Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spray na przyciemnianie szyb


moscic

Rekomendowane odpowiedzi

Proponuję kupić jeszcze to

potem to

a na koniec udać się na pokaz

:facepalm:

Kolego nie przesadzasz? :mysli: Jeżeli to da podobny efekt jak folia to będzie świetna alternatywa szczególnie że cena nie jest wygórowana :good:

IMHO

człowiek myślący przyciemnia szyby atestowaną folią, bo nie nagrzewa się wnętrze, zatrzymuje promienie UV, daje poczucie dyskrecji, ładnie wygląda...

człowiek myślący inaczej, myśli inaczej...

nie myśl tyle bo myśliwym zostaniesz a tu może ochodzi o ochronę przed ciekawskimi złodziejami wystarczy pomyśleć :wallbash:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję kupić jeszcze to

potem to

a na koniec udać się na pokaz

:facepalm:

Kolego nie przesadzasz? :mysli: Jeżeli to da podobny efekt jak folia to będzie świetna alternatywa szczególnie że cena nie jest wygórowana :good:

IMHO

człowiek myślący przyciemnia szyby atestowaną folią, bo nie nagrzewa się wnętrze, zatrzymuje promienie UV, daje poczucie dyskrecji, ładnie wygląda...

człowiek myślący inaczej, myśli inaczej...

Kolego a może ten spray da podobne efekty? I tez będzie ładnie wygladał na szybie? Miałeś go wcześniej, próbowałeś i był do bani? Czekamy na efekty to taki eksperyment :kox: więc poczekajmy na efekt końcowy i wtedy będziemy oceniać :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko w przypadku policji folie mozna odkleic, a co z takim sprayem ? wymiana szyby ?

To napewno jest problem, najwyżej zastosuje się go tylko na boczne-tylne szyby :mysli::good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko w przypadku policji folie mozna odkleic, a co z takim sprayem ? wymiana szyby ?

Rozpuszczalnik i jaazda :polew:

Panie władzo sztachnie się Pan :polew: :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spray juz mam ale teraz musze znalezc troche czasu na przetestowanie tego wynalazku. Jak bedzie dobra pogoda to moze jutro. W domu tego nie zrobie bo smierdzi gorzej jak muchozol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie sobie przypomnialem o tym :> A ze jest ladna pogoda akurat to skorzystalem z chwili czasu i zrobilem pierwszy test:

Moj krolik doswiadczalny:

20110623059.th.jpg

Tego dzbanka i tak nie uzywam a ze stolikiem pod telewizor mialbym za duzo roboty :)

Zanim sprawdzilem ten spray to najpierw dobrze umylem. Dwa razy woda z plynem. Po wyschnieciu wzialem sie do "malowania":

A oto efekt:

20110623061.th.jpg

Powiem szczerze ze jestem mile zaskoczony. Bo efekt podoba mi sie. Moze na zdjeciach nie widac tego dobrze ale spray rozklada sie rownomiernie a pecherzyki powietrza ktore sie tworza to same znikaja po chwili. Jedna warstwa przyciemnia na ok 20-30%. A przynajmniej tak mi sie wydaje. Niestety robilem to na brudnym podlozu i cos tam z podloza prysnelo na moje arcydzielo :polew: :polew: :polew: A z racji ze nie zakrylem gory to byc moze widac jakies zacieki od wewnatrz. Pozniej sprobuje jeszcze druga warstwe.

Jedna sprawa tylko troche mnie martwi:

20110623060800x600.th.jpg

Mimo ze uzylem tylko troche tego to jednak sporo splynelo po dzbanku. Wiec w samochodzie bedzie trzeba pewnie wszystkie plastiki wyjmowac bo samo zaklejenie tasma i/lub papierami nie wystarczy. W weekend sprobuje wyjac tylnie szyby boczne i przyciemnic.

Przy okazji dzbanka sprawdze jak bardzo wytrzymale to jest na mycie. A tak poza tym na puszce jest napisane ze tylko do uzytku wewnatrz.

[br]Dopisany: 23 Czerwiec 2011, 12:36_________________________________________________Myslalem ze bedzie mozna powiekszyc zdjecia :gwizdanie:

Tutaj mozna obejrzec dokladniej.

http://imageshack.us/g/215/20110623059.jpg/

Zdjecia robione telefonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fana sprawa ten sprej

kiedyś rozmawiałem ze strażakiem i mówil mi czemu tak sie czepiaja tych folii na szybach, ponieważ podczas wypadku szyba boczna rozbija sie na male krysztalki i ułatwia wydostanie sie z auta a gdy jest zklejona folią występuja poważne problemy z rozbiciem tej szyby ponieważ wszystko czymie sie razem mniej wiecej jak w przedniej szybie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli taki spray moze byc dobra alternatywa dla folii. A powiedzcie mi jedna rzecz. Jak to jest z tym atestem? Czy w polsce trzeba miec jakies dodatkowe adnotacje w dowodzie (czy cos takiego) zeby mozna bylo miec folie? Jak by wygladala wtedy taka sprawa przyciemniajac szyby sprayem? Jeszcze nie wiem jak to jest w anglii ale napisze do goscia ktory mi sprzedal ten spray czy jest to legalne w anglii. Bo nie wszystko co sprzedaja do samochodow jest przeciez legalne :gwizdanie:

A druga sprawa, jak sie nie myle to tylnia i tylnie boczne mozna chyba przyciemniac na 100% (nie to zebym tak chcial :tongue4:). Pytam z ciekawosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w polsce przednie boczne mają mieć 70% przejrzystości czyli przyciemnione tylko 30 % max ... a seryjnie audi mają chyba 2x % .. więc jaką kolwiek dasz folie ta norma jest naruszona...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w polsce przednie boczne mają mieć 70% przejrzystości czyli przyciemnione tylko 30 % max ... a seryjnie audi mają chyba 2x % .. więc jaką kolwiek dasz folie ta norma jest naruszona...

Dokładnie za folię na przednich bocznych dowód leci i żaden atest Ci tu nie pomoże, a tylne boczne i tylną (jak masz 2 lusterka zewnętrzne) możesz nawet farbą zamalować i nic Ci nie zrobią.

Stosowałeś ten spray na aucie? Daj jakieś foty :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...