Skocz do zawartości
IGNOROWANY

jakie konsekwencje finansowe z odmowy przyjęcia mandatu?


Gość dzikidzidz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dzikidzidz

Witajcie Panie i Panowie,

jadę sobie spokojnie osiedlem (15km/h) i rozmawiam przez komórkę.

Traf chciał, że z prawej strony wyjezdzał van prewencji z 6 bysiami i zachamował mi prawie na boku drzwi, więc spojrzałem w ich stronę. Chyba im sie to nie spodobało, bo wyjechali za mną i zatrzymali mnie sygnałem na parkingu przed blokiem.

Człowiek wziął odemnie papiery, sugerując niezapięte pasy (miałem zapięte). Pouczył o wykroczeniu i mandat 200 zł (nie przedstawił się). Odmowiłem przjęcia mandatu. Wziął papiery sprawdził dane (dość długo im to zajmowało) i znowu zaproponował mandat 200 zł i 0 punktów karnych. Nie przyjąłem, więc stwierdził, że sprawę skieruje do sądu grockiego.

Pytanie: jakie są ewentualne dodatkowe koszta jakie poniosę, jeżeli faktycznie zdecyduje się sprawę skierować do sądu?

Czy są w stanie udowodnić mi używanie telefonu, a nie np. drapanie się nim za uchem?

I czy to faktycznie zadanie dla 6 policjantów z prewencji, sprawdzenia kolesia, który jedzie z dzieckiem 15 km/h i trzyma komórkę???

żenułaaa...

Pozdrawiam

zdegustowany

dzidz

adadur: zmianiłem w tytule z "kary" na "mandaru" trochę jaśniej to wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej mogłeś przyjąć ten kwit.Odżałowałbyś te 200zł ale najważniejsze że bez punktów.

A tak z tą naszą biurokracją poczekasz na rozprawę z pół roku a jak ci coś udowodnią to jako przegrany do mandatu dowalą ci koszty sądowe.Zamiast 2 będą jakieś 3 stówy razem i dodatkowe nerwy.

Wiem z doświadczenia tylko miałem inny przypadek.Smark wjechał mi w tył i nie przyjąl mandatu wiec do sądu.

A że gówniarz miał"plecy" to po pól roku naraz się okazało że to była moja wina i ja dostaję 300zl+koszta sądowe 80zl+6 PUNKTÓW.Pal go licho.Punkty niedługo się skasują a kwitów do zapłaty jak nie było tak nie ma.POZDROWIONKA.

A 6 chłopa?Bez komentarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem dobrze zrobił tzn. jeśli zajmą sie sprawą a wcale nie jest to takie pewne to skierują do sądu. Tam też nie jestes na przegranej tak pozycji ale za co się tam chcą targać ... za dzwonienie czy za pasy. Fakt ciężko będzie cokolwiek udowodnić jak dojdzie do rozprawy ale w tym przypadku myślę że tak żle nie będzie bo kara nie musi być wcale 200zł.[br]Dopisany: 05 Luty 2008, 14:59 _________________________________________________Daj znac jak się to skończy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dzikidzidz

Dowiadywałem się u znajomego, który w tym siedzi, jakieś 100 zł + koszta operacyjne + stracony czas, wyjdzie poniżej 200 zł, ale nie o to chodzi, tylko o pewnego rodzaju wyrafinowane chamstwo tych policjantów....

A w d*pie, niech i ten człenio poślęczy nad raportem :)

Do sądu nie ma co z tym iść, ponieważ, na świadka ma 5 swoich kolegów, którzy przecież widzieli jak rozmawiam przez komórkę, trzymając ją przy lewym uchu bo wyjeżdzali z prawej :) + lał duży deszcz, ale prewencja ma znakomity wzrok....

Tylko żenada, za co się prewencja łapie, toż to najgroźniejsze przestępstwa :)

Czekam czy sierżantowi chciało się wypełniać świstki i czy cokolwiek przyjdzie....

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1 nie musiałeś pokazywać im wcale papierów ponieważ sie nie przedstawił żaden z nich i powinni sie wylegitymować a po 2 ja też bym nie wzięła mandatu bo nie udowodnią ci tego ze rozmawiałeś przez komóre ale z drugiej strony patrzec to policjanci z nimi cieżko by było wygrać sprawe w sądzie wiec sama nie jestem pewna do końca jak bym się zachowała. :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z twoich postów wynika, że wiedziałeś że masz do czynienia z funkcjonariuszami policji a to że sie nie przedstawił :hi: wynikało tylko z jego kultury. Mogłeś sie z nim kopać w kwestii przedstawienia się i okazania legitymacji służbowej ale przy stwierdzonym wykroczeniu co to da najpierw ty wypunktujesz policjanta a nastepnie on Ciebie zgodnie z prawem tym bardziej, że jesteś sam a funkcjonariuszy kilku. Rozmowe przez komórkę sa Ci w stanie udowodnić wystarczy uzyskać bilingi. Skoro poinformował cię, że skieruje sprawę do Sądu Grodzkiego to po jakimś czasie dopiero przychodzi wezwanie najpierw wszczente jest postepowanie w sprawie o wykroczenie które kończy się skierowaniem do sądu wniosku o ukaranie dlatego to troche potrwa. Powodzenia :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umundurowany funkcjonariusz nie ma obowiązku legitymować się żądając okazania dokumentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umundurowany funkcjonariusz nie ma obowiązku legitymować się żądając okazania dokumentów.

Ale ma obowiązek podania swojego stopnia, imienia i nazwiska z tego co pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze pamiętasz gugas ponadto na żadanie osoby kontrolowanej ma obowiązek okazać legitymację służbową :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...