Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B6] Spryskiwacze lamp xenonowych

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Panowie scaliłem dwa watki w jeden z tematu o bixenonach bo sie nam zrobił mały "buderlik" i temat o spryskach niech bedzie tutaj kontunuowany :gwizdanie:

Panowie kupiłem sobie przedni zderzak do S4 , moje pytanie jest następujace jak rozwiazać sprawę spryskiwaczy na lampy przednie... pompka w zbirniczku sprysków jest teraz seryjna i z tego co mi się wydaje zapewnei nei ma wyjscia na spryskiwacze lamp jak to rozwiązac ? trzeba kupowac nowy silniczek? Ktoś przerabiał i wie co i jak ? dzięi za info

Opublikowano

cuber, chyba czeka Cie wymiana calego zbiornika z dodatkowa pompka pod xenon.

Albo dorezanie takiej pomki do starego zbiorniczka.

Opublikowano
  • Autor

cuber, chyba czeka Cie wymiana calego zbiornika z dodatkowa pompka pod xenon.

Albo dorezanie takiej pomki do starego zbiorniczka.

ma ktoś numery czesci ? co by ewentulanie było potrzebne ?

Opublikowano

Na to wychodzi, ze wystarczy, ze wymienisz pompke na 3B7 955 681

Opublikowano

zbiorniczek musi miec 2 miejsca na pompki jedna jest zwykla a ta 2 jest o wiele silniejsza (na xenon). Dodatkowo musisz pociagnac wiazke do kompa zeby wszystko dobrze dzialalo i niewyskakiwaly bledy. Troche zabawy z tym jest. Pompka jest standardowa audi / vw (pasuje tez np od passata b5)

Opublikowano

W ETCE nie znalazlem wyszcegolnienia zbioriczka pod lampy, wiec standardowy mzoe miec miejsce na niego.

Opublikowano

Pikus, jest coś takiego : 8E0 955 453 AH

zajrzyj na rysynek od razu... Ale nie wiem czy jest potrzebny...

Opublikowano

pre_pl, no jest niby cos takiego ale to raptem ma 0,65 L wiec na jedno mycie starczy :tongue4:

A na rysunku jest pokazana pompka do spryskow i jest ona bezposrednio zamoncona w glownym zbiorniczku.

Juz sam nie wiem. :mysli:

Opublikowano

Cuberos tak wyglada ten zbiornik z pompkami:

aaadr3.jpg

Basen napisz cos wiecej o tym ciagnieciu wiazki do kompa :gwizdanie:

Opublikowano
  • Autor

dzieki Diego to widze ze chyba kolejne rezanko mnie czeka no chyba ze jak oddam furacza do zmainy body-kitu to coś wymyślą....

Opublikowano

na temat wiazki musisz sobie pogadac z moim elektrykiem. Ja sie a tym nie znam.

Opublikowano
  • Autor

Własnie panowie, zakupiłem nowy zbirniczek wszystko cacy mam teraz dwie pompki w owym zbirniczku, teraz moje pytanie do czego mam podpiąc drugą pompke? Coś Basen pisał ze trzeba do kompa podpiać...ktoś wie co i jak ? Jak to wyrezać ?

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

A czy ktoś wie gdzie można kupić spryskiwacze do zderzaka i jaka mniej więcej jest ich cena??

  • 7 miesięcy temu...
Opublikowano

Stary tema ale mam pytanie ktos wie do czego ( nie wiem komputer?) podpiać drugą pompkę?

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Chcialbym odswiezyc temat. Jezeli ktos zakonczyl z podlaczeniem.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

To ja dodam trzy grosze.

Żadnego nowego "rozporządzenia" o spryskach i poziomowaniu nie będzie. Procedura homologacyjna samochodu wyposażonego fabrycznie w reflektory ksenonowe wymusza zastosowanie układu samopoziomowania i zmywania. Dotyczy to producentów samochodów od wielu lat. Mało prawdopodobne jest aby jakiś diagnosta na przeglądzie sprawdzał czy w samochodzie jest układ samopoziomowania. Mam już czwarte auto z ksenonami i do tej pory nie miałem problemów. Zawsze stosowałem ori lampy i podłączałem sterowanie ręczne a sprysków nie miałem. W passacie B5 i Audi A6 silniczki są identyczne jak w H7 i wszystko działa bez przeróbek w passacie B6 i (jak widziałem w poprzednich postach) w a4 b6 są silniczki krokowe i nie da się ich podłączyć do ręcznej regulacji. Jedynym rozwiązaniem jest zakup innych silniczków (takich jak kupił szmarek) Ja wymieniałem te silniczki w passacie b6 i wszystko działało sposób podłączenia dostałem razem z silniczkami z allegro.

