Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Dodatkowe zasilanie na gniazdo zapalniczki skąd?


gawey

Rekomendowane odpowiedzi

czesc wszystkim mam pytanie skad pociagnac kabelki na dodatkowe gniazdo zapalniczki w bagazniku w avancie wpiac sie w stara zapalniczke / aku / czy bezpieczniki jak juz to jak sie wpinac lutowac skecac na scisk jak to robilisci doradzcie najlepiej z gory dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz mieć prąd w gnieździe na stałe / bez włączonego zapłonu / to pociągnij zasilanie z pompki centralnego zamka. Daj taki sam przekrój przewodu jak zasilanie pompki. Duża kostka prawy przewód - czerwono-niebieski lub czerwono-żółty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja pociągnąłem z tej listwy zasilającej pod osłoną pod kierownicą. Jest tam stały plus i masa. Pociągnąłem przewód pod listwa progową i ot cała sztuka. Jak będziesz sie wpinał pod kierownica to tam zobaczysz przewody montowane na takie konektory w postaci oczek. Najlepiej takie załóż na przewody i je dodatkowo zacynuj a potem odkręcasz śrubkę, zakładasz oczko i przykręcasz i wsio gra i buczy jak choremu w piersi :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy co chcesz tam podłączać ???

jak małe odbiorniki co potrzebują mało prądu max 1A to możesz podłączyć pod tą pompkę ale nie polecam :/ bo jak coś pójdzie nie tak to wypalisz bezpiecznik lub całą pompkę

lepiej kupić przewód dwu żyłowy 1,5 mm2 lub 2 mm2 i zakuć konektorki oczkowe po czym podłączyć się prosto do akumulatora i oczywiście na przewodzie plusowym zakładasz gniazdo na bezpiecznik a przewody ciągniesz pod plastikami do docelowego miejsca np.: bagażnika a tam zarabiasz na końcu gniazdo zapalniczki które mocujesz np w tapicerkę

następnie wkładasz bezpiecznik i masz profesionalnie zrobione dodatkowe zasilanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przedewszystkim bede podlaczal tam lodoweczke no najlepiej byloby pod pompeczke bo blisko nadkola w avancie ale jak mowicie ze moze cos sie zlego przypadkiem stac to moze puszcze ze starej zapalniczki lub aku

(do Postaldo o jaka listwe ci chodzi chyba nie bezpiecznikowa ?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przedewszystkim bede podlaczal tam lodoweczke no najlepiej byloby pod pompeczke bo blisko nadkola w avancie ale jak mowicie ze moze cos sie zlego przypadkiem stac to moze puszcze ze starej zapalniczki lub aku

(do Postaldo o jaka listwe ci chodzi chyba nie bezpiecznikowa ?)

Jak lodówkę będziesz podłączał to też proponuję podpiąć się pod aku (też tak mam dorobione zasilanie), zaraz za klemą dawaj bezpiecznik na plusowym kablu. Kolega Pastaldo miał na myśli listwę z kablami pod kolumną kierowniczą, jak zdejmiesz osłonę te dużą pod kolumną to zajrzyj tam głębiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przedewszystkim bede podlaczal tam lodoweczke no najlepiej byloby pod pompeczke bo blisko nadkola w avancie ale jak mowicie ze moze cos sie zlego przypadkiem stac to moze puszcze ze starej zapalniczki lub aku

(do Postaldo o jaka listwe ci chodzi chyba nie bezpiecznikowa ?)

Jak lodówkę będziesz podłączał to też proponuję podpiąć się pod aku (też tak mam dorobione zasilanie), zaraz za klemą dawaj bezpiecznik na plusowym kablu. Kolega Pastaldo miał na myśli listwę z kablami pod kolumną kierowniczą, jak zdejmiesz osłonę te dużą pod kolumną to zajrzyj tam głębiej.

dokładnie o to mi chodziło. z resztą odpisałem Ci na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzeki listwa znaleziona kabelki puszczone i nowe gniazdo gotowe :hi:

a jakie gniazdo kupiłes i w którym miejscu zamontowałes? Bo u mnie nadal brak czasu. kabelek w bagażniku jest ale jeszcze gniazdo nie założone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...