Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Czy to rdza?


Dastin

Rekomendowane odpowiedzi

pomyślę, przeanalizuję :kawa: i podejmę decyzję. Tylko spokój może mnie ocalić. :slina:

Dla mnie na minus jest to, że dałem większe pieniądze za auto z ori lakierem, a teraz sobie go pomaluje i będę miał auto parę tysięcy tańsze ("bite"). Bo mogłem kupić taniej malowane i miałbym podwójna korzyść - pomalowane + parę tysi w kieszeni.

Niestety podczas oglądania auta przy kupnie wszystkiego nie da się "dopatrzyć" a pewne rzeczy wychodzą dopiero po czasie.

Taka dygresja. Kiedyś moi teściowie kupowali Corse C i robiłem za "znawcę". Pojechaliśmy oglądać granatowego Belga i ja sprawdzałem lakier, całe auto oglądałem, a ze mną jeszcze 4 osoby. Wszystko było w miarę ok. Stwierdziłem, że lakier dobry (a wtedy nie byłem jeszcze wytrawnym "lakiernikiem"). Przyjechaliśmy do domu nowym autkiem i przyszło oglądać to auto dziecko kilkunastoletnie i pierwsze pytanie, a czemu to lusterko jest zielone!!! :shocked: Oglądaliśmy go w pięc osób i nikt nie zauważył, że lewe lusterko miało zielona nakładkę w niebieskim aucie :wallbash::polew:

Oczywiście okazało się po czasie, że auto było malowane, ale ktoś to zrobił perfekcyjnie i do dzisiaj jeżdżą bezproblemowo już dobrych kilka lat.

U siebie problem ten rozwiązałem po przez zrobienie zaprawki z tym, że kupiłem sobie podkład oraz bazę z utwardzaczem. Delikatnie skalpelem usunąłem pęcherze i pędzelkiem pomalowałem. Nie wiem jak na twoim kolorze ale u mnie trzeba się dobrze wpatrywać aby to zobaczyć. Robiąc to chodziło mi głównie o to aby rdza tam się nie rozwinęła ponieważ w obecnym stanie nie jest to rdza lecz efekt kontaktu ocynku z wilgocią. Ponadto jak masz sprawne auto to na kolorze się nie jeździ i w ogóle bym się tym już nie martwił. Jeżeli z tym zostaniesz do kolejnej zimy pęcherze będą jeszcze większe ponieważ wilgoć wnika ci pod lakier a mróz zrobi resztę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawda jest taka że jeśli masz ori blachy i ori lakier to takie rzeczy wychodzą mam takie coś na drzwiach i lakiernik powiedział że sporo tych modeli malował z tego powodu i mówił że auta nie były wcześniej malowane ,mówił że ori lakieru jest bardzo cienko i byle kamyk może go odbić j

Jak sprawdzałem miernikiem ostatnio B6 lakier miał 130-140um, a na touranie 2008r 90-110um, także także jest co raz gorzej :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie tu jest problem coraz miej lakieru kładą a ocynk nie jest taki zły pod zerwanym purchlem była elegancka blacha żadnej rdzy być może jakby pojeździł z tym dłużej ruda może zaatakować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz może jeszcze nie wyjdzie tam gdzie widać gołą blachę ale po następnej zimie i kochanych drogowcach sypiących tony soli na 100% wylezie :shocked:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz może jeszcze nie wyjdzie tam gdzie widać gołą blachę ale po następnej zimie i kochanych drogowcach sypiących tony soli na 100% wylezie :shocked:

powiem ci że mam na rancie nadkola z tyłu obtarcie do gołej blachy i po zimie nic się nie stało rudej nie ma no ale to co innego pod purchlem woda tak szybko nie odparuje jak na odkrytej powierzchni ,tak czy inaczej trzeba naprawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na gołej tam gdzie było lekko obtarte już zaczęła się pojawiać :ruda" , ale drobny papierek, podkład, lakier i na razie ładnie wygląda :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...