Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A5 lift


Rekomendowane odpowiedzi

Ale to sa fakty, BMW w sprzedazy aut jest nr1 w premium nie mowiac juz o samej firmie ktora jest zaraz po Toyocie (choc ostanio byla przed a wczesniej tez pod) . Audi gdzies tam w pierwszej 10-ce.

Sa kraje gdzie stereotyp BMW i gangster nie funkcjonuje i tam sie te auta na miazge sprzedaja. Zreszta Niemiaszki bardzo cenia BMW i raczej ustawiaja je w jednym szyku z Mercem a Audi niedawno do tego szyku dolaczylo , i zrobilo to w pieknym stylu :notworthy: :notworthy: .

W Skandynawi idzie Audi bo jest Q. czyz nie ?. W stanach napewno bedzie BMW wygrywac podejrzewam ze w Chinach podobnie a to ogromne rynki niewspolmierne do tych z Europy... poza Niemcami...

Oba auta piekne i mialbym dylemat ktore wybrac ale jednak skusilbym sie ku Bawarii. Zrobili duza zmiane jesli chodzi o wnetrze na olbrzymi plus i juz nie ma sie czego wstydzic. A jesli chodzi o zew. no to dla mnie 5ka agresywniejsza ale C7 za duzo nie naogladalem sie jeszcze a w Slini to juz wogole :)

czas pokaze :decayed: mimo wszystko wole stara A5ke z zew ale nowa wewnatrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skad te dane?Bo liczac sprzedaz na swiecie..to BMW ilosciow na pewno przegrywa z Audi..tu sie akurat myslisz..to gdzies w 1 10-tce mnie rozbawiło...

Ale chetnie zobacze zrodło..

Skoro BMW jest po Toyocie to bije VW? :mysli::naughty:

:gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Skandynawi idzie Audi bo jest Q. czyz nie ?.

quattro to tylko 30% sprzedanych aut.

Oba auta piekne i mialbym dylemat ktore wybrac ale jednak skusilbym sie ku Bawarii. Zrobili duza zmiane jesli chodzi o wnetrze na olbrzymi plus i juz nie ma sie czego wstydzic. A jesli chodzi o zew. no to dla mnie 5ka agresywniejsza ale C7 za duzo nie naogladalem sie jeszcze a w Slini to juz wogole

ciezko powiedziec , ja wiem ze to super auta maja fajne silniki , i swietnie sie prowadza , ale jakos nawet te nowe wygladaem do mnie nie przemawiaja.Widzialem dzis nowa 6 , tragedia jak dla mnie , 5 jest ladna z tylu , z przodu ten sam biznes co w 6 ( poczwarkowata ).Dla wielu w tym i dla mnie ladne BMW skonczylo sie na 7 E38 , 5 E39 , i 3 E46 , jedyne jakie obecnie obleci to X5 i M3 E90 ale tylko w sedanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skad te dane?Bo liczac sprzedaz na swiecie..to BMW ilosciow na pewno przegrywa z Audi..tu sie akurat myslisz..to gdzies w 1 10-tce mnie rozbawiło...

Ale chetnie zobacze zrodło..

Skoro BMW jest po Toyocie to bije VW? :mysli::naughty:

:gwizdanie:

Mowiac o AUDI w pierwszej 10 mialem namysli wartosc marki samochodowej jaka jest AUDI (BRANDU)

nie mowiac juz o samej firmie ktora jest zaraz po Toyocie (choc ostanio byla przed a wczesniej tez pod) . Audi gdzies tam w pierwszej 10-ce.
- to jest moj cytat i nie wiem Pawel co Cie tak BAWI :decayed:
Toyota wyprzedziła dotychczasowego lidera - BMW. Wartość marki została wyceniona na 24,2 mld dolarów, o 1,8 mld dolarów więcej niż w przypadku bawarskiego producenta.

dalej jest Merc - 15,3 mld dolarów ... no i Audi na miejscu 9tym (3,8 mld) w porownaniu do BMW ( 22.4) no to tak jakos hmm 7 razy mniej .

To jesli chodzi o rok 2010

Liderem wśród niemieckich aut klasy premium pozostaje BMW (1 110 000)

takze nie wiem moze sie myla statystyki i wiesz lepiej ja nie dlatego kiedys o tym czytalem :hi:

I jak wogole mozesz porownywac auto masowke (VW) z marka premium ? :shocked: :shocked:

Moze ja sie zle wyrazilem a Ty potraktowales moja wypowiedz jakbym wczoraj sie urodzil :gwizdanie: :naughty: Nastepnym razem bede pisal dosadnie :wink4:

a to rok 2009

Audi

- świat: 949 729 sztuk (-5,4 proc.)