Jeśli chodzi o spryskiwacze to nie da się ich podpiąc bez przeróbek. Oryginalnie są sterowane przez moduł odpowiedzialny za poziomowanie

Opublikowano

Prosze o pomoc w temacie zbiorniczka czesci dolnej do spryskiwaczy reflektorow, poniewaz dostaje juz bialej goraczki. Posiadam B6 z silnikiem AVF. Zakupilem zbiornik do ksenonow, Pan oczywiscie wedlug ETKI znalazl i niestety dol jest za szeroki musialbym chlodnice wyrzucic. Pojechalem ponownie i wymieniono mi na inny, byl podobny, ale dol takze jest za szeroki. Oryginalnie mam nr 8E0 955 451 AG (na jedna pompke bez spryskow reflektorow).

Prosze o dokladny mr tego zbiorniczka.

Opublikowano

Prosze o pomoc w temacie zbiorniczka czesci dolnej do spryskiwaczy reflektorow, poniewaz dostaje juz bialej goraczki. Posiadam B6 z silnikiem AVF. Zakupilem zbiornik do ksenonow, Pan oczywiscie wedlug ETKI znalazl i niestety dol jest za szeroki musialbym chlodnice wyrzucic. Pojechalem ponownie i wymieniono mi na inny, byl podobny, ale dol takze jest za szeroki. Oryginalnie mam nr 8E0 955 451 AG (na jedna pompke bez spryskow reflektorow).

Prosze o dokladny mr tego zbiorniczka.

8E0955453AH zbiorniczek 0,65l dla spryskiwaczow relflektorow

8E0955453AQ zbiorniczek 1,1l do pojazdów bez spryskiwaczy reflektorow

cyt.z etki"zastosuj tez" 8E-2-290000 N 020 025 1 443 955 465

Opublikowano

Prosze o pomoc w temacie zbiorniczka czesci dolnej do spryskiwaczy reflektorow, poniewaz dostaje juz bialej goraczki. Posiadam B6 z silnikiem AVF. Zakupilem zbiornik do ksenonow, Pan oczywiscie wedlug ETKI znalazl i niestety dol jest za szeroki musialbym chlodnice wyrzucic. Pojechalem ponownie i wymieniono mi na inny, byl podobny, ale dol takze jest za szeroki. Oryginalnie mam nr 8E0 955 451 AG (na jedna pompke bez spryskow reflektorow).

Prosze o dokladny mr tego zbiorniczka.

8E0955453AH zbiorniczek 0,65l dla spryskiwaczow relflektorow

8E0955453AQ zbiorniczek 1,1l do pojazdów bez spryskiwaczy reflektorow

cyt.z etki"zastosuj tez" 8E-2-290000 N 020 025 1 443 955 465

Mialem z koncowka AP i z koncowka AK ten pierwszy w ogole nie pasuje inne ksztalty, a ten drugi (AK) na samym dole jest za szeroki.

Zdjecia ponizej. Potzrebuje taki ksztalt jak AG tylko do spryskow

http://img241.imageshack.us/my.php?image=zbiornikmv4.jpg

Opublikowano

Prosze o pomoc w temacie zbiorniczka czesci dolnej do spryskiwaczy reflektorow, poniewaz dostaje juz bialej goraczki. Posiadam B6 z silnikiem AVF. Zakupilem zbiornik do ksenonow, Pan oczywiscie wedlug ETKI znalazl i niestety dol jest za szeroki musialbym chlodnice wyrzucic. Pojechalem ponownie i wymieniono mi na inny, byl podobny, ale dol takze jest za szeroki. Oryginalnie mam nr 8E0 955 451 AG (na jedna pompke bez spryskow reflektorow).

Prosze o dokladny mr tego zbiorniczka.

8E0955453AH zbiorniczek 0,65l dla spryskiwaczow relflektorow

8E0955453AQ zbiorniczek 1,1l do pojazdów bez spryskiwaczy reflektorow

cyt.z etki"zastosuj tez" 8E-2-290000 N 020 025 1 443 955 465

Mialem z koncowka AP i z koncowka AK ten pierwszy w ogole nie pasuje inne ksztalty, a ten drugi (AK) na samym dole jest za szeroki.

Zdjecia ponizej. Potzrebuje taki ksztalt jak AG tylko do spryskow

http://img241.imageshack.us/my.php?image=zbiornikmv4.jpg

juz nie bardzo wiem o co ci chodzi

W etce sa tylko te dwa numery pod pozycja nr 30

9fb197cfeba929f4.jpg[br]Dopisany: 27 Listopad 2008, 11:58_________________________________________________ znalazlem jeszcze kilka innych zbiornikow :good:-jak bedzie dzialal hosting zdjec to wkleje tutaj scana[br]Dopisany: 27 Listopad 2008, 12:47_________________________________________________8b81c4275c1cf1b2.jpg

ponizej jest jeszcze jeden numer ktorego nie widac na zdjeciu

oto on :8E0955453AP sa przy nim rozne kody silnika ale nie ma ani awx czy tez avf[br]Dopisany: 27 Listopad 2008, 14:02_________________________________________________nie mam pojecia po co jest zbiornik nr 30 skoro jest numer 14 :wallbash: o co w tym chodzi wie ktos ?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.