Skocz do zawartości
IGNOROWANY

SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!


Cuber

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba tak

jak chcesz to mam go, moge ci pozyczyc na testa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 121.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • PABLO

    11320

  • Cuber

    10897

  • KERCZI

    8573

  • Wąski

    6617

Top użytkownicy w tym temacie

Fanti zobacze Twoje może Ty mi polerke pier....niesz :naughty:

tiaaaa......

nie ma żadnej magii trzeba tylko dobrać papier do tego co chce się zrobić zmatowienie i naprawdę drobne ryski zaczynasz od papieru 1000 (wodny) w żadnym przypadku 400 czy nawet 600 to jest papier który zrobi ci kompletny mat a 400 wręcz drobne rysy. Takimi gradacjami możesz traktować punktowo miejsca gdzie masz jakieś większe rysy ale trzeba się liczyć z tym że nie uniknione jest że przetrzesz tą utwardzoną powłokę i z brzydkiej rysy wyjdzie potem kilka razy większa brzydka plama jak u mnie. Po papierze 1000 lecisz 1500 lub nawet od razu 2000 szkoda się bawić w 1200 bo to mała różnica w efekcie. Potem pasta np 3M lub farecla G3 na koniec jak masz to możesz ją potraktować jeszcze delikatnie suchym filcem (np padem najlepiej na szlifierce lub polerce z regulacją obrotów) ale z wyczuciem tak aby nie przegrzać klosza bo zmatowieje albo nawet może się przytopić. Do papieru używasz packi z mikrogumy wielkości albo czegoś innego co będzie w miarę sztywne ale jednocześnie będzie się układać w ręce do klosza lampy. Nie trzyj "palcem" punktowo (chyba że usuwasz konkretną rysę) bo zrysujesz klosz papier musi chodzić całą powierzchnią wtedy uzyskasz jednakowe "zmatowienie". Oczywiście najlepszy efekt uzyskasz jeśli będziesz miał do polerowania polerkę z regulacją obrotów z padem z gąbką średnio twardą lub twardą. Zaczynasz od ok 800 obr/min kończysz na ok 1500 i cała filozofia

Kompletnie się z Tobą nie zgadzam i jestem pewien tego co mówię i mogę Ci to udowodnić. Jeżeli klosz lampy jest zmatowiony tzn pod palcem czujemy mat i nie widać żarówek postojowych idealnie tylko za mgłą - tzn nalot na kloszu, zaczynamy papierem 400-600!! 1000 nie ma możliwości aby starł ten smugowy mat. Miałem identyczną sytuację u siebie, pierwszy klosz zacząłem od 1000 po żmudnym tarciu nie zdrapało tej matowej wżartej powierzchni kompletnie. Musiałem wrócić do papieru 400 i dopiero stopniowo jechać w górę gradacją. Nie zgadzam się z tym co piszesz że po starcie papierem 400 zostają matowe plamy nie do wypolerowania. Jak chcesz za tydzień w czwartek przyjadę na spota (o ile nie będę pracował na popołudniu) i zobaczysz sam że racji nie masz że papier 400 niszczy. Chodź byś zaczął od gradacji 120 to jeżeli będziesz stopniował papier odpowiednio to kolejny będzie zacierał rysy poprzedniego. Jeżeli ktoś robi przeskoki z 400 na 1000 to nic dziwnego że zostają rysy i z tym się zgodzę.

Z tego co wiem i mówił mi boseron to właśnie miał matowe lampy

---------- Post dopisany at 21:03 ---------- Poprzedni post napisany at 20:59 ----------

Dziś skończyłem polerke 3 felgi :naughty::naughty:. Jeszcze jedna :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna :decayed:

+ jeszcze 4 moje :decayed: pamiętaj o rancie, że ma świecić się jak psu kokones :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam czy to forum...kosmetykaaut.pl ??? bo chyba się pogubiłem :)

btw. to iddzcie na snieg...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam czy to forum...kosmetykaaut.pl ??? bo chyba się pogubiłem :)

btw. to iddzcie na snieg...

Kerczi powiedz mi szczerze... jak 19 w b6? duża różnica pomiędzy 19 a 18?:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakbym nie mieszkał w hucie to smigałbym dalej na 19" - w Twoim przypadku skoro i tak nie bedziesz mogl jezdzic szybko bo jestes LOW & SLOW to chyba nie ma problemu i mozesz przycelowac w 19"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie się z Tobą nie zgadzam i jestem pewien tego co mówię i mogę Ci to udowodnić. Jeżeli klosz lampy jest zmatowiony tzn pod palcem czujemy mat i nie widać żarówek postojowych idealnie tylko za mgłą - tzn nalot na kloszu, zaczynamy papierem 400-600!! 1000 nie ma możliwości aby starł ten smugowy mat. Miałem identyczną sytuację u siebie, pierwszy klosz zacząłem od 1000 po żmudnym tarciu nie zdrapało tej matowej wżartej powierzchni kompletnie. Musiałem wrócić do papieru 400 i dopiero stopniowo jechać w górę gradacją. Nie zgadzam się z tym co piszesz że po starcie papierem 400 zostają matowe plamy nie do wypolerowania. Jak chcesz za tydzień w czwartek przyjadę na spota (o ile nie będę pracował na popołudniu) i zobaczysz sam że racji nie masz że papier 400 niszczy. Chodź byś zaczął od gradacji 120 to jeżeli będziesz stopniował papier odpowiednio to kolejny będzie zacierał rysy poprzedniego. Jeżeli ktoś robi przeskoki z 400 na 1000 to nic dziwnego że zostają rysy i z tym się zgodzę.

