Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Gdzie usunąć DPF-sprawdzone warsztaty.


borczan

Rekomendowane odpowiedzi

witam, po wymianie czujnika różnicy ciśnień, przeczyszczeniu całego układu podciśnieniowego, wyczyszczeniu układu egr moja fura dalej ma kłopot z DPF(zapala się kontrolka dpf, tryb awaryjny i rób co chcesz), filtr niby ma zanieczyszenie 15%, ale nie wiem czy popiołu czy spalinami, moi mechaniorzy twierdzą że popiołu, ale ja myślę że DPF mam zawalony i należy go usunąć. jak ktoś ma pomysł co może być przyczyną to proszę o opinie, no ale jeśli moja teza się sprawdzi to DPF do wywalenia. więc proszę o namiar gdzie mogę pozbyć sie nieszczęsnego DPF-a i jakie mogą być konsekwencje(może będę miał jeszcze wiecej kłopotów), najbadziej interesują mnie wojewódzwa: pomorskie lub mazowieckie. Pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki chłopaki, umówiłem się do AZ, walę tam w piątek wyciąć ten nieszczęsny DPF.

:good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

borczan:

a orientujesz się czy wystarczy usunąć dpf z ecu,a w dpfie wewnątrz przebić na wylot dziury,tak aby zostawić oryginalną obudowę a w środku pusty ?

czy trzeba to zrobić jakoś inaczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehhh te dpfy..

mam BPW i tam też niestety siedzi DPF. W audi jestem świeżak - jak wygląda kontrolka od DPF'a? szukałem na desce, ale nigdzie jej nie widzę :no: i zastanawiam się, czy zostało to wyłączone programowo i zauważyłem, że od samego początku czuć spaliny z wydechu, ale przy DPFie nic nie powinno być czuć... Zrobiłem ok 600km po trasie z przerwami i dalej czuję w garażu spaliny. Spalanie na trasie przy 100km/h wynosi 4.9l czyli bardzo MAŁO!

jak sprawdzić, czy DPF jest zaprogramowany, czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrolka dpf-u to tłumik z kulkami w środku widoczny na fisie(podczas procesu regeneracji), a czy został prawidłowo wyłączony programowo,to dowiesz się jak ci sie zapali kontolka. U mnie jak miałem dpf-a to też czułem spaliny, więc sprawdź pod maską czy masz pospawaną puszkę od filtra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehhh te dpfy..

mam BPW i tam też niestety siedzi DPF. W audi jestem świeżak - jak wygląda kontrolka od DPF'a? szukałem na desce, ale nigdzie jej nie widzę :no: i zastanawiam się, czy zostało to wyłączone programowo i zauważyłem, że od samego początku czuć spaliny z wydechu, ale przy DPFie nic nie powinno być czuć... Zrobiłem ok 600km po trasie z przerwami i dalej czuję w garażu spaliny. Spalanie na trasie przy 100km/h wynosi 4.9l czyli bardzo MAŁO!

jak sprawdzić, czy DPF jest zaprogramowany, czy nie?

a usuwał Ci go ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z doświadczenia wiem, że przy DPFie nic niepowinno czuć, jednakże ja czuję, że lecą "syfy" ale nie możliwe, aby cały czas się wypalał - czy jak proces wypalania jest aktywny to komputer bedzie mnie sygnalizował?

Poprzedni właściciel mówił, że nic nie robił z autem (jest pełny serwis z fakturami) ale wiadomo?? jestem takiego zdania, że sam się wszystkiego bede dowiadywał ze zbiegiem czasu.

Można jakoś domowymi warunkami sprawdzić, czy DPF jest wyłączony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast walic łbem w scianę nie pisz bzdur.Ta kontrolka tylko informuje o zapchaniu filtra a nie mowi nic ze trwa dopalanie!

Co wcale nie jest jednoznaczne.Innymi słowy dopalanie może trwac a wcale kontrolka tego nie sygnalizuje.

Nie wprowadzaj w błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...