Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Auto z kierownica z prawej strony


Adams12

Rekomendowane odpowiedzi

auto z kiera po prawj mozna zarejestrowac w trzech przypadkach-jezeli jest to auto zabytkowe , auto jest unikatem na skale ogolnoswiatowa,lub kolekcjonerskie-te trzy mozliwosci,ale Ministerstwo transportu wydaje je bardzo,bardzo zadko,a jesli juz,to mozna sie nimi poruszac w okreslonym czasie,np zloty,czy pokazy,wlaczajac dojazd i powrot na impreze tego typu,nie wolno nimi jezdzic w normalnych warunkach http://www.roadlook.pl/?preview=1&seo_article=6901,

Nie tylko w trzech przypadkach . Niektóre ciężarowe,uliczne zamiatarki mają też kierownicę po prawej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli angielskie auto jest zarejestrowane w UK i ma się wszystkie papiery to polska policja moze skoczyć.

axel08 ja jestem z Leszna i o nikim takim nie słyszałem, chociaż z drugiej strony ostatnio byłem u lakiernika i miał A4 po lifcie i mówił ze te chłopaki sprowadzają takie auta i przerabiają 3-5 w miesiąc więc moze masz racje :mysli: W środe będe u tego lakiernika to dowiem sie kto to robi.

Przespawanie grodzi to podstawa, a wiąze się to z wyjęciem silnika itp. Auto które opisałem wyżej było zielone i miało wspawaną gródz czerwona a malowane bedzie całe na czarno, masakra :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli angielskie auto jest zarejestrowane w UK i ma się wszystkie papiery to polska policja moze skoczyć.

chyba odbiegles od tematu-rozmawiamy o tym,czy takie auto mozna zarejestrowac,a nie czy policja moze cos z tym zrobic... :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W naszym kraju nie ma legalnego sposobu na rejestracje i poruszanie sie po drogach publicznych autem z kierą po drugiej stronie!

Miałem na myśli tą wypowiedz :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie czytam te posty i myślę ze są sposoby na zarejestrowanie anglika bez przekładania kierownicy osobiście widziałem kilka autek z kierownica po prawej stronie na naszych tablicach np w Gdyni jezdzi Angielskie taxi ,w uk widziałem opla , w Sopocie jeżdzi eskort mam takie autko i nie chce go przekładać może ktoś ma rade jak to zrobić słyszałem ze niby trzeba wysłać pismo do ministerstwa transportu ale nie wiem ile w tym prawdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie czytam te posty i myślę ze są sposoby na zarejestrowanie anglika bez przekładania kierownicy osobiście widziałem kilka autek z kierownica po prawej stronie na naszych tablicach np w Gdyni jezdzi Angielskie taxi ,w uk widziałem opla , w Sopocie jeżdzi eskort mam takie autko i nie chce go przekładać może ktoś ma rade jak to zrobić słyszałem ze niby trzeba wysłać pismo do ministerstwa transportu ale nie wiem ile w tym prawdy

w anglii jest to mozliwe,ale w polsce nie ,najlepiej jak zatrzymasz takie auto i sam sie zapytasz,idz do urzedu transportu i zapytaj sie-masz auto-wiec zapytaj sie...

a z drugiej strony,uwazasz,ze ludzie z tego forum nie znaja sytuacji i nie chcieliby zalatwic tego pozytywnie-przepis mowi jasno,do poruszania sie po polskich drogach musi byc dobra widocznosc,a takowej w aucie z kiera po prawej nie ma

sa wyjatki i o nich mowi inny przepis,ale to sa wyjatki(z reszta link do tego artykolu wkleilem kilka postow temu...)

jesli jestes z Sopotu,to w sumie niewielkie miasteczko znajdz tego opla i zapytaj sie kierowcy,jak to zrobil i nam powiedz ok? :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo pewnie mieli dobrego znajomego diagnostę który im zrobił pierwsze badanie techniczne a jak masz już badanie to nikt później nic nie sprawdza i zarejestrujesz bez problemu.Gorzej jak się coś stanie(wypadek itd.)to pan diagnosta który dopuścił to auto do ruchu może mieć problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj byc moze ale niechce mi sie wiezyc przeglad na lewo to ok norma ale anglik na lewo mysle ze jest legalny sposob na legalne zarejestrowanie w gdyni jezdzi taxi na polskich blachach no nic wysle pismo do ministerstwa transportu dzieki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej YATES to jakim sposobem opel Vektra z wygladu 97 -99 jaguar 90 r i jeszcze kilka ktore osobiscie widzialem jeżdza na naszych tablicach????????

A jaki problem odkręcić sobie angielskie blachy i przykręcić polskie z innego auta - 5 minut roboty :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słyszałem że można zarejestrować takie auto w Polsce ale trzeba napisać podanie z prośba do wydziału komunikacji !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słyszałem że można zarejestrować takie auto w Polsce ale trzeba napisać podanie z prośba do wydziału komunikacji !

...no i czym te pismo usasadnisz?emocjonalnym zwiazkiem z autem-przeciez przegladu nawet nie przejdzie-przynajmniej legalnie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o części do rozrządu czy silnika i to wszystko jest takie same.Co do przeróbki to przerabiałem dwie renówki ,są zarejestrowane i chodzą jak należy jak nie powiem że to anglik to nikt się nie kapnie.Instalacje elektryczną przedłużałem nic nie wymieniałem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie takich ja Ty było by więcej i trzeba by było ruch w Polsce zmienić :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...