Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL TDI PD] Regeneracja siłownika klapy gaszącej


michcio1985

Rekomendowane odpowiedzi

No wiem ale pozostaje problem jej nieszczelności cierpi silnik i plcionka bo są zalane całe, i mam dylemat, jak sądzicie co byście zrobili na moim miejscu,? na allegro ceny od 380 wachler do 600zł i nie wiem co o tym myśleć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ostanio zabralem sie za to tzn za wymiane EGR na wahlera i plecionki :) kupilem wahlera za 360zl plus plecionka wszystko zrobione i jest cacy :) tlyko icekawe ile wytrzyma ten EGR. moj stary ktory siedzial jesczze od nowosci to jest ze znaczkie VW i napissem Wahler :) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie kupiłeś Egr ? I jak jest różnica po wymianie?

Edytowane przez Tomasz665
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupilem u mnie w miescie z 360zl ale typek tez ma na allegro :) no roznica np ze nie cieknie nigdhzie :D i nie wiem albo mi sie zdaje ale jak by silnik lepiej chodzil cos i sie inaczej zbieral nie jest taki mulowaty :) moze tylko tak zdaje sie bo nowy jest :) zobaczymy na ile wystarczy i nie bedzie cieklo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A troche z innej beczki. Czy z tego siłownika może cieknąć olej? Mi cieknie jakby z ramienia siłownika.

Auto gaśnie normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej z siłownika? W nim nie ma oleju otwieranie i zamykanie przebiega poprzez Ciśnienie podciśnienie, peewnie Cieknie z samego Egr i jest wszystko zabrudzone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/241529-pytanie-o-dzialanie-egr-i-brak-cisnienia-w-wezyku-wchacy-do-czarnej-raczki-w-egr/?fromsearch=1

Troszkę wiedzy jest tutaj gdzie opisywał em swój przypadek,ale znowu coś mi szwankuje ' gaszak'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, również miałem podobny problem z pęknięta membramą siłownika klapy gaszącej, szukałem używanych zaworów egr ale no.. dużo troszke wychodziło... aż z głupa zadzwoniłem do ASO, zaproponowali mi część zamienną w postaci samego siłowniczka, cena nawet przyzwoita bo 120 zł, a nowy zawór 400 zł. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wie ktoś czy da się wymienić uszczelniacz pomiędzy klapą gaszącą a siłownikiem bo właśnie mi wycieka z pod tej ośki na której jest klapa gasząca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pękajaca guma jest chyba powodem dostawania się do niej oleju z EGR. U mnie była ona cała zaolejona i bardzo miekka. nowa sucha była twarda.

dd57adc3ed277154.jpg

Edytowane przez albert224
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.autoczescivaldi.pl/partscatalogue/710336-wahler-zawor-sterowania-podcisnieniowego,11-710336-0079-00758--710336~2wah.aspx

Koledzy czy ta klapa podejdzie do mojego auta ewentualnie może już ktoś zakładał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada tak samo. Ja kupiłem uzywanego EGR od chyba forda galaxy z 2002 r za 40 zł, przełozyłem element z gumką i efekt niesamowity. Auto gaśnie bez żadnego telepania i bujania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem dwa portale i najniższa cenę jaka znalazłem to 60zł i koszty przesyłki. I nie wiadomo w jakim stanie się kupi. Znalazłem jeszcze WAHLERA 710558 ten na nawet taki sam uchwyt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje z tym że nie wiadomo co się kupi (używka) mi nie pozwolili sprawdzić czy siłownik jest dobry i kupiłem w ciemno. Na szczęście okazało się że jest w bardzo dobrym stanie. Ja kupiłem na pobliskim szrocie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam taki problem. U mnie w audi nie dzialala klapa w ogole sie nie ruszala, kupilem nowa gruszke i teraz juz przy wylaczaniu silnika dziala ale nie dociska do konca czego powodem jest drganie przy gaszeniu silnika. Wiec niby jest lepiej bo gruszka chodzi ale dalej drga. Jak popcham reka to jest ok i gasnie leciutko. Co moze byc jeszcze powodem ze sie nie domyka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak sciagnac te plastikowe ramie z tego bolca metalowego? Bylo pekniete i przy wymianie wezyka zlamalo sie ramie ;( da sie dokupic samo ramie + membrane bo zatrzaski co ja trzymaja tez sie pourywaly...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...