Z tego co wiem i mówił mi boseron to właśnie miał matowe lampy

NEX posłuchaj ja tu piszę o wypolerowniu lamp nie uszkadzając ich tzn pozostawiając ich powierzchnię w prawie nie zmienionym stanie rozumiesz to w końcu ?!

Zadam Ci pytanie ile razy robiłeś coś takiego chodzi mi o polerowanie lamp poza swoimi ? bo ja robiłem to z kilkanaście razy w różnych autach czasami żeby poprawić ich wygląd a czasem bo były uszkodzone porysowane itd. i raczej mam w tym jako takie pojęcie co czym się kończy przy tej robocie.

Nie musisz mi tłumaczyć że przechodząc po kolei 400-600-800....2000 te rysy spowodowane papierem 400 znikną bo to jest logiczne (mógłbyś zacząć nawet 80-tką) ale taka gradacja papieru jak 400 po kilku ruchach zdziera całkowicie tą utwardzaną powierzchnię ponieważ jest za ostry. Potem z kloszem może się dziać to co opisywałem wcześniej. Nie wiem o co Ci chodzi z tymi matowymi plamami nie do wypolerowania u mnie jest to wypolerowane i gładkie jak dupcia.... nie ma żadnej ryski w tym miejscu ale nie da się osiągnąć takiego blasku jak na reszcie lampy gdzie jest oryginalna powłoka.

NEX jeśli miałeś takie lampy że nie było widać dobrze żarówek to.....:shock3: ale to że potraktowałeś je tak grubym papierem na pewno spowodowało że zdarłeś tą powłokę teraz wydaje Ci się że lampy są ładne (jeśli miałeś tak że nie było widać żarówek to się nie dziwię) ale czy porównywałeś je z kimś kto ma ładne nie polerowane lampy ? przyjedz na spota bo ja mam porównanie takie właśnie na jednej lampie mogę ci ją pokazać jak błyszczy się oryginalna wypolerowana warstwa a jak ta wypolerowana przetarta.

Nie wiem też o co ci chodzi z tym przeskokiem z 400 na 1000 bo tego też nigdzie nie napisałem

NEX z tego co pamiętam u Boserona było widać żarówki :decayed: a matując te lampy takim gróbym papierem jak 400 uszkodziłby je bezpowrotnie chodzi mi o tą powłokę może lepiej że użył tej myjki niż tego papieru bo tak ma pretensje do siebie a nie do ciebie :wink:

:closed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi: bry

ma ktos namiar na dobrego tlumikarza, co ogarnie mi swapa na 2-rurke i nie bedzie mial nic przeciwko jak bede chcial mu pomoc ? :grin::decayed:

Witek w mogile jeśli nadal działa, kilka osób do niego wysłałem i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa działa, dzisiaj od Niego zabralem auto... ;)

ul. Zapusta...ale nie sadze zeby ktorykolwiek gosc lubil pomoc... ;)

---------- Post dopisany at 23:03 ---------- Poprzedni post napisany at 23:02 ----------

LENNOX co z felgami???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fanti ja kupie od Ciebie 18'':decayed:

taaa jak Ty auto sprzedajesz... po co Ci?:wink::decayed:

---------- Post dopisany at 23:04 ---------- Poprzedni post napisany at 23:03 ----------

:hi: bry

ma ktos namiar na dobrego tlumikarza, co ogarnie mi swapa na 2-rurke i nie bedzie mial nic przeciwko jak bede chcial mu pomoc ? :grin::decayed:

dzieki za tel :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemka wieczorową porą .... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kercziak

wyślij mi numer wiesz czego na pw :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pablo masz Sony Xperia Z ??

Wystawionej na allegro nie mam, a czy w ogóle gdzieś mają to jutro sprawdzę.

---------- Post dopisany at 23:33 ---------- Poprzedni post napisany at 23:32 ----------

Chyba już pół forum i witka było rezać wydech:decayed:

---------- Post dopisany at 23:36 ---------- Poprzedni post napisany at 23:33 ----------

taaa jak Ty auto sprzedajesz... po co Ci?:wink::decayed:

Co roku tak pier..le ale jeszcze nie w tym roku chyba, jeszcze poczekam niech staniej trochę R8:decayed:

---------- Post dopisany at 23:37 ---------- Poprzedni post napisany at 23:36 ----------

KERCZI nie napalaj się na Zetkę, porównaj z nowym HTC ONE i SGS4 jak się pojawi lada chwila.

---------- Post dopisany at 23:38 ---------- Poprzedni post napisany at 23:37 ----------

Ok lecę pocisnąć Larą Croft :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HTC odpada bo nie lubie....a SGS4 jeszcze nie ma - zawsze moge sie potem przesiasc z ZETKI na SGS4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[/color]LENNOX co z felgami???

Zdjęcia są w moim podpisie. Opony są 2szt Conti3 2szt Dunlopki jakieś. Powiedzmy na sezon oblecą.

Cena...hmmm... muszę pomyśleć. Do czwartku będziesz znał :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...