Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Prośba o pomoc w wyborze opcji ubezpieczenia i Towarzystwa


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam do Was drodzy użytkownicy ogromną prośbę o pomoc.

Jak widać po moim profilu jestem w trakcie poszukiwania auta, mam na oku Audi A4 B6 2002 r. kombi, 1,9TDI, 130 KM.

Problem z jakim się napotkałem polega na tym, że w poprzednim miesiącu spowodowałem wypadek na autostradzie (szkoda całkowita mojego auta + uszkodzenie bariery energochłonnej ) i auto to było zarejestrowane na mojego ojca.

Zresztą od zawsze rejestrowałem auta na tatę, ponieważ miałem <26 i dostawałem z punktu zwyżki :disgust:

Dzwoniąc np do PZU robiąc symulacje na siebie uzyskałem informację że bez zniżek pakiet OC,AC,NNW i szyby wyniósłby 6209 zł !!!!! :wallbash:

To 25% wartości auta jakie chce kupić :wallbash:

Pomyślałem OK wezme na współwłaściela ojca, nawet na straconych zniżkach ma 60% OC i chyba 40% AC + ta jedna szkoda w ostatnim roku i wyszło 4115 zł !!!! :wallbash:

Zaczynam się zastanawiać co w tej sytuacji zrobić...

Proszę o poważne odpowiedzi. Czy może już nie warto brać AC i po prostu dobrze zabezpieczyć auto (blokada skrzyni biegów, odcięcie prądu itp) ???

A może znacie jakieś dobre ubezpieczalnie które są tanie i nie robią takich problemów jak TUiR Warta w którym miałem poprzednie auto i nigdy do nich nie wróce .

Bede wdzięczny za odpowi8edzi

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, masz kilku ubezpieczycieli Direct - telefon w rękę i dzwonisz. Nikt Ci nie poda dokładnej składki, bo za dużo czynników się na nią składa.

Oferty się różnią dość znacznie. Przy dokładnie takich zniżkach jak Twój ojciec, B5 wychodziło mi najtaniej w Avivie ale już B6 chyba w Link4 (ale już nie pamiętam). Z kolei drugi samochód (Nissan Almera) najtaniej wychodził mi w AXA.

Dzwonić i pytać. Ewentualnie znajdź jakiegoś brokera ubezpieczeniowego (często są w centrach handlowych) i niech si szuka najtańszej oferty.

Możesz też napisać do kolegi sokolnh - oferuje ubezpieczenia lub do arielka - pracuje w ubezpieczeniach, ale nie wiem, czy także sprzedaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem przed wyborem ubezpieczyciela i AXA owszem kusi ale opinie na jej temat nie są dobre. Kwota ubezpieczenia (OC+AC) mojej A4 to 800zł przy wartości 21600 :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czytałem OWU. Pierwsze co zrobiłem to czytałem opinie, które niestety nie są dobre więc odpuszczam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, moja firma sprzedaje :)

Polecam grupę VIG, przede wszystkim Benefia i PZM.

Ewentualnie minicasco MTU (grupa ergo hestia) - szkoda całkowita i kradzież, 50% taniej nic AC maxi.

Jak wielokrotnie wspominałam, problem z TU zależy od indywidualnego przypadku - szkody.

Owszem, Warta i PZU jako pionierzy, posiadający sztab prawników i specjalistów (nie zawsze "profesjonalistów"), mimo często korzystniejszych składek, oferują mniej bogate pakiety i niezgodne z prawem klauzule w OWU.

Ostrożności nigdy nie za wiele - CZYTAJMY OWU !!!

Pozdrawiam

arielka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od siebie mogę doradzić np. ubezpieczenie OC+AC od kradzieży tylko+NW. W PZU za taką opcje za moje audi chcieli (60% zniżek OC i AC):

OC 694 złote, NW 66 złotych, Minicasco 86 złotych = 846zł.

Jak nie masz zniżek to i tak nie wyjdzie tak dużo jak pisałeś.

Weź tylko pod uwagę, że AC masz tylko kradzieży. Biorąc pod uwagę, że jesteś młodym kierowcą i już miałeś jakieś przygody, więc odpukać jak by coś się wydarzyło kolejny raz, czego Ci nie życzę to wszystko robisz z własnej kieszeni, a chcąc to zrobić dobrze będzie trzeba słono zapłacić - audi to nie golf 3, którym jezdziłem wcześniej gdzie błotnik można kupić za 50zł.

Parę miesięcy temu też stałem przed takim dylematem i wykupiłem pełen pakiet w PZU za 2045zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na ile miałeś ubezpieczone to auto jak za minicasco dałeś 86zł??? :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

platanowicz, trochę więcej danych bo nie wiem ile masz w końcu lat, podaj też kod pocztowy

masz sam jakieś zniżki ?

i ile ma Twój tata, 60 w oc i miał w AC 40% do tej pory + szkoda w ostatnim roku tak ?

Weź tylko pod uwagę, że AC masz tylko kradzieży.

minicasco w PZU jest nie tylko od kradzieży [br]Dopisany: 21 Lipiec 2011, 20:19_________________________________________________przyjąłem sobie kod poznański 61-607

na współwłaściciela Twój tata

jego zniżki to 60 w OC i 20 w AC

+ Ty współwłaściciel rocznik 86

wartość samochodu 24680 zł

wariant kosztorysowy

jakbyś wykupił ubezpieczenie w pakiecie Hestia7 (mieszkanie, NNW, OC )ze składką 250 zł

to OC+AC+NNW można zrobić za 2958 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy, bardzo Wam dziękuje za tak liczne komentarze,

obecnie znalazłem 2 ciekawe opcje,

1. PZU : OC minicasco i nnw za 1300 zł

2. w MTU pełen pakiet wyszedł koło 2400 zł

Jakieś opinie na ten temat ?

nie znam nikogo kto był ubezpieczony w MTU.

Odnośnie minicasco obejmuje ono ryzyka kradziezy i szkody w wyniku działania żywiołów np ognia, nie obejmuje szkod z winy użytkownika ani szkody całkowitej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ani szkody całkowitej...

Szkodę całkowitą obejmuje.

Zależy co chcesz. Mnie np. nie interesuje pełne AC bo chce tylko kradzież. Dodatkowo są powodzie, pożar itp. Widać co się dzieje jakie pogody. Pojade gdzieś zaleje i jak znalazł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy, bardzo Wam dziękuje za tak liczne komentarze,

obecnie znalazłem 2 ciekawe opcje,

1. PZU : OC minicasco i nnw za 1300 zł

2. w MTU pełen pakiet wyszedł koło 2400 zł

Jakieś opinie na ten temat ?

nie znam nikogo kto był ubezpieczony w MTU.

Odnośnie minicasco obejmuje ono ryzyka kradziezy i szkody w wyniku działania żywiołów np ognia, nie obejmuje szkod z winy użytkownika ani szkody całkowitej...

odpowiedz mi na moje pytanie to Ci powiem ile i gdzie wychodzi

bo PZU i MTU też mam

bo może uda się zrobić mniejsze kwoty

MTU jest ok, grupa ERGO Hestii

minicasco w MTU ma szkodę całkowitą z naszej winy i całą resztę ( rożni się od pełnego praktycznie tym że nie ma szkód częściowych)

minicasco w PZU -> przede wszystkim kradzież i żywioły, szkoda całkowita też jest ale musi być z nie naszej winy

Uwaga w minicasco w PZU jest udział własny w szkodzie -> 20%, można go wykupić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...