Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Ubezpieczenie OC + od kradzieży samochodu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

powoli zbieram się do poszukiwań nowego samochodu (b6 z 2001), niestety wiek jego będzie przekraczał 10 lat (pewnie kupie go w 2012) i mam pytanie

jak najlepiej i gdzie ubezpieczyć z zakresu OC i kradzieży samochodu (pełnego pakietu AC raczej nie potrzebuję, a i chyba za wiek auta bym nie dostał).

Czytałem kiedyś, że PZU daje takie coś jak minicasco - od kradzieży samochodu i szkody całkowitej powyżej 70-75%, ale wiadomo tam samo OC jest 200zł droższe.

Może posiada ktoś doświadczenie w takiej sprawie? Bo kupować samochód za 28 tyś. a później nie móc go ubezpieczyć od kradzieży to jakiś bezsens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to nie musisz brać OC i minicasco w PZU, możesz wziąć same minicasco a OC w innej ubezpieczalni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

powoli zbieram się do poszukiwań nowego samochodu (b6 z 2001), niestety wiek jego będzie przekraczał 10 lat (pewnie kupie go w 2012) i mam pytanie

jak najlepiej i gdzie ubezpieczyć z zakresu OC i kradzieży samochodu (pełnego pakietu AC raczej nie potrzebuję, a i chyba za wiek auta bym nie dostał).

Czytałem kiedyś, że PZU daje takie coś jak minicasco - od kradzieży samochodu i szkody całkowitej powyżej 70-75%, ale wiadomo tam samo OC jest 200zł droższe.

Może posiada ktoś doświadczenie w takiej sprawie? Bo kupować samochód za 28 tyś. a później nie móc go ubezpieczyć od kradzieży to jakiś bezsens.

akurat to bym sprawdził :wink4:

bo PZU ma teraz jedne z tańszych OC w przypadku nowych umów

minicasco jest

pełne ubezpieczenie AC samochodu powyżej 10lat też jest możliwe

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym tygodniu ide do PZU bo wychodzi mi OC niedługo (jeszcze poprzedniego właściciela) i zaraz mini bym sobie wziął także dam znać jak to cenowo wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wiadomo tam samo OC jest 200zł droższe

No ja za 3.0 TDi teraz zapłaciłem 554 zł OC za rok więc chyba nie tak drogo jak piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

płace 415 zł za 1.9 TDi ze współwłaścicielem i 30% zwyżką wiekową w innej firmie, w PZU ojciec ma taki sam silnik tylko, że w passacie i płaci 400 zł stąd moje wyliczenia, że jest droższe.

jak można osobno, to gdzie wykupić ubezpieczenie od kradzieży, aby w razie W... wypłacicli odszkodowanie i nie było z tym problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PZU wyliczyło mi minicasco na 460zł przy kwocie auta 25600zł. Dodatkowo szyby 70zł chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie miałem problemu z ubezpieczniem AC swojego mimo że 11 roczek leci mam OC w MTU a AC w PTU :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla przykładowego powiatu, SU 28000zł, zwyżka za wiek do 25lat, zwyżka za wiek pojazdu, pełne zniżki na AC (np. przenisione z OC, tzw. bonus za bonus), składka z minicasco (szkoda całkowita i kradzież) w MTU wynosi ok. 600zł

Pozdrawiam

arielka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W MTU przy kwocie 24600zł OC i AC wynosi 898 zł auto tylko na tate. Szkoda tylko, że nie obejmuje kataklizmów czyli, zalania pożaru itp. Ewentualnie tylko jeśli spali się tak, że szkoda będzie powyżej 70%. W PZU 100zł drożej ale ale kataklizmy też wchodzą w ubezpieczenie. Jednak w MTU nie ma wkładu własnego a W PZU jest 20%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W PZU możesz znieść udział własny w MC, wiem bo sam miałem i zgłaszałem szkodę. Na początku odliczyli mi kwotę 500 zeta przy rozliczaniu odszkodowania, bo udział własny jest 20% ale minimum 500, jednak przesłałem skan mojej polisy i zwrócili mi te 500 :) Także ubezpieczenie naprawdę warte uwagi. Szkoda jaką można zgłaszać, musi być powyżej 500 zeta i już płacą odszkodowanie. Oczywiście są tam pewne obwarowania, ale to już jest w OWU wypisane. Ja przy ubezpieczeniu autka w PZU tylko MC zapłaciłem coś koło 320 zeta przy ubezpieczeniu na 18000 ze zniesieniem udziału własnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jestem po rozmowie z PZU. Jest możliwość zniesienia wkładu własnego i wtedy z 460zł robi się 605zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arielka masz pelna skrzynke .... mozna u ciebie kupic ubezpieczenie ?

Skrzynka opróżniona :)

Można kupić, kontakt na stronie www.vlinss.pl

Pozdrawiam

arielka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...