Skocz do zawartości
IGNOROWANY

SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!


Cuber

Rekomendowane odpowiedzi

no autko kozak :kox:

a co Wam się w nim podoba :whistling:

Karol :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 121.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • PABLO

    11320

  • Cuber

    10897

  • KERCZI

    8573

  • Wąski

    6617

Top użytkownicy w tym temacie

Pany, ale dzisiaj widziałem maskare w drodze do pracy :kox: Może ktoś z Was kojarzy to Audi - blachy KR... model B5 granatowy sedan, poobdzierane popękane full body laminatowe z Biedronki, ale takiego modelu jeszcze nie widziałem (pewnie nowość na rynku :kox:), siatexy cięte ręcznie na kolanie, z tyły jakieś skomploteowane niewiadomo skąd litery RS + oczuwiscie znaczek S4, nie udało mi się zrobić zdjęcia, ale urywała cycki :boobs:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć Amigos

co w końcu z jutrzejszym spotem ?

Pany chce kupić rower szosowy koła 28 cali cienkie, jakie przerzutki wybrać alivio czy coś lepiej czy gorzej i jaka firma myślałem o unibike crossfire lub viper tylko nie wiem czy jest sens dopłacać te 500 zł jak to ma być rower do jazdy do pracy, a moze inna firma , ktoś poleci coś do 2 koła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć Amigos

co w końcu z jutrzejszym spotem ?

Pany chce kupić rower szosowy koła 28 cali cienkie, jakie przerzutki wybrać alivio czy coś lepiej czy gorzej i jaka firma myślałem o unibike crossfire lub viper tylko nie wiem czy jest sens dopłacać te 500 zł jak to ma być rower do jazdy do pracy, a moze inna firma , ktoś poleci coś do 2 koła

Do jazdy po mieście, jeśli będziesz unikał błota i piachu Alivio spokojnie wystarczy z tym że crossfire ma Alivio tylko przerzutkę tylną (w sumie średnio istotna część). Warto bardziej zwrócić uwagę na ramę czy widelec bo to większy koszt w razie wymiany, w tych rowerach raczej identyczne a w tej kasie i na miasto i tak nic więcej raczej nie potrzeba. Ogólnie wielkich różnic pomiędzy tymi rowerami nie ma, lepsza korba i 9 zamiast 8 biegów z tyłu w viperze oraz troszkę mniejsze zębatki na dwóch biegach z przodu (lżej pod górkę czy łatwiej rozpędzić). Reasumując na pierwszy rower spokojnie ten taszy też da radę a możliwości rozbudowy w obu są takie same. Wszystko zależy od tego czy jest Ci obojętne wydać trochę więcej kasy. Jeśli wydasz to możesz uzyskać nieco większy komfort użytkowania (precyzja zmiany biegów) oraz nieco większą trwałość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi: widzieli taka tarczę

Obraz_163.jpg

---------- Post dopisany at 08:22 ---------- Poprzedni post napisany at 08:20 ----------

Pablo da się wklejać większe zdjęcia przez tego View ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć Amigos

co w końcu z jutrzejszym spotem ?

Pany chce kupić rower szosowy koła 28 cali cienkie, jakie przerzutki wybrać alivio czy coś lepiej czy gorzej i jaka firma myślałem o unibike crossfire lub viper tylko nie wiem czy jest sens dopłacać te 500 zł jak to ma być rower do jazdy do pracy, a moze inna firma , ktoś poleci coś do 2 koła

Właśnie Łukaszu Unibike Crossfire miałem kupować żonie :wink: PS> Pytałeś?

Za taką cenę ciężko znaleźć coś na lepszym osprzęcie...

- widelec do 1500 a nawet więcej jest zawsze Santour, więc musi być ok.

- tył Alivio, przód Acera - też w zupełności wystarczą do rekreacyjnej jazdy

- kaseta, support, korba, łańcuch - wszystko Shimano, może nie najwyższej półki bo Altusa ale jest :wink:

- co najważniejsze klamki i manetki oddzielne również shimano

- regulowana wysokość mostka (można naprawdę komfortowo pojeździć, ale zależy kto co lubi)

- amortyzowana sztyca

- opony 28" szerokość 1,6, czyli węższe niż klasyczne MTB ale szersze niż szosa czy miasto. Również w sam raz do dojazdów do pracy i czasami jazdy po lesie

- reszta i tak nie robi różnicy w Twoim wypadku, bo ten osprzęt przy regularnym serwisowaniu Cię przeżyje. Jak się coś zepsuje po gwarancji to wtedy możesz pomyśleć o wymianie na wyższy model.