- rynek niemiecki: 228 844 sztuk (-11,3 proc.)

- rynek USA: 82 716 sztuk (-5,7 proc.)

- rynek chiński: 158 941 sztuk (+32,9 proc.)

BMW

- świat: 1 068 770 (-11,1 proc.)

- rynek niemiecki: 224 495 sztuk (-9,4 proc.)

- rynek USA: 196 502 sztuk (-20,3 proc.)

- rynek chiński: 90 536 sztuk (+37,5 proc.)

Mercedes-Benz

- świat: 1 012 300 (-9,7 proc.)

- rynek niemiecki: 265 500 sztuk (-12 proc.)

- rynek USA: 190 600 sztuk (-15 proc.)

- rynek chiński: 70 100 sztuk (+65 proc.)

EOT Pawel :naughty: :naughty:

Tak czy siak wszystkie 3 marki sprzedaja podobna ilosc samochodow , co poniekad jest zrozumiale. Kazdy samochod ma swoj target i tyle. Jednak Audi z tej 3ki jest na miejscu ostatnim - takie sa fakty czy komus sie to podoba czy nie .

W nawiazaniu do tematu ... moze nowe A5 to zmieni :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skad ten cytat?

Mozna zrodlo?

Link?

Pomijajac fakt ze to rok 2009.Ostatnio czytałem tylko cholera nie wiem wlasnie gdzie :wallbash: ze Audi ma pozycje lidera w sprzedazy w segmencie premium..wlasnie miedzy innymi dzieki Chinom.

Pisz bardziej dosadnie bo z Twojego pierwszego postu w tym temacie mozna wywnioskowac to do czego sie odniosłem:

Ale to sa fakty, BMW w sprzedazy aut jest nr1 w premium nie mowiac juz o samej firmie ktora jest zaraz po Toyocie (choc ostanio byla przed a wczesniej tez pod) . Audi gdzies tam w pierwszej 10-ce.

Czyli ze firma BMW jest zaraz po Toyocie..tylko w czym kolego...wywnioskowałem ze sa lepsi od VW :decayed: no i wyniki finansowe czy wartosc marki a ilosc sprzedanych sztuk to dwie rozne rzeczy BTW.

Mylisz sprawy.

Poproszę o zrodla tych danych i wtedy przyznam rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podalem rok 2009 i 2010 !! nie tylko 2009 (jak sugerujesz) , szukanie zajelo mi :mysli: :mysli: 5min.

o tu masz rok 2009 np :

http://moto.onet.pl/1604368,1,bmw-audi-mercedes-walka-o-prymat-coraz-ostrzejsza,artykul.html?node=8

tu masz rok 2010 (znow BMW):

http://www.mototok.pl/Audi-atakuje-pozycje-BMW-jako-najwiekszej-luksusowej-marki-swiata-a359/50

http://www.motogazeta.mojeauto.pl/Aktualnosci/BMW_Mercedes_Audi,a,167958.html

Dupe Audi ratuja Chiny poki co bo zainwestowali tam sporo w marketing (poprostu w dobrym momencie weszli) ale to sie wszystko moze niebawem wyrownac a pozycja BMW w USA mysle ze jest niepodwazalna .

Przeciez nigdzie nie napisalem ze BMW sprzedaje wiecej samochodow niz Toyota :facepalm: napisalem ze Firma jako taka jest zaraz po Toyocie. To nie ma nic wspolnego ze sprzedaza samochodow !!.

PATRZ (uwaga zaznaczam kluczowe slowa)

BMW w sprzedazy aut jest nr1 w premium nie mowiac juz o samej firmie ktora jest zaraz po Toyocie (choc ostanio byla przed a wczesniej tez pod)

Jak moga sprzedawac wiecej samochodow niz VW czy inna masowka dostepna dla wiekszosci klasy sredniej. Przeciez to nie ten target...

Jak znajdziesz to zrodlo ktore mowi ze Audi sprzedalo wiecej aut niz BMW to chetnie poczytam bo znalazlem kilka ktore mowia co innego :naughty: podobnie ma sie rok 2011 , i podobnie bylo wczesniej - BEZ JAJ Pawel Audi do Premium niedawno pukalo a teraz ma sprzedawac wiecej aut niz Mercedes i BMW? to chyba za szybko , moze za 4-5 lat .

A dla zakoczenia dyskusji podaje rok 2011 (pierwszy kwartal)

http://www.mototok.pl/BMW-notuje-rewelacyjne-wyniki-sprzedazy-w-pierwszym-kwartale-a472

:gwizdanie: :gwizdanie: i koniec OT .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal uwazam ze myslisz pojecia.Wartosc marki a ilosc sprzedanych samochodów to nie to samo.

