Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AHH] Gwint czy Sportowe Amorki + Springi

Co wybrać?? 2 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co wybrać??

    • Gwint TA-TX lub FK
    • Sportowe Amory+ springi -40
    • Seria Amory + Springi -40,35,30
    • Pełna seria ;)

Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam :hi:, jako że powoli zmiany idą dalej i stanąłem przed faktem wymiany amortyzatorów, postanowiłem odrazu przygotować zawias pod przyszłą zmianę felg na 17 lub 18 i tu rodzi sie moje pytanie: Co wybrać?? mam 3 opcje:

- Gwint TA-Technix lub FK

- Sportowe Amorki + springi obnizające -40 TA-TX lub MTS

- Seryjne Amorki KYB lub Bilstein + Springi -30, 35, 40 :mysli:

Opublikowano

gwint

Opublikowano

Gwint FK, albo szukaj używki w dobrym stanie powiedzmy KW, H&R albo coś w tym stylu.

Z doświadczenia mogę Ci polecić KW INOX - nie koroduje i ogólnie daje radę :good:

Opublikowano
  • Autor

Tylko ze ciężko chyba z używkami żeby sprawdzić czy jest ok??

Opublikowano

Gwint :good:

ja osobiście wolę markową używkę niż nowe typu ta czy mts :)

Opublikowano

zdecydowanie gwint.

to samo co sportowy kit tyle że z regulacją wysokości albo i twardości więc nad czym się zastanawiać, to najlepsza opcja. :good:

Opublikowano

jestem za gwintem ale markowym i to z regulacją twardości, często gwinty bez regulacji twardości są bardzo twardo zestrojone, nie na polskie drogi, jak sportowe amorki to Koni albo Bilstein i sprężyny Eibach albo H&R ale koszta pewnie takie same jak np. gwint AP z regulacją twardości

Opublikowano

tez jestem za gwintem wtedy ty sobie ustalasz wysokosc jaka ci pasuje, a na zime zawsze mozesz dzwignac fure

Opublikowano

gwint :good: polecam KW :good:

Opublikowano

duzo tez przeciez uzywek jest na forum tez co jakis czas sie pojawiaja oferty

Opublikowano

Przerabiałem wszystkie opcje (nawet seryjne amortyzatory do sprężyn obniżających :sick3:) i kompromisem według mnie jest sportowy kit.

Gwint - świetne prowadzenie w zakrętach ale przy większej glebie krawężniki, progi są problemem (szczególnie odczuwalne przy małych felgach :gwizdanie:). Jest twardo, sztywno, czasem trzeba rezygnować z nierównych dróg albo zwalniać (serie jadą normalnie) bo aż szkoda zawieszenia.

Sportowe amortyzatory + sprężyny obniżające moim zdaniem najlepsza opcja bo łączy plusy gleby i serii (znaczy wjeżdżasz wszędzie tam gdzie i na serii a prowadzenie jest dużo lepsze niż na seryjnym zawieszeniu). Wady to brak możliwości regulacji i kozi wygląd przy większej feldze np. 18'.

Seryjne amortyzatory + sprężyny obniżające - ping pong (i tak fani się znajdą :wink4:).

ale jeśli w grę wchodzą 18' to tylko gwint, jeśli 17' to gwint często jest przerostem formy nad treścią (ale wiadomo każdy ma swoje zdanie).

Zależy gdzie i ile jeździsz, jeśli dużo i po kiepskich drogach to będziesz przeklinał gwint.

Opublikowano

a do gwintu potrzeba rozporki ?

Opublikowano

a do gwintu potrzeba rozporki ?

do każdego sztywniejszego zawieszenia są wskazane :wink4:

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
  • Autor

No i zamontowałem gwint ;)

Jestem bardzo zadowolony. Regulacja od -20do -100mm. Wielkie dzięki za pomoc ;)

Opublikowano

Pokaż jakieś fotki :)

Opublikowano

No i zamontowałem gwint ;)

Jestem bardzo zadowolony. Regulacja od -20do -100mm. Wielkie dzięki za pomoc ;)

poka foto i napisz jaki Gwint zakupiłeś w końcu :)

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

Już grudzień a tu żadnej fotki.....

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.