Generalnie dobry wybór jeśli nie będziesz brał udziału w maratonach MTB :naughty:

Do jazdy po mieście, jeśli będziesz unikał błota i piachu Alivio spokojnie wystarczy z tym że crossfire ma Alivio tylko przerzutkę tylną (w sumie średnio istotna część). Warto bardziej zwrócić uwagę na ramę czy widelec bo to większy koszt w razie wymiany, w tych rowerach raczej identyczne a w tej kasie i na miasto i tak nic więcej raczej nie potrzeba. Ogólnie wielkich różnic pomiędzy tymi rowerami nie ma, lepsza korba i 9 zamiast 8 biegów z tyłu w viperze oraz troszkę mniejsze zębatki na dwóch biegach z przodu (lżej pod górkę czy łatwiej rozpędzić). Reasumując na pierwszy rower spokojnie ten taszy też da radę a możliwości rozbudowy w obu są takie same. Wszystko zależy od tego czy jest Ci obojętne wydać trochę więcej kasy. Jeśli wydasz to możesz uzyskać nieco większy komfort użytkowania (precyzja zmiany biegów) oraz nieco większą trwałość.

Chcąc patrzeć na lepszą ramę i widelec to koszt 2500 wzwyż.

Ja mam santoura od 5 lat, który przejechał ze mną kilka maratonów w różnych warunkach i nie narzekam, oczywiście mógłby lepiej wybierać, ale jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma. Wymienię go na coś lepsiejszego jak się zepsuje. :wink:

Dla dojazdów do pracy naprawdę 8 czy 9 biegów z tyłu nie zrobi większej różnicy.

Co do komfortu, precyzji i trwałości to :thumbup1: ale wydaje mi się że większość nie zauważyła by różnicy, wiec po co przepłacać :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://s13.postimage.org/qlbzkizpf/Obraz_163.jpg

---------- Post dopisany at 08:22 ---------- Poprzedni post napisany at 08:20 ----------

Pablo da się wklejać większe zdjęcia przez tego View ??

Obraz_163.jpg

O takie te Ci chodzi:decayed:

Klikasz tam na zdjęcie gdzie masz wrzucone, jak się otworzy w pełnym rozmiarze to dajesz prawy, następnie "kopiuj adres obrazka" po czym tutaj w rzędzie ikonek klikasz na Insert Image (za niebieską) wklejasz adres url i wio :banan:

:siema:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz tutaj stonkę kumpla, wrzucasz co chcesz i od razu masz widoczną fotkę/film itd.

Fajne by komuś na szybko coś przesłać, tak samo wrzucasz zdjęcie i tym samym sposobem jak wyżej napisałem możesz wkleić fotkę w większym rozmiarze na forum.

Pliki dopiero po roku automatycznie zostaną usunięte.

Upload plików - mariuszn.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzień dobry

a co powiecie o tym rowerze tańszy od crossfirea a cały na osprzęcie alivio ? co to za marka czy to dobry wybór czy unibike lepszy aha i jeszcze jedno, oglądałem wczoraj w sklepie crossa za 1900 zł z hamulcem hydraulicznym i gość twierdził ze to dobry wybór, unibike w tej cenie nie ma takiego rozwiązania...

KANDS MAESTRO_________WYPASIONA WERSJA FULL ALIVIO (2361912061) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

---------- Post dopisany at 11:27 ---------- Poprzedni post napisany at 11:26 ----------

aha Lenox 2 telefony i goscia nie było :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boseronek dzisiaj mecz, pamietaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- amortyzowana sztyca

Nawet nie zauważyłem, dobry patent! Ciekawe czy ma jakąś regulacje

- reszta i tak nie robi różnicy w Twoim wypadku, bo ten osprzęt przy regularnym serwisowaniu Cię przeżyje. Jak się coś zepsuje po gwarancji to wtedy możesz pomyśleć o wymianie na wyższy model.

Z tą niezawodnością to bym polemizował ale w sumie zależy kto jak jeździ i czego oczekuje :naughty: Ja się zatrzymałem na Deore ale jakbym miał zbędne $ i czas jeździć na rowerze to chętnie bym protestował SRAM'a

Ja mam santoura od 5 lat, który przejechał ze mną kilka maratonów w różnych warunkach i nie narzekam, oczywiście mógłby lepiej wybierać, ale jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma. Wymienię go na coś

Też ma suntoura i po za irytującym zbyt szybkim odbiciem przy małym ugięciu jest okej, a jakoś nie ma czasu na to żeby go rozebrać i zerknąć co mu tam dolega. Miałem kilka innych amorów w karierze (Rock Shox, Manitou) i tak naprawdę to ten Suntour wypada zadowalająco :thumbup1:

Co do komfortu, precyzji i trwałości to :thumbup1: ale wydaje mi się że większość nie zauważyła by różnicy, wiec po co przepłacać :decayed:

W zasadzie to się w pełni zgadzam, dla początkującego nie ma znaczenia, ale wiem po sobie że w miarę jedzenia apetyt rośnie. :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzień dobry

a co powiecie o tym rowerze tańszy od crossfirea a cały na osprzęcie alivio ? co to za marka czy to dobry wybór czy unibike lepszy aha i jeszcze jedno, oglądałem wczoraj w sklepie crossa za 1900 zł z hamulcem hydraulicznym i gość twierdził ze to dobry wybór, unibike w tej cenie nie ma takiego rozwiązania...