Zdanie ktore powtornie cytujesz apropo Toyoty i BMW jest wyrwane z kontekstu teraz sie domysliłem.

Moglbym sie tez posluzyc tym cytatem z twojego linku

"Na podstawie danych ACEA, sprzedaż każdej z wyżej wymienionych marek wyniosła w ubiegłym roku na rynku europejskim:

- Audi: 612 393 sztuk (-7,8 proc.)

- BMW: 572 091 sztuk (-15,4 proc.)

- Mercedes-Benz: 593 088 sztuk (-13,8 proc.)"

OK odnosi sie on do rynku europejskiego OK...

Ale kolejny link o wzroscie sprzedazy danej marki analogicznie do lat poprzednich niewiele mowi..pytanie kto tak naprawde sprzedawal wiecej w roku poprzednim..

Mnie nie chodzi o to zeby sie z Tobą spierac na temat ilosci sprzedawanych aut przez marki premium.Chodzi mi o fakt ze myslisz pojecia ilosci sprzedawanych aut z wartoscia marki samej jako tako.Sprzedaz jest bardzo podobna i ilosci zblizone.

Nie zapominaj ze marka Audi nalzey do koncernu VW.BMW nie nalezy do nikogo.Sam brand VW proawdopodobnie jest znacznie wyzej wyceniany niz BMW.[br]Dopisany: 21 Lipiec 2011, 01:13_________________________________________________

Ale to sa fakty, BMW w sprzedazy aut jest nr1 w premium nie mowiac juz o samej firmie ktora jest zaraz po Toyocie (choc ostanio byla przed a wczesniej tez pod) .

Od tego zdania rozpoczela sie ta dyskusja.W czym jest zaraz po Toyocie?W wartosci marki?[br]Dopisany: 21 Lipiec 2011, 01:15_________________________________________________

- BEZ JAJ Pawel Audi do Premium niedawno pukalo a teraz ma sprzedawac wiecej aut niz Mercedes i BMW? to chyba za szybko , moze za 4-5 lat .

Niedawno pukało?Co tzn niedawno pukało?

To kiedy kto puka a ile sprzedaje to temat na prace magisterska.

Iphon niedlugo pukał a gdzie teraz jest?

Pamietam jak Nokia z niego lała ze sprzedaje wiecej w miesiac niz Apple w rok..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal uwazam ze myslisz pojecia.Wartosc marki a ilosc sprzedanych samochodów to nie to samo.

50280_241093143741_2852817_n.jpg

Pokaz mi gdzie je myle :polew: :polew: .... Napisalem ZE FIRMA SAMA W SOBIE JEST WARTA DUZO WIECEJ NIZ FIRMA AUDI , VW zostal wyceniony i sklasyfikowany na miejscu bodajze 6-7 jesli chodzi o wartosc

Sam brand VW proawdopodobnie jest znacznie wyzej wyceniany niz BMW.

. Skoro Ci napisalem ze BMW jest po TOYOCIE jesli chodzi o wartosc marki to jak VW moze byc wyzej wyceniany :mysli: :mysli: . Jest wyceniany na 7.4 mld a BMW na 22.4mld no to nie wiem juz jak mam Ci to napsiac. :facepalm:

Dobijasz mnie :> a jest 1:25

Ad do roku 2011 :

Link Ci nie mowi nic ...wiec ja Ci wyjasnie... skoro w roku 2010 najwiecej samochodow sprzedalo BMW (bo to juz zostalo podliczone i mozna o tym przeczytac ...) i BMW odnotowuja wzrost o 21% a Audi o 18% tzn ma jeszcze wiecej niz w 2010 aut sprzedanych co za tym idzie wyprzedza Audi. Wnioskuje ze sa to dane globalne a nie zrynku Europejskiego.

Ad do roku 2010 : Tu chyba nie ma nad czym polemizowac

Ad do roku 2009: j.w.

Jak chcesz jeszcze cos mi napsiac to na PW bo tu juz nie chce mi sie dyskutowac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miales cos wspolnego z ekonomia? :decayed:

Bo cytujac ciebie"ja pier..ole" ja dosc duzo :decayed:

Wiec :facepalm:

Tylko tak moge zakonczyc ta dyskusje :)

Gadalismy o ilosci sprzedwanych aut a Ty mi na temat wartosci marki

:facepalm:

Jesli nawet zgodnie z danymi wartosc samej marki w branzy motoryzacyjnej ma najwyzsza BMW to Twoim zdaniem oznacza to tylko i wylacznie ze sprzedaje w danym segmencie i momencie najwiecej aut? :decayed:

Przeciez nie bije Audi 7-krotnie w wynikach sprzedazy a w wartosci marki wynika z danych ze tak jest.

