Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Funkcja regulowanych czasowych wycieraczek


Lukasz_N

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Temat czasowych wycieraczek pojawiał się juz w kilku wątkach na forum, ale postanowiłem wrzucić go tu, żeby wszystko co potrzebne można było znależć w jednym miejscu. Jak wiadomo, nie wszyscy w swoich poczciwych B5 posiadają funkcje regulacji czasu pracy wycieraczek. Standardowo są 3 biegi: I - czasowy ze stałym oodstępem czasu, II - ciągły, III - ciągły szybki.

Fabryczny tryb czasowy nie zawsze się sprawdza. Przy słabym deszczu fabrycznie ustawiony czas często okazuje się za za krótki i w efekcie wycieraczki nie mają co ścierać ze szyby. Gdy pada trochę mocniej, czas ten znów bywa za długi i w rezultacie nic nie widac :> Rozwiąznie jest banalnie proste, bo polega na podmianie fabrycznego przekażnika wycieraczek, na taki z fukncją regulacji i pamięci czasu. Przekźnik opdpowiedzialny za wycieraczki znajduje się na głównej płycie:

http://img703.imageshack.us/img703/7759/plytai.jpg

Oryginalny przekaźnik oznaczony jest numerem 229 (numer części 431 955 531) i wygląda tak:

http://img651.imageshack.us/img651/7148/przekaznik1.jpg

Zamieniamy go na przekażnik o numerze 99 (numer części 357 955 531):

http://img853.imageshack.us/img853/6747/prze2.jpg

Pasuje on od wszytkich aut z koncernu VW.

Tutaj mała uwaga bo spotkałem się z dwoma wykonaniami tego przekaźnika. Na zdjęciu wyżej widac, że występuje on w wersji "krótkiej" i "długiej".

Ja początkowo kupiłem oryginał w wersji "długiej" i okazało się ze nie działa prawidłowo. Dopiero po wymianie na ten krótszy wszystko hula :>

A co do sposobu działania to:

Włączamy wycieraczki na I bieg. Kiedy ruszają w górę, wyłączamy je. I teraz czas po jakim znów je włączamy, będzie ustawionym odstępem czasowym.

Np włączamy je ponownie po 5s, to będą pracowały z częstotliwością 5s itd. Z tego co wiem można regulowac czas w zakresie 2-45s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie opisane.Fakt, że już to zrobiłem przed tym wątkiem.Myślę, że potomnym się przyda.

Mógłbyś wrzucić opis zmiany manetki od wycieraczek na poliftowe bo też jest gdzieś ale nie składnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten przekaznik najlepiej na szrocie gdzies znalezc. Ja za swoj 10PLN dalem. Na aledrogo tez chodzą, ale znacznie drozej to z przesylka wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiennik w IC dokladnie 38 PLN, sprawdzalem. Oryginal w ASO minimum jeszcze raz raz z tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie tez mnie to drazni. jezdze tirem i mam taka opcje jak podana przez kolege, i jest naprawde przydatna. i zastanawialem sie jak to dziala. a tu zyczliwy kolega juz mnie oswiecil, dzieki serdeczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Pewnie głupie pytanie ale :naughty:

Gdzie znajduje się ten przekaźnik ?

Przekźnik opdpowiedzialny za wycieraczki znajduje się na głównej płycie
ale gdzie znajduje się płyta główna? chodzi puszkę w komorze silnikowej gdzie znajduje się sterownik komputera? :decayed:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekaźnik od wycieraczek znajduję się tam gdzie cała reszta, czyli wewnątrz auta po lewej stronie od kierownicy za małym schowkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekaźnik od wycieraczek znajduję się tam gdzie cała reszta, czyli wewnątrz auta po lewej stronie od kierownicy za małym schowkiem.

Dziękuję :good: jeszcze nie miałem potrzeby tam zaglądać i dlatego moje pytanie, dziękuję :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super sprawa. właśnie jestem po montażu i testach :)

skad wziales przekaznik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wystarczy sie wybrac na pierwszy lepszy szrot gdzie przegnitych golfow trojek od groma stoi i na pewno cos znajdziecie. Plus jeszcze taki ze mozna na miejscu wrzucic do auta i sprawdzic czy hula. No i cena tez bedzie raczej bardziej przystepna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy tez tak macie ze po montazu przekaznika (tej duzej/wysokiej wersji) wycieraczku po spryskaniu szyby zrobia tylko 1 cykl a nie 3 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie czasem jak krótko przytrzymam spryskiwanie szyby to jeden cykl się włączy a jak nieco dłużej to normalnie 3 razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...