Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Uwaga oszust na forum "karex''.


Miras200

Rekomendowane odpowiedzi

Próbuje go skłonić do oddania kasy i jeżeli odda to wycofam zgłosznie, nie chce mi sie na drugi koniec polski ganiać jakby doszło do sprawy... zobaczymy bede ostrożniejszy...

Jesteś pewny, że masz możliwość wycofania zgłoszenia? Nie czytałem całej historii, ale jeśli chodzi o oszustwo to oskarżycielem będzie Prokurator, a ty będziesz tylko świadkiem. W tej sytuacji nie możesz wycofać zgłoszenia.

Druga kwestia, to nie musisz nigdzie ganiać. Dostaniesz wezwanie do Sądu w miejscu zamieszkania gościa, ale jest coś takiego jak pomoc prawna. Poprosisz o nią i wtedy zostaniesz wezwany do najbliższego Sądu w miejscu Twojego zamieszkania. Wszystko zostanie spisane i przesłane do Sądu w miejscu zamieszkania cwaniaczka. Tak więc nie przejmuj się, a gościowi nauczka się należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbuje go skłonić do oddania kasy i jeżeli odda to wycofam zgłosznie, nie chce mi sie na drugi koniec polski ganiać jakby doszło do sprawy... zobaczymy bede ostrożniejszy...

Jesteś pewny, że masz możliwość wycofania zgłoszenia? Nie czytałem całej historii, ale jeśli chodzi o oszustwo to oskarżycielem będzie Prokurator, a ty będziesz tylko świadkiem. W tej sytuacji nie możesz wycofać zgłoszenia.

Druga kwestia, to nie musisz nigdzie ganiać. Dostaniesz wezwanie do Sądu, ale jest coś takiego jak pomoc prawna. Poprosisz o nią i wtedy zostaniesz wezwany do najbliższego Sądu w miejscu Twojego zamieszkania. Tak wiec nie przejmuj się, a gościowi nauