Skocz do zawartości
IGNOROWANY

SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!


Cuber

Rekomendowane odpowiedzi

Nex po co chcesz 245 przeciez nie masz 300 koni pod maską, 225 mysle ze jest jak najbardziej ok, szeroka opona to spalanie do gory i koleiny lapiesz zle sie jezdzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 121.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • PABLO

    11320

  • Cuber

    10897

  • KERCZI

    8573

  • Wąski

    6617

Top użytkownicy w tym temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nex po co chcesz 245 przeciez nie masz 300 koni pod maską, 225 mysle ze jest jak najbardziej ok, szeroka opona to spalanie do gory i koleiny lapiesz zle sie jezdzi

będę kupował oponki dlatego się zastanawiam czy tak szerokie opony mają sens, np lepsze hamowanie, lepsze trzymanie w zakrętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nex po co chcesz 245 przeciez nie masz 300 koni pod maską, 225 mysle ze jest jak najbardziej ok, szeroka opona to spalanie do gory i koleiny lapiesz zle sie jezdzi

będę kupował oponki dlatego się zastanawiam czy tak szerokie opony mają sens, np lepsze hamowanie, lepsze trzymanie w zakrętach.

A brakuje Ci trzymania w zakrętach na 225? Większość ludzi nie wykorzystuje więcej niż 50% przyczepności opony, jak ktoś ogarnia jazdę trochę więcej to skorzysta z 75% więc kupowanie szerszych jest kompletnym bezsensem jak już koledzy napisali :whistling:

Kolejna sprawa że pogarsza się przyczepność na wodzie i to o wiele bardziej niż polepsza na suchym.

Parę linków a propos dobierania opon:

Tire/Wheel Combination Calculator

Custom rims, wheel tire packages for your ride - RIMSnTIRES.com

Online Wheel and Tyre Fitment Calculator. Offset, Tyre Stretch and Speedo Error | Will They Fit

plus jak to wygląda na feldze:

Tyrestretch.com - Because Size Matters!

---------- Post dopisany at 19:18 ---------- Poprzedni post napisany at 19:13 ----------

np...pzu :wink:

komplet (oc,ac nnw)....przy wycenie auta na 16k..wychodzi...ok 2,2k

zmień ubezpieczyciela bo ten Cię niemiłosiernie tnie. Przy zniżkach 60% (OC,AC wariant MAXI, NW) przy wycenie auta 16k wychodzi 1244zł.

W 2009 roku z tego co pamiętam jak miałem audi A4 96r AC wychodziło mnie w Warcie bodajże 500zł rocznie, ale wtedy wartość auta była większa niż obecnie rocznika 96. Teraz nie zapłaci więcej jak 300zł/rok przy full zniżkach

Dobze godo

Wiosna

To ciekawe, ja byłem u Kamila i o ile za OC wyszło nie całe 400 PLN (full zniżek) to jednak AC policzył coś koło 1000 PLN (wartość auta~24k) a nie 300...

Jesień :wink:

Panie Ty coś źle zrozumiałeś. Pisaliśmy o tym że AC za auto z rocznika 1996 takie jak ma bodowp wyjdzie ~~300zł/rok. Przeczytaj wszystko od początku :naughty:

Nex, ja też nie mam najnowszego auta ale skoro twierdzicie że lata 90-te mają tak niskie AC to może i tak jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nex po co chcesz 245 przeciez nie masz 300 koni pod maską, 225 mysle ze jest jak najbardziej ok, szeroka opona to spalanie do gory i koleiny lapiesz zle sie jezdzi

będę kupował oponki dlatego się zastanawiam czy tak szerokie opony mają sens, np lepsze hamowanie, lepsze trzymanie w zakrętach.

