Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

ogrzewanie

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

czy wlaczone ogrzewanie znacznie zwieksza spalanie??

tzn wiem ze na zimnym silniku jak sie wlaczy to chyba tak ale na cieplym czy to robi az tak duza roznice jesli ustawimy temp. na powiedzmy 20 st. C?

Opublikowano

Bierze wogole benzyne przy ogrzewaniu na rozgrzanym silniku :?:

Opublikowano
Bierze wogole benzyne przy ogrzewaniu na rozgrzanym silniku Question

no wlasnie tez sie zastanawiam bo w miare przyspieszania dogrzewanie sobie zwieksza sile nadmuchu :]

Opublikowano
Bierze wogole benzyne przy ogrzewaniu na rozgrzanym silniku :?:

Nie bardzo rozumie o co chodzi z tym braniem benzyny :?: Więcej spalać może jedynie przez to ze dmuchawa chodzi i alternator ma wieksze obciążenie ewnetualnie, jezeli jest zimno i przez wlaczenie ogrzewania temperatura plynu spadnie to wtedy silnik jest niedogrzeny i pali wiecej, ale to musza być niezle mrozy bo zazwyczaj termostat reguluje (przynajmiej u mnie) w ten sposob ze plyn trzyma non stop 90st po nagrzaniu, niezaleznie od sily nadmuchu wewnetrznego.

Opublikowano

Przy sprawnej jednostce i po osiągnięciu temperatury pracy to nie ma wiekszego znaczenia jaką temperaturę sobie nastawisz chyba że przy bardzo dużych mrozach i ogrzewaniu na max. zimne powietrze może schładzć nagrzewnicę ale tak jak wcześniej kolego napisał od tego jest termostat (sprawny).

Opublikowano

Myśle że jedyny ból to taki że silnik musi pracować i stąd zużycie paliwa ,są nawet normy zużycia paliwa na postoju.

Opublikowano
Bierze wogole benzyne przy ogrzewaniu na rozgrzanym silniku Question

no wlasnie tez sie zastanawiam bo w miare przyspieszania dogrzewanie sobie zwieksza sile nadmuchu :]

Nie wiem czy dobrze rozumiem ale wydaje mi się, że to nie chodzi o prędkośc jazdy tylko o nagrzanie silnika. Jeśli dasz mu (climatronic) opcje AUTO to ma Ci dla przykładu DOGRZAC wnętrze i wtedy inteligentny climatronic zamiast dmuchac zimnym powietrzem poczeka aż silnik się nagrzeje i będzie zwiększał nadmuch.

pozdro

Opublikowano

A funkcja AUTO nie ma za zadanie osiągnąć zadaną temperature i trzymać ją, wiadomo dogrzewać lub chłodzić, a zwiększa prędkość nawiewu żeby chybciej osiągnąć zadaną temp

Opublikowano

W klimatroniku czy w AUTO czy w wyborze manualnym (którędy ma lecieć powietrze) tak samo jest zrealizowane ogrzewanie/chłodzenie. W przypadku ogrzewania system czeka do osiągnięcia wystarczającej temperatury żeby nie dmuchać zimnym jak mu user zadał ogrzewać! następnie podnosi prędkość wentylatora i temperaturę powietrza dostarczanego, żeby w jak najszybszym czasie uzyskac zadaną temperaturę, podczas podnoszenia się temperatury we wnętrzu zmniejszają sie obroty dmuchawy i jednocześnie temperatura jaka wylatuję z kratek tylko po to by utrzymywać zadane stopnie C.

Opublikowano
W klimatroniku czy w AUTO czy w wyborze manualnym (którędy ma lecieć powietrze) tak samo jest zrealizowane ogrzewanie/chłodzenie. W przypadku ogrzewania system czeka do osiągnięcia wystarczającej temperatury żeby nie dmuchać zimnym jak mu user zadał ogrzewać! następnie podnosi prędkość wentylatora i temperaturę powietrza dostarczanego, żeby w jak najszybszym czasie uzyskac zadaną temperaturę, podczas podnoszenia się temperatury we wnętrzu zmniejszają sie obroty dmuchawy i jednocześnie temperatura jaka wylatuję z kratek tylko po to by utrzymywać zadane stopnie C.

o to mi chodziło :mrgreen:

Opublikowano

moim zdaniem włączone ogrzewanie nie zwiększ zużycia paliwa

Opublikowano
moim zdaniem włączone ogrzewanie nie zwiększ zużycia paliwa

ale w chwili jak silnik osiągnie już temperaturę pracy

Opublikowano
Radek321 napisał/a:

moim zdaniem włączone ogrzewanie nie zwiększ zużycia paliwa

ale w chwili jak silnik osiągnie już temperaturę pracy

Bardzo prawdopodobne

Opublikowano

Dokladnie tak jak koledzy pisza ;) Jesli wlaczy sie na maxa od poczatku nawiew to silnik bedzie sie dluzej nagrzewal, a jak wiadomo zimny silnik pali wiecej. Po nagrzaniu silnika plyn chlodniczy ktory idzie do nagrzewnicy jest tym samym plynem, ktory plynie przez chlodnice i jest w niej chlodzony tak aby utrzymywac temp. w granicach 90stopni C. Tak wiec prz nagrzanym silniku nie powinno byc roznicy w spalaniu bo w koncu co zaroznica czy plyn ochlodzi sie w chlodnicy czy pomozemy mu troche wystudzic sie w nagrzewnicy ;)

Funkcja auto dziala dokladnie tak jak kolega wyzej opisal ;) i jest fajnym i przydatnym bajerem ;)

  • 1 rok później...
Opublikowano

silniki nowej generacji maja automatyczne ssanie przy rozruchu zimnego silnika zwiekszaja ilosc mieszanki paliwowo-powietrznej do cylindrów czyli jedynie ssanie powoduje zwiekszenie spalania na zimny silnik jednak jest to minutowe i nie odczuwalne.ogrzewanie nie ma nic do spalania emitowane jest z nagrzewnicy przez która przepływa płyn chłodzący z bloku silnika i regulowany termostatem.

po uruchomieniu alternator daje taka samą prace na zimny jak i ciepły silnik(stałe obroty) chyba ze mamy spadek mocy i walniety regulator napięcia ładowania wtedy zwiekszenie obrotów silnika powoduje wiekszy przepływ prądu i zwieksza zuzycie paliwa. :oklaski:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.