Skocz do zawartości
IGNOROWANY

SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!


Cuber

Rekomendowane odpowiedzi

A brakuje Ci trzymania w zakrętach na 225? Większość ludzi nie wykorzystuje więcej niż 50% przyczepności opony, jak ktoś ogarnia jazdę trochę więcej to skorzysta z 75% więc kupowanie szerszych jest kompletnym bezsensem jak już koledzy napisali :whistling:

Kolejna sprawa że pogarsza się przyczepność na wodzie i to o wiele bardziej niż polepsza na suchym.

No czasem mnie ponosi fantazja, lubię szybko chodzić w łukach i zdarzyło się że miałem w gaciach bo auto zaczęło ściągać.

Pytam póki co czysto teoretycznie, może ktoś z Was kiedyś na takich jeździł i jest w stanie powiedzieć czy 2cm różnicy na oponę zauważalnie poprawia przyczepność, to samo tyczy się długości drogi hamowania

W A4 nie miałem szerszych ale jeździłem wieloma innymi samochodami z oponami dużo szerszymi i naprawdę nie warto iść w szerokość, jak już pisałem na suchym mały zysk, na wodzie duża strata. Jeżeli w 180 KM Pasku nie wystarcza Ci 225 to albo:

- zapierdalasz tak że ja już się boję na drodze Cię spotkać :wink: i potrzebujesz specjalistycznych opon o różnych mieszankach w zależności od temp i docinanych na różne warunki

- trzeba potrenować technikę pokonywania zakrętów (dobór toru jazdy, punkty hamowania, przyspieszania w celu wykorzystania pełnej przyczepności opon) :wink:

Zresztą są na forum osoby, które mają 235 to mogą napisać albo zróbmy na spocie testy :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 121.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • PABLO

    11320

  • Cuber

    10897

  • KERCZI

    8573

  • Wąski

    6617

Top użytkownicy w tym temacie

:hi:....

....albo zbieżności do sprawdzenia......skoro na 225 auto źle jedzie......;)....chociaż tak z innej beczki...znam takiego....co klekotem 2.0 dojeżdża er'esowe heble :decayed:

wysłane z one v :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A brakuje Ci trzymania w zakrętach na 225? Większość ludzi nie wykorzystuje więcej niż 50% przyczepności opony, jak ktoś ogarnia jazdę trochę więcej to skorzysta z 75% więc kupowanie szerszych jest kompletnym bezsensem jak już koledzy napisali :whistling:

Kolejna sprawa że pogarsza się przyczepność na wodzie i to o wiele bardziej niż polepsza na suchym.

No czasem mnie ponosi fantazja, lubię szybko chodzić w łukach i zdarzyło się że miałem w gaciach bo auto zaczęło ściągać.

Pytam póki co czysto teoretycznie, może ktoś z Was kiedyś na takich jeździł i jest w stanie powiedzieć czy 2cm różnicy na oponę zauważalnie poprawia przyczepność, to samo tyczy się długości drogi hamowania

W A4 nie miałem szerszych ale jeździłem wieloma innymi samochodami z oponami dużo szerszymi i naprawdę nie warto iść w szerokość, jak już pisałem na suchym mały zysk, na wodzie duża strata. Jeżeli w 180 KM Pasku nie wystarcza Ci 225 to albo:

- zapierdalasz tak że ja już się boję na drodze Cię spotkać :wink: i potrzebujesz specjalistycznych opon o różnych mieszankach w zależności od temp i docinanych na różne warunki

- trzeba potrenować technikę pokonywania zakrętów (dobór toru jazdy, punkty hamowania, przyspieszania w celu wykorzystania pełnej przyczepności opon) :wink:

Zresztą są na forum osoby, które mają 235 to mogą napisać albo zróbmy na spocie testy :kox:

Ja mam 235 w moim stworze

Wiosna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:siema:

Panowie ma ktoś do sprzedania 2szt. zimówek 205/55/R16 mogą być używki ale w dobrym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:wink:

Panowie,

Jezdzil ktos na oponach Federal 595RS-R i moze cos powiedziec na ich temat?

Ja jeździłem w Focusie ST zrobionym na ponad 300KM,polecam nawet sam chyba kupię sobie na przyszły sezon:) dużo lepsze niż TOYO R888 wolniej się ścierają a tak samo lepią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:wink:

Panowie,

Jezdzil ktos na oponach Federal 595RS-R i moze cos powiedziec na ich temat?

Ja jeździłem w Focusie ST zrobionym na ponad 300KM,polecam nawet sam chyba kupię sobie na przyszły sezon:) dużo lepsze niż TOYO R888 wolniej się ścierają a tak samo lepią

dzieki za opinie,

podobno nie jest za dobrze na mokrym i z racji twardej mieszanki pekaja.

Jak wpiszesz model opony, to google Ci pokaze foty z peknieciami :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:wink:

Panowie,

Jezdzil ktos na oponach Federal 595RS-R i moze cos powiedziec na ich temat?

Ja jeździłem w Focusie ST zrobionym na ponad 300KM,polecam nawet sam chyba kupię sobie na przyszły sezon:) dużo lepsze niż TOYO R888 wolniej się ścierają a tak samo lepią

dzieki za opinie,

podobno nie jest za dobrze na mokrym i z racji twardej mieszanki pekaja.

