sobie sprawę UPC nie kablowała całej NH tylko przejmowała inne mniejsze firmy z gotową już instalacją...

Przejmowała gdyż spółdzielnie niechętnie wpuszczały na osiedla kolejnych usługodawców i tak było prościej.

Wiem że w wielu przypadkach UPC przerabiała sobie owe instalacje na własne potrzeby, ale nie wiem czy wszędzie to zrobili i czy wszędzie oferują ten sam standard usług...

Zakładam że właśnie o to Pablowi chodzi, że UPC u niego na osiedlu więcej nie oferuje bo ( tu własny domysł Pabla ) nie ma instalacji na światłowodach. Co ma do tego technologia fast ethernetu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pewnie doskonale zdajesz Sobie sprawę UPC nie kablowała całej NH tylko przejmowała inne mniejsze firmy z gotową już instalacją...

Przejmowała gdyż spółdzielnie niechętnie wpuszczały na osiedla kolejnych usługodawców i tak było prościej.

Wiem że w wielu przypadkach UPC przerabiała sobie owe instalacje na własne potrzeby, ale nie wiem czy wszędzie to zrobili i czy wszędzie oferują ten sam standard usług...

Zakładam że właśnie o to Pablowi chodzi, że UPC u niego na osiedlu więcej nie oferuje bo ( tu własny domysł Pabla ) nie ma instalacji na światłowodach. Co ma do tego technologia fast ethernetu ?

Internet który dostarcza UPC jest oparty m.in (pomijam światłowody) na kablu koncentrycznym którm podawany jest sygnał TV. Jeśli nawet przejmowała sieci po kimś to na pewno nie puszcza netu po starych skrętkach itp. tylko właśnie po koncentryku i ta technologia (stacje czołowe + repeatery) daje dużo większe możliwości przesyłu danych (długość kabla/straty) w stosuknu do osiedlowych sieci "skrętkowych" i to ma właśnie się do tego "fast ethernetu"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten szybki internet to do 100Mb/s, a My o wielkościach typu 100kb/s rozmawiamy... Napisze Ci jeszcze raz co było sednem Naszej rozmowy, a co pomijasz. UPC w NH robiła akcje wymiany kabli na światłowody. Może u Pabla tego nie robili i według niego to jest problem w lepszym transferze - ja to właśnie tak odebrałem...

Cieszę się bardzo że Twój szeroki zasób wiedzy obejmuje również tematykę sieci internetowych, ale chyba nie do końca chodziło tu o to o czym piszesz a raczej czemu Pablo nie może mieć lepszego neta i czy jest mu potrzebny do tego światłowód :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten szybki internet to do 100Mb/s, a My o wielkościach typu 100kb/s rozmawiamy... Napisze Ci jeszcze raz co było sednem Naszej rozmowy, a co pomijasz. UPC w NH robiła akcje wymiany kabli na światłowody. Może u Pabla tego nie robili i według niego to jest problem w lepszym transferze - ja to właśnie tak odebrałem...

Cieszę się bardzo że Twój szeroki zasób wiedzy obejmuje również tematykę sieci internetowych, ale chyba nie do końca chodziło tu o to o czym piszesz a raczej czemu Pablo nie może mieć

lepszego neta i czy jest mu potrzebny do tego światłowód :)

:> temat za***isty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega ma B7 SLINE i mówi że ma szersze błotniki i lżejszy jest od seryjnego

:polew: :polew: :polew:[br]Dopisany: 22 Listopad 2011, 14:12_________________________________________________dajecie po zaworach chłopy :)

Tomek kiedy rezamy samopoziom u mnie?? bo przyszly mi graty :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:> temat za***isty

No, prawie tak dobry jak poranne wywijanie kapeluszami :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:bry:

Ale temat się zrodził a napisałem tylko 2 wyrazy :evil:

jarko przemówił w moim imieniu :D:kox:

Powiem w skrócie lennox światłowód w tym przypadku jest jeszcze nie potrzebny (z początku inaczej myślałem) ale szybsze kable (kabel koncentryczny lepszej jakości) takie kable właśnie założyli u mojego sąsiada w bloku (szkoda że mieszka w innej klatce :decayed:) bo zamówił sobie 120MB/S i na początku do 70MB/S miał przepustowość, teraz po zmianie kabli już wykorzystuje swoją prędkość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hihi trochę mi sie wartości popyrtały :lol1:

Tak to jest jak sie jakieś leki łyka :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hihi trochę mi sie wartości popyrtały :lol1:

Tak to jest jak sie jakieś leki łyka :kox:

no to wszystko jasne :kox:

i dziękuję Ci że mnie uświadomiłeś że wiem że nic nie wiem :cool1:

a co to za leki wciągasz dasz jakiś namiar na metę też chciałbym wiedzeć od razu co który poeta chciał wyrazić w danym wierszu :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dziękuję za pomoc na FB i za ciepłe słowa :wink4:

Robert no co tu pisać skór....sto i tyle też miałem podobną przygode na początku roku tyle że straty chyba troche mniejsze :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hihi trochę mi sie wartości popyrtały :lol1:

Tak to jest jak sie jakieś leki łyka :kox:

no to wszystko jasne :kox:

i dziękuję Ci że mnie uświadomiłeś że wiem że nic nie wiem :cool1:

a co to za leki wciągasz dasz jakiś namiar na metę też chciałbym wiedzeć od razu co który poeta chciał wyrazić w danym wierszu :naughty:

Wybacz mistrzu żem twą mądrość był godzien podważyć... :bag:

A meta, hmmm... Ja leki kupuję w aptece...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A meta, hmmm... Ja leki kupuję w aptece...

Chyba od Aptekarza a to roznica :naughty: :naughty:

:guma:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...