Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zakup baterii do laptopa


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

w moim sprzęcie który wykorzystuję do VAGa (HP Omnibook XE3) padła bateria ( HP F2024b - 11,1V, 5400 mAH) i teraz pytanie - czy jest sens kupować ori baterię HP czy kupić jakąś inną (tańszą) ? macie jakiegoś sprawdzonego sprzedawcę na Allegro ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łukasz szukaj używki hp ,może zapłacisz tyle co za nówke "made in china" ale będzie pewniejsza,ja tak zrobiłem do siebie i 3 godziny bateria trzyma:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, że nie interesuje Cię kupno samych ogniw i reset elektroniki baterii we własnym zakresie, tylko kompletna bateria... Oryginał, to oryginał, ale już koledzy napisali, ze najlepiej kupić używke. Co do Twojej baterii, to nie zaszkodzi zresetować licznik w jej elektronice - zobaczymy, ile wtedy potrzyma. Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Twojej baterii, to nie zaszkodzi zresetować licznik w jej elektronice - zobaczymy, ile wtedy potrzyma. Pzdr

Mam ten sam problem, ale na razie nie chce kupowac baterii. Moglbys cos wiecej o tym resetowaniu napisac..? Jak, i mniej wiecej za ile..? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli dobrze zrozumialem to chodzi o regenracje ??

Jesli tak to z mojego doswiadczenia wiem ze sie w wiekszosci wypadkow nie oplaca :P Jesli mowa oczywiscie o regeneracji :P

Koszt to ok. 100-150zl , jesli bateria byla/jest w miare zywa , to po regenracji asiagnac moze max. 90% mocy nominalnej ALE podkreslam to wszystko zalezy jaka bateria , jak byla uzywana itp.

Wiec nie wiem czy jest sens regenerowania :P OCZYWISCIE MOWIE O REGENERACJI , jesli resetowanie to co innego to sorki :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy wspomniana regeneracja=reset elektroniki..? :)

Co do baterii to chyba najbardziej oplaca sie kupic ori z USA..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja tez musze kupic baterie....Jak jedna padla to teraz polowie ludzi padnie :D Ja pisalem do kolesia o regeneracje i koszt jest bardzo podobny jak nowa bateria,ale to moze w przypadku mojej do Fujitsu.Na allegro sa kolesiemco regeneruja wyslij im maila ile bateria ma pojemnosci i napiecia i odesla Ci wycene regeneracji np tu http://allegro.pl/item305443455_regeneracja_baterii_super_pojemnosc_gw_12_mc.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regeneracja ogniw , a reset elektroniki to inne rzeczy :P Juz sie dowiedzialem :) Ale ile sam reset daje tego nie wiem. Regenracja tak jak napisalem wyzej :)

Wedlug mnie lepiej kupic nowa , o wiekszej pojemnosci baterie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie też się przyłączę, moja bat trzyma ok 15min :wallbash:

planuje zakup takiej http://www.komputronik.pl/szukanieproste.php?szukaj=1&prodElem=5&catElem=10&position=0&cText=&ss=bateria+IBM+thinkPad+T30&podp=1

co o tym sądzicie? opłaci się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alvaro po jakim czasie użytkowania padła Ci ta bateria ?? Pytam,bo tydzień temu kupiłem nowego laptopa HP i tak się zastanawiam czy nową baterię nie trzeba było czasami sformatować ( trzy razy rozładować do zera i naładować do pełna) - tak jak w komórce.Robiliście takie formatowanie w nowych bateriach ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem używkę lapka ale co do nowych baterii to wydaje mi się że nówki się formatuje :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alvaro po jakim czasie użytkowania padła Ci ta bateria ?? Pytam,bo tydzień temu kupiłem nowego laptopa HP i tak się zastanawiam czy nową baterię nie trzeba było czasami sformatować ( trzy razy rozładować do zera i naładować do pełna) - tak jak w komórce.Robiliście takie formatowanie w nowych bateriach ???

Kazdy powinien to zrobic z NOWA! bateria :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to trochę spieprzyłem sprawę,bo sformatowałem ją dopiero po dwóch dniach używania ale narazie trzyma dobrze.

Ile tak w przybliżeniu powinna wytrzymać ori bateria do laptopa HP jeśli w większości przypadków laptopa używa się z zasilacza ???? 1-2-3-4 lata ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie do końca tak jest ponieważ gdy jest podłączony zasilacz to bateria nie jest ani ładowana ani rozładowywana ponieważ laptop domyślnie ustawiony jest na pobór prądu z zasilacza,a na zasilanie z bateri przestawia się automatycznie po odłączeniu zasilacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...