KANDS MAESTRO_________WYPASIONA WERSJA FULL ALIVIO (2361912061) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Nie znam tej marki. Różnice w stosunku do Unibike:

+ za przednią przerzutkę

+ za cenę

- za klamkomanetki

- za brak regulowanego mostka

- za brak amortyzowanej sztycy

-/+ za opony są inne niekoniecznie gorsze, ja sam mam Schwalbe i wiem co to jest :wink:

aha Lenox 2 telefony i goscia nie było :kwasny:

Wporzo :wink:

Będziesz jeszcze dzwonił? Czy odpuszczamy temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzień dobry

a co powiecie o tym rowerze tańszy od crossfirea a cały na osprzęcie alivio ? co to za marka czy to dobry wybór czy unibike lepszy aha i jeszcze jedno, oglądałem wczoraj w sklepie crossa za 1900 zł z hamulcem hydraulicznym i gość twierdził ze to dobry wybór, unibike w tej cenie nie ma takiego rozwiązania...

KANDS MAESTRO_________WYPASIONA WERSJA FULL ALIVIO (2361912061) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Mostek nie regulowany co może się przydać na początku przygody z rowerem do ustalenia pozycji i sztyca nie amortyzowana. Siodełko bardziej sportowe = mniej wygodne. Co do ram to podejrzewam że są podobnej jakości.

Jeśli chcesz Kross'a to Evado 3.0 bo ten tańszy jest na osprzęcie Shimano Tourney, którego bym nie ryzykował.

Tak naprawdę to wszystko zależy ile kasy chcesz wydać bo na początek z każdego z nich powinieneś być zadowolony a z biegiem czasu komponenty można wymieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- amortyzowana sztyca

Nawet nie zauważyłem, dobry patent! Ciekawe czy ma jakąś regulacje

Niestety nie. Nie w rowerze za te pieniądze :wink: Ale zawsze coś wybierze np kostkę brukową...

Z tą niezawodnością to bym polemizował ale w sumie zależy kto jak jeździ i czego oczekuje :naughty: Ja się zatrzymałem na Deore ale jakbym miał zbędne $ i czas jeździć na rowerze to chętnie bym protestował SRAM'a

Ale Deore kiedyś to klasa równa teraźniejszej SLX :banan: Też mam tamto Deore :wink:

W zasadzie to się w pełni zgadzam, dla początkującego nie ma znaczenia, ale wiem po sobie że w miarę jedzenia apetyt rośnie. :kox:

A to się zgadzam, ale czy przy dojazdach do pracy można złapać bakcyla? :whistling:

A co do Krossa, to chłopaki z roku na rok podwyższają ceny i raczej taką polityką klientów nie zdobędą. Sam mam Krossa A4 ale żeby teraz kupić w podobnej klasie to 2400zł (albo więcej) nie moje :whistling:

Ja dla żony dlatego wybrałem Unibike.

PS> tarczowe hamulce są lepsze ale droższe i trudniejsze w serwisowaniu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

156590_446365885392921_2102129676_n.jpg

"Wreszcie !!!

Po jakże wielu przykładach doprowadzenia do bankructwa wielu przedsiębiorców przez bezkarnych urzędników Urzędów Skarbowych, po pokornym godzeniu się na niekompetencje i bezprzykładne niszczenie firm przez kretyńskich urzędników - wreszcie znalazł się jeden odważny, który postanowił ujawnić owe działania i wypowiedzieć urzędasom wojnę. Prezentowane banery wiszą na trasie na Ukrainę w Zamościu przy ulicy Lwowskiej 40, a dotyczą Urzędu Skarbowego na Targówku w Warszawie. Urząd odmówił zwrotu należnego prawnie podatku VAT."

---------- Post dopisany at 14:27 ---------- Poprzedni post napisany at 12:57 ----------

http://a4-klub.pl/malopolskie-85/vag-inwazja-stary-sacz-234295/#post2839128

Panowie jak ktoś ma ochotę w sb się przejechać na zlot to zapraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...