Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Porada dla poczatkujacego


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jako że zaczynam dopiero przygodę z audio tuningiem chciałbym abyście polecili mi od czego zaczynać, powiedzmy że mam na wydanie 1,5 tys. zł. Jak narazie mam tylko glosniczki 4x 90 kenwood kfc 1316C, jeszcze nie zamontowane, licze na to ze pomozecie mi w doborze reszty:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiedz sie co to za głośniczki(rozmiar model, producent), bo jak seria z opla to odpuśc sobie :gwizdanie:

tysiak to nie wiele, no ale coś tam mozna kupić na początek, wiec zacznij sie rozgladac za radiem do 400zł można cos juz fajnego kupić, sub bez obudowy kupisz za 300zł(obudowe byś sam wyrzeźbił, ewentualnie głosnik z obudową nieco drozej ale masz) i do tego wzmak np Blaupunkt w miare tani, noi zostana ci kable do kupienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są głośniki tzw. szerokopasmowe czyli jednodrożne. Nie mają w ogóle sekcji wysokotowej. Ponadto mają 13 cm więc nich nie zamontujesz bez kombinacji, ani w przód, ani w tył. Najlepsze co można z nimi zrobić to sprzedać. Piszę bez złośliwości.

Ponieważ fundusze masz niewielkie to kupiłbym samo radio, głośniki na przód, zrobił wygłuszenie drzwi... i zbierał na resztę, czyli wzmak i sub. Chyba że chcesz kupić teraz coś, co będzie jedynie robic łomot i co za chwilę będziesz sprzedawał, bo jakości w tym nie będzie żadnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Nie jestem znawcą jeśli chodzi o car audio ale powiem co robię w swoim aucie bo też dysponuje podobnym budżetem. Na początek kupiłem radio. Za 300 można kupić już w miarę przyzwoite egzemplarze z usb (na forum jest nawet o tym wątek).W przednie drzwi wrzuciłem taki zestaw odseparowany http://allegro.pl/u-dimension-el-comp-5-polecana-jakosc-kuriergratis-i1702914617.html i jestem bardzo zadowolony. Doliczając koszt dystansów zostaje jakieś 350zl na głośniki do tyłu. Osobiście jeszcze się zastanawiam czy kupić dwudrożne 16stki tej samej firmy czy ciąć półkę i wciskać jakieś tójdrożne 20stki. Myślę że chociaż trochę pomogłem :>. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście jeszcze się zastanawiam czy kupić dwudrożne 16stki tej samej firmy czy ciąć półkę i wciskać jakieś tójdrożne 20stki. Myślę że chociaż trochę pomogłem :>. Pozdrawiam

Ja bym przeznaczył te pieniądze na wygłuszenie przednich drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nad tym myślałem ale nie wiem czy przy tym sprzęcie, który posiadam różnica przed a po wygłuszeniu będzie zauważalna dla zwyczajnego ucha (adiofilem nie jestem), a trochę pracy trzeba jednak włożyć w taką operację. Póki co nie narzekam na brzmienie tych głośników bez wygłuszenia, wiec nie wiem na ile może się ono jeszcze poprawić i czy ta poprawa będzie adekwatna do poświęconego czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze warto

Z tym że nie oszukujmy sie wygłuszenie drzwi do tanich nie należy :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znow mam BOSE naglosnienie ale ten sub strasznie charczy...... wiec postanowilem lekko to zmodyfikowac :D Na wydanie mam jakies 1000-1200 zl i jak na razie zastanawiam sie nad kupnem nowej skrzyni i wzmachola (glosniczki z przodu i z tylu daja rade) :) //////////// a tak BTW ile bedzie ksoztowalo wygluszenie drzwi tak mniej wiecej :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W chwili obecnejsię uczę, pracy nie mam więc 1500zł to max. ile mogę mieć na najbliższy rok - może dwa, więc zależy mi żeby chociaż przez te dwa lata coś mi grało. Z tyłu nie mam żadnych głośników, w każdym wypadku będę musiał wiercić dziury więc nie robi mi różnicy czy większe czy mniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...