Jak wpiszesz model opony, to google Ci pokaze foty z peknieciami :facepalm:

Pod względem pęknięć to nie mogę sie wypowiedzieć,co do trakcji,zużycia to nawet nawet:) Znajomi z D1 KRK - na pewno znacie- używają ich na zawodach i chwalą, jak również używali ich droższego odpowiednika TOYO R888, i twierdzą że porównywalna gumka a tańsza. Z nowu na osiedlu mam wariata który ma M3 E46 i na tyle ma właśnie FEDERALKI RS-R 245/35R19 i też chwali,a to co tą Betą wyprawia to się nie dziwie że chwali:) tak więc opini jest wiele,ja sobie kupie na próbę choć nie mam nie wiadomo jakiej mocy:) wiec będę miał swoje zdanie.

---------- Post dopisany at 13:34 ---------- Poprzedni post napisany at 13:28 ----------

Panowie może ktoś chętny nawet na handel dalej:) Oddam całość lub osobno za 1500-1600zł kwestia dogadania-PILNE:)

Sprzedam swoje 18" kupione w kwietniu tego roku plus oponki z maja tego roku-

Parametry:

ASA Revolution AR4

8X18 ET 45

Oponki:

4 x Nankang NS2 215/40R18

x2pb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruks ile teraz kosztuje trzeci stopień ?

Jako takiego III stopnia w tym momencie nie robimy, możesz wziąć II stopień 1/1 gdzie instruktor modyfikuje program stopnia II do umiejętności kursanta - 1200 PLN/dzień szkolenia. W szkleniu 1/1 jest sporo więcej jazdy niż w grupowym czyli koło 200 km na torze jak ktoś ma siłę i już co nieco ogarnia :kox: i oczywiście masz instruktora przez cały dzień dla siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasio pyta mame podczas wycieczki w ZOO:

-A co tak wisi konikowi pod brzuchem??

-To jest c**j Jasiu. Konik pier**li nim inne koniki jak mu się chce ruchać. Ale nie pokazuj paluszkiem, bo to niekulturalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:facepalm:

---------- Post dopisany at 15:04 ---------- Poprzedni post napisany at 15:00 ----------

Panowie, Szwagier się nakręcił na takie coś. B6 kupuje się teraz za takie psie pieniądze?? czy to byle co, no i silnik 2.5 tdi to chyba żenada awaryjna??

Audi A4 12999.00 PLN. Katowice - Szopienice,dzielnica burowiec - otoMoto.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:facepalm:

---------- Post dopisany at 15:04 ---------- Poprzedni post napisany at 15:00 ----------

Panowie, Szwagier się nakręcił na takie coś. B6 kupuje się teraz za takie psie pieniądze?? czy to byle co, no i silnik 2.5 tdi to chyba żenada awaryjna??

Audi A4 12999.00 PLN. Katowice - Szopienice,dzielnica burowiec - otoMoto.pl

Jako Rodzina.....spokojnie możesz go pacnąć...na opamiętanie :grin:.....jakby co to masz moje pozwoleństwo :wink:

wysłane z one v :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:facepalm:

---------- Post dopisany at 15:04 ---------- Poprzedni post napisany at 15:00 ----------

Panowie, Szwagier się nakręcił na takie coś. B6 kupuje się teraz za takie psie pieniądze?? czy to byle co, no i silnik 2.5 tdi to chyba żenada awaryjna??

Audi A4 12999.00 PLN. Katowice - Szopienice,dzielnica burowiec - otoMoto.pl

nex.. :facepalm: proszę Cię :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...znam takiego....co klekotem 2.0 dojeżdża er'esowe heble :decayed:

Nawet nie mów o nim, znów człowiek będzie musiał przejść drogę krzyżową jak go zobaczy w Bukowinie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:facepalm:

---------- Post dopisany at 15:04 ---------- Poprzedni post napisany at 15:00 ----------

Panowie, Szwagier się nakręcił na takie coś. B6 kupuje się teraz za takie psie pieniądze?? czy to byle co, no i silnik 2.5 tdi to chyba żenada awaryjna??

Audi A4 12999.00 PLN. Katowice - Szopienice,dzielnica burowiec - otoMoto.pl

nex.. :facepalm: proszę Cię :facepalm:

to samo mu powiedziałem przez tel, że b6 wartą uwagi na pewno ponad 20 trzeba dac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:facepalm:

---------- Post dopisany at 15:04 ---------- Poprzedni post napisany at 15:00 ----------

Panowie, Szwagier się nakręcił na takie coś. B6 kupuje się teraz za takie psie pieniądze?? czy to byle co, no i silnik 2.5 tdi to chyba żenada awaryjna??

Audi A4 12999.00 PLN. Katowice - Szopienice,dzielnica burowiec - otoMoto.pl

nex.. :facepalm: proszę Cię :facepalm:

to samo mu powiedziałem przez tel, że b6 wartą uwagi na pewno ponad 20 trzeba dac

sprzedam mu moją :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruks ile teraz kosztuje trzeci stopień ?

Jako takiego III stopnia w tym momencie nie robimy, możesz wziąć II stopień 1/1 gdzie instruktor modyfikuje program stopnia II do umiejętności kursanta - 1200 PLN/dzień szkolenia. W szkleniu 1/1 jest sporo więcej jazdy niż w grupowym czyli koło 200 km na torze jak ktoś ma siłę i już co nieco ogarnia :kox: i oczywiście masz instruktora przez cały dzień dla siebie.

widzę ze inne zasady teraz są :kwasny: a kto szkoli :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...