Zmień stabilizatory ..na początek .np. tylny......zmieni się charakterystyka auta .... ,a gumy kup normalne....:wink:

wysłane z one v :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość ludzi nie wykorzystuje więcej niż 50% przyczepności opony, jak ktoś ogarnia jazdę trochę więcej to skorzysta z 75% więc kupowanie szerszych jest kompletnym bezsensem jak już koledzy napisali :whistling:

nie doceniasz polskich kierowcow :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nex, ja też nie mam najnowszego auta ale skoro twierdzicie że lata 90-te mają tak niskie AC to może i tak jest

jak mialem swoja A4 z 98r to w 2011 i 2012 wychodzilo mi NAJTANSZE OC ~760zl, bylem wspowlascicielem, drugim wlascicielem byla moja mama z full znizek. Jak kupowalem OC to poprosilem babke zeby wyliczyla mi AC i powiedziala ze ponad 1k za AC wychodzi, ale oczywiscie i tak nie moglem kupic bo wczesniej nie bylo kupowane a auto mialo juz ponad 12lat wtedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

---------- Post dopisany at 19:03 ---------- Poprzedni post napisany at 19:02 ----------

ci co nie byli niech żałują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A brakuje Ci trzymania w zakrętach na 225? Większość ludzi nie wykorzystuje więcej niż 50% przyczepności opony, jak ktoś ogarnia jazdę trochę więcej to skorzysta z 75% więc kupowanie szerszych jest kompletnym bezsensem jak już koledzy napisali :whistling:

Kolejna sprawa że pogarsza się przyczepność na wodzie i to o wiele bardziej niż polepsza na suchym.

No czasem mnie ponosi fantazja, lubię szybko chodzić w łukach i zdarzyło się że miałem w gaciach bo auto zaczęło ściągać.

Pytam póki co czysto teoretycznie, może ktoś z Was kiedyś na takich jeździł i jest w stanie powiedzieć czy 2cm różnicy na oponę zauważalnie poprawia przyczepność, to samo tyczy się długości drogi hamowania

---------- Post dopisany at 21:11 ---------- Poprzedni post napisany at 21:08 ----------

Nex, ja też nie mam najnowszego auta ale skoro twierdzicie że lata 90-te mają tak niskie AC to może i tak jest

jak mialem swoja A4 z 98r to w 2011 i 2012 wychodzilo mi NAJTANSZE OC ~760zl, bylem wspowlascicielem, drugim wlascicielem byla moja mama z full znizek. Jak kupowalem OC to poprosilem babke zeby wyliczyla mi AC i powiedziala ze ponad 1k za AC wychodzi, ale oczywiscie i tak nie moglem kupic bo wczesniej nie bylo kupowane a auto mialo juz ponad 12lat wtedy.

Może tak jest jak ktoś nie opłaca. Ja przez 3 lata zawsze płaciłem AC i w ostatnim roku bodajże 2008 przed kupnem paska był to koszt rzędu 500zł/rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty trzymaj kciuki bo jak sprzedam jutro a3 to kupuje zepota i będę objezdzal kolegów Boserona

Wysłane z mojego urQuattro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty trzymaj kciuki bo jak sprzedam jutro a3 to kupuje zepota i będę objezdzal kolegów Boserona

Wysłane z mojego urQuattro

:)

---------- Post dopisany at 21:17 ---------- Poprzedni post napisany at 21:17 ----------

problem tylko że szpej Cię może trochę sponiewierać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już bez przesady... Co prawda lekkie to ale ma tylko 200km a nie 300+

Wysłane z mojego urQuattro

---------- Post dopisany at 21:20 ---------- Poprzedni post napisany at 21:18 ----------

Sprawdzales private banking?

Wysłane z mojego urQuattro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już bez przesady... Co prawda lekkie to ale ma tylko 200km a nie 300+

Wysłane z mojego urQuattro

---------- Post dopisany at 21:20 ---------- Poprzedni post napisany at 21:18 ----------

Sprawdzales private banking?

Wysłane z mojego urQuattro

not yet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...