Forma dyskusji mi sie nie podoba i nie mam zamiaru jej ciągnąć na PW. :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jest to co piszecie - ze bedzie wiecej BMW5 jak nowej A6...

IMO nowa A6 bedzie miala rownie dobra sprzedaz (albo i lepsza niz C6), bo jest poprostu fajnym autem i dosc charakterystycznym (nie wszystkim sie spodoba, ale pewnie za 2 lata bedzie juz inaczej).

Jezdzic bedzie tego porownywalnie tyle co BMW5, tak jak to bylo z poprzednimi modelami.

Jezdzi bardzo duzo C6 po ulicach, ale 5-ek tez, szczegolnie w sedanie.

Stylistyka BMW zlagodniala i mi sie to np. nie podoba - mimo, ze auta same w sobie sa ladne, ale nie wyrozniaja sie z tlumu.

Co wiecej ciezko mi odroznic 5 od 7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadalismy o ilosci sprzedwanych aut a Ty mi na temat wartosci marki [/u]

tak zgadza sie dlatego dostales linki to potwierdzajace (ze sie mylisz :naughty: :naughty: ) a Ty dalej swoje :facepalm: . I nie wiem czy jestes tak zaslepiony w 4kolka ze tego nie dostrzegasz bo broniac dalej swoich racji

Bo liczac sprzedaz na swiecie..to BMW ilosciow na pewno przegrywa z Audi
nie wiem co probujesz lub probowales osiagnac. Dyskusja jest jalowa bo Ty na argumenty w postaci cyfr odpowiadasz swoimi przemysleniami wiec jak mozna z Toba polimizowac na tej plaszczyznie :gwizdanie:

Zle mnie rozczytales napoczatku , ja Ci to wyjasnilem , Ty dalej uwazasz ze ja myle wartosc marki z iloscia sprzedawanych egzemplarzy :polew: :polew: .

Wartosc Marki dorzucilem dodatkowo, w jednym zdaniu(moj blad :hi: -skrot myslowy) ,ktore moze nie bylo zbyt jasne dla Ciebie, a Ty sie tego czepiles i dalej swoje jeszcze cos mi wmawiajac... Dorzucilem to wlasnie po to zeby Tobie sie nie wydawalo ze firma ktora sprzedaje duzo wiecej samochodow ( wtym wypadku VW) jest wyceniana wyzej niz firma ktora sprzedaje ich duuuuzo mniej (czyli np BMW) bo Toyota akurat bije wszelkie rekordy pod tym wzgledem (mimo akcji serwisowych, prezes sie poplakal i dalej sie kreci :wink4: )

Napewno ta wartosc wynika poniekad z tego ze BMW w kazdej czesci jest BMW a nie VW, Skoda i Seatem , co nie znaczy ze jest lepsze , poprostu robia swoje auta "wlasnej" produkcji opierajac sie na swoich technologiach . TYLE!.

Flyer

Nie wiem co bedzie sie lepiej sprzedawac (czy F10/11 czy C7 ) i w zasadzie mnie to malo interesuje.

Podalem Pawlowi tylko fakty bo sie upieral ze Audi sprzedaje wiecej aut wiec mowie AUDI w roku 2009 i 2010 bylo na miejscu O S T A T N I M w segmencie premium , Pawel przeliterowac ? Czy dalej bedzeisz mowic ze gdzies czytales tylko nie wiesz gdzie i nie wiesz co :gwizdanie:

Jak bedzie w roku 2011 to sie okaze moze wskoczy na 1sze miejsce a moze zostanie na miejscu ostanim . Pogadamy o tym w lutym /marcu 2012 jak bedzie wszystko wiadome.

i przestan mi prosze cos wmawiac , bez urazy :hi: , ja nastepnym razem bede pisal do Ciebie dokladnie z 10 ]gdzie ja napislem[/b] ze skoro BMW jest warte 7razy wiecej niz AUDI to znaczy ze sprzedaje 7razy wiecej aut (albo ze wogole podalem taka zaleznosc?) ??????????? :shocked: :shocked: , to skasuje wszsytkie swoje posty w tym temacie. Podalem Ci dokladne sumy wiec nie wiem, nie umiesz czytac ze zrozumieniem czy tak Cie zabolalo ze napisales nie potwierdzona nigdzie "prawde" i probujesz jeszcze jej bronic , nie umiesz sie przyznac do bledu Twoja sprawa , ale mi nie wmawiaj glupot , probujac wybrnac teraz z tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Ty sie naucz pisac z poprawną logiką tak aby zdanie było w pełni zrozumiałe.

