Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] System Start & Stop a chłodzenie Turbiny


Młody_drog

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedzcie mi, jak to jest rozwiązane? Przecież jak jedziesz długiej trasy i dojeżdżasz do skrzyżowania i auto gaśnie, to chyba się turbo nie ochłodzi?

Zawsze mnie to ciekawiło :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że Panów "ekologów itp." nie interesuje jak szybko padnie turbina, ważne że napiszą w katalogu jaki to samochód oszczędny, nowoczesny i że spełnia normę euro dziesięć tysięcy. A że wymiana turbo co drugą wymianę oleju to inna sprawa, o tym się w katalogu nie pisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś kiedyś przeczytałem o tym problemie. Że po ostrej jeździe czy po trasie należy wyłączyć ten system by oszczedzać turbawke. Tych co wymyslili ten system nie obchodzi że się szybciej zużywa...a powinno... :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega w golfie 3 miał takie coś, dojeżdżał do skrzyżowania auto gasło, dawał gazu odpalało i jechał dalej, tylko pewnie wtedy jeszcze nie nazywali tego taką 'nowoczesna' nazwą

dodatkowo posiadał ciekawą skrzynie biegów, niby lewarek wszytko normalnie, a tylko 2 pedały, od gazu i hamulca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuje, to autko posiada jakieś pewne czujniki, że jak gdzieś na danym chłodzonym elemencie temp. jest za wysoka i wymaga chłodzenia, to system nie działa. Czy to prawda nie wiem, ale gdzieś o tym czytałem, bodajże tutaj na forum :)[br]Dopisany: 12 Lipiec 2011, 01:05_________________________________________________

kolega w golfie 3 miał takie coś, dojeżdżał do skrzyżowania auto gasło, dawał gazu odpalało i jechał dalej, tylko pewnie wtedy jeszcze nie nazywali tego taką 'nowoczesna' nazwą

dodatkowo posiadał ciekawą skrzynie biegów, niby lewarek wszytko normalnie, a tylko 2 pedały, od gazu i hamulca

Skrzynia pół automatyczna, czy jakoś tak. Zmieniasz biegi bez naciskania sprzęgła, wystarczy tylko puścić pedał gazu. Często używane to jest w Mercedesach klasy A. Bardzo często spotykane w Crossach/Enduro :>
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do obiegu oleju podczas wyłączania silnika to wiem, że doładowane benzynowe BMW v8 mają elektryczną pompkę, która napędza obieg oleju chłodząc tym samym turbinę podczas nagłego wyłączenia silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turbina na pewno nie padnie tak szybko ponieważ silnik nie gaśnie od razu po zatrzymaniu tylko po około 30sek ale trzeba dać na luz i coś tam jeszcze zrobić już nie pamiętam co. Ogólnie ten system do bani jest bo tak jak koledzy piszą rozrusznik dostaje po d..ie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turbina na pewno nie padnie tak szybko ponieważ silnik nie gaśnie od razu po zatrzymaniu tylko po około 30sek ale trzeba dać na luz i coś tam jeszcze zrobić już nie pamiętam co. Ogólnie ten system do bani jest bo tak jak koledzy piszą rozrusznik dostaje po d..ie.

Pewnie zależy od modelu auta ale jezdziłem A7 3.0TDI i gasnie od razu..luzu nie było bo stronic :decayed: :decayed:

Jezdziłem tez Mitsubishi ASX z tym systemem i tez gasnie szybko bardzo zadne 30 sek..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak kupowałem swoją bm-ke w salonie to jeździliśmy do banku nowwą 1-nką która miała start&stop i gość mówił że ona zgaśnie w takim momencie gdy turbina się już schłodzi lub gdy nie wymaga chłodzenia - no ale co miał powiedzieć innego - od strony technicznej jak to się odbywa nic nie wyjaśnił :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dwa słowa o ekologii. Naprawa może mniej ale wyprodukowanie nowej turbiny czy rozrusznika jest dużo bardziej szkodliwe dla środowiska niż te kilka litrów paliwa wypalonych na światłach. Ale skoro ekologia teraz taka modna to się o tym nie mówi; ważne żeby tylko gonić te normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kogoś co nieco interesuje, to tutaj trochę opisali. Ze smarowaniem jeśli nie zastosowano specjalnego rozwiązania to zostaje przerwane, pompa nie jest napędzana.

Start-stop: Siła ekologii? Wątpliwe!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...