Skocz do zawartości
IGNOROWANY

SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!


Cuber

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, KERCZI napisał:

Zawartość dodana 2 minutes later

Coś to forum się pieprzy...:-(

Już od kilku tygodni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 121.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • PABLO

    11320

  • Cuber

    10897

  • KERCZI

    8573

  • Wąski

    6617

Top użytkownicy w tym temacie

Po zmiana tragedia z forum , powiela wiadomości jak tylko chcesz cis dopisać i wkurzający tekst " zawartość dodana x minutes later " i nie zawsze otwiera mi najnowsze wiadomości , słabo z odświeżaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, Krumak napisał:

 

LDzwoniłem do Mysłowic do Pałki ..... wymiana oleju w skrzyni tiptronic na gotowo 980 zł . Zabieg około godziny czasu .

Zawartość dodana 0 minutes later

Chyba sie przejadę

 

Ja cały czas piszę o tipie i o tym co napisał Boski bo to on zaczął temat a dla mnie ta kwota za wymianę jest nie realna. Jeszcze wiecej wyjdzie jeśli wymiana jest na rekupompie czyli tzw. dynamiczna bo wtedy faktycznie może wyjść ok 9L bo tak podaje producent że całkowita pojemność suchej skrzyni to 9L + 0,5L które wchodzi w chłodnicę oleju. Przy takiej wymianie to tym bardziej kwota wyjdzie jeszcze bardziej z pupy.  Ja jak się tym kilka lat temu interesowałem to ASO nie wiedziało nawet co to jest wymiana dynamiczna i generalnie twierdzili , że tego oleju się nie wymienia. Jak już to proponowali zwykłą wymianę grawitacyjną czyli co wyleci. Co do wymiany dynamicznej to szczerze nie wiem cz skrzynia która ma np. nalatane już blisko 2 paki może się dobrze poczuć jak się jej zrobi taką extra płukankę. Wydaje mi się że przy takim przebiegu lepiej jest nie wypłukiwać tak drastycznie i gwałtownie wszystkiego. Gdyby wymiana była robiona jak podaje pismo co 70 max 100tyś km to wtedy oczywiście , że to ma sens ale przy przebiegu skrzyni jaką ma Boseron czyli oficjalnie 168tyś. a tak naprawdę pewnie 468tyś. :naughty:  to może być nie do końca zdrowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Panowie, a czy ktoś był u tego Pałki? Czy tam można obserwować co robią z autem, czy wysyłają do poczekalni i zakaz wstępu na warsztat?

W najbliższych 2 tygodniach muszę wymienić dynamicznie olej w s-tronik ale jakoś nie mam zaufania do mechaników(złe doświadczenia typu wymiana oleju bez wymiany itp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem...kilka razy...możesz stać na dole przy aucie, możesz siedzieć u góry i w zależności na które stanowisko trafi Twoje auto to oglądać je z za szyby...możesz tez oglądać TV albo grać w billarda :-)

 

Zawartość dodana 1 minute laterW miarę dobry serwis skrzyń jest tez w Niepołomicach, ale specjalizują się w ZFach - głównie BMW

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, chyba się do nich wybiorę.

Co do Niepołomic, akurat jestem z okolic ale potrzebuje zmienić w s-tronik.

Jeszcze jedno pytanko, czytałem gdzieś że oni z beczki leją jakiś olej. Czy nie lepiej by było kupić ori w ASO i dać im do zmiany? Jak myślicie?

To moja pierwsza s-tronik, przebiek 180 TKM a w serwisie mam udokumentowaną zmianę przy ~`50 TKM potem ~100 TKM(zatem na tym już 80 TKM śmiga). Wole chuchać i dmuchać bo DSG delikatne a dopiero co kupiłem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, chyba się do nich wybiorę.
Co do Niepołomic, akurat jestem z okolic ale potrzebuje zmienić w s-tronik.
Jeszcze jedno pytanko, czytałem gdzieś że oni z beczki leją jakiś olej. Czy nie lepiej by było kupić ori w ASO i dać im do zmiany? Jak myślicie?
To moja pierwsza s-tronik, przebiek 180 TKM a w serwisie mam udokumentowaną zmianę przy ~`50 TKM potem ~100 TKM(zatem na tym już 80 TKM śmiga). Wole chuchać i dmuchać bo DSG delikatne a dopiero co kupiłem:)



Mnie lali z beczki i jest OK, jak masz kupić olej w ASO to zrób już całość w ASO
Zawartość dodana 0 minutes later
Hi :hi:

ZF to nie ta sama skrzynia co ma b7/c6 ?



Nie wiem, możliwe...kiedyś był w zasadzie tylko ZF :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś mam opory co do obsługi ASO, nie wspominając już o cenach robocizny..

A Wy jakie macie doświadczenia co do ASO na zakopiance? Robił tam ktoś dynamiczną wymianę oleju?

Edytowane przez inviz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej kupić ori olej poza ASO??


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm byłem przekonany że tego nie można dostać poza ASO, przynajmniej nie ori..

Mam skrzynie ZF8HP55AF (przynajmniej tak mi sie wydaje 3.0 TDI 2012 rok). Czy wiecie jaki tam jest ori olej, ewentualnie gdzie go dostać?

Teraz, Krumak napisał:

A nie lepiej kupić ori olej poza ASO??


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem że montowali tipa do 3.0TDI w tym roczniku. To europejczyk jest?

37 minut temu, inviz napisał:

Hmm byłem przekonany że tego nie można dostać poza ASO, przynajmniej nie ori..

Mam skrzynie ZF8HP55AF (przynajmniej tak mi sie wydaje 3.0 TDI 2012 rok). Czy wiecie jaki tam jest ori olej, ewentualnie gdzie go dostać?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fantomas 468 to chyba Ty masz ale kasy na koncie , u mnie na blacie 174 kkm i ja chce w to wierzyć [emoji6] . ASO nie kłamie ...... chyba

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem żeby ktoś liczył kase w Km...No ale kto wie...skoro jej faktycznie tyle ma to tak łatwiej liczyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kerczi do spania !

Zawartość dodana 1 minute later

Widzisz jest zależność .... jak masz wiecej kasy to zwiedzisz wiecej świata i tym samym robisz kilometry [emoji6]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...