"Ale to sa fakty, BMW w sprzedazy aut jest nr1 w premium nie mowiac juz o samej firmie ktora jest zaraz po Toyocie (choc ostanio byla przed a wczesniej tez pod)"

Mogłes napisac"Ale to sa fakty BMW w sprzedazy aut jest nr 1 w premium nie mowiac juz o SAMEJ WARTOSCI marki ktora jest zaraz po Toyocie" wtedy byłoby to bardziej zrozumiale...

To raz.

Że BMW jest wyzej cenionym brandem to przyznaje rację.

Ze BMW sprzedaje więcej samochodów... opierajac sie na tych danych na swiecie minimalnie tak,w europie sprzedaje ich minimalnie MNIEJ...

Wiesz po co pisałem o tych 7 razach?Bo na cholere ty nagle zszedłes z tematem na wartosc marki???

Temat był o ilosci sprzedawanych aut.

Wszystkim wmawiasz widze zaslepienie w 4 kółka, moim zdaniem czytajac Twoje posty bardziej problem leży w tym że ty jesteś zaślepiony w logo marki z Bawarii.Ja tam wolę Porsche od Audi :polew: A i wartosc ma nizsza i sprzedaje mniej :tongue4:

Wiec juz wiemy ze BMW 5 ida jak swieze bułki i skonczmy temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wolę Porsche od Audi :polew:A i wartosc ma nizsza

no to akurat prawda nie jest :)

Przeciez juz Ci wyjasnialem co mialem na mysli strone temu , jak teraz to pojoles to przepraszam .

Tak w Europie minimalnie mniej , zgadza sie .

Wszystkim wmawiasz widze zaslepienie w 4 kółka, moim zdaniem czytajac Twoje posty bardziej problem leży w tym że ty jesteś zaślepiony w logo marki z Bawarii

Generalizujesz :decayed: chce fakty , cytaty komu (wszystkim ? :polew: ) cos wmawiam ? :naughty:

Roznica jest taka ze ja cenie obie marki a gro duzo ludzi tu na forum tylko AUDI(troche zrozumiale wkoncu to forum Audi a nie samochodowe :wink4: ) , zreszta na forum BMW jest jeszcze gorzej bo tam tylko Bawara sie liczy :facepalm:

Ty sie kolego naucz czytac ze zrozumieniem , ja sie do bledu przyznalem (skrot myslowy brakowalo jak to dobrze uzupelniles slowa "SAMEJ WARTOSCI" :good:)-niektorzy moze zrozumieli co mialem na mysli za pierwszym razem. Sprawe wyjasnilem, ale Ciebie cos chyba natchnelo ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co inni zrozumieli..ja nie mam problemow z logika..przynajmniej nikt nigdy mi tego nie zarzucal.Ja widocznie zle to odczytalem.

Ja bardzo lubie BMW zeby nie bylo...a czy bym go kupil to inna sprawa..czy podoba mi sie obecny design..inna sprawa..ale marke szanuje i doceniam :)

Porsche ma wartosc nizsza od Bmw o to chodzilo :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na świecie w I półroczu 2011 wyglada to tak :

BMW 689 861 sztuk

Audi 652 950 sztuk

Merc 610 531 sztuk

W Europie nie wiem dokładnie jak to wygladało ale zasłyszane ze pierwszy raz Audi wyprzedziło Bete w historii

choć podobno Beta w DE sprzedała coś ok 150 tyś sztuk a Audi w DE sprzedało 126 tyś sztuk

ps. w te dane wchodzą również zakupy hurtowe na Plac danego dielera :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i półtorej strony nie na temat, kto tu moderuje :gwizdanie:

JA :decayed:

to pierwsze słyszę :decayed:

// cholera zniknęła ramka moda :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się bardzo podoba ten nowy przód, według mnie auto nabrało większej "agresji" w wyglądzie.

No i jak juz kilku forumowiczów wcześniej zauważyło, spadną ceny egzemplarzy przedliftowych, co oznacza, że kupię sobie A5 nie za 24 lata, ale za 22 i trzy miesiące :D :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł i Maciek, proponuje się znów ustawić na kiełbaski pod Halą Targową jak ostatnio i tam podyskutujecie w większym gronie na spocie :kox::decayed:

A ja czekam jak ją zobaczę na żywo ( do salonu nie chce mi się jechać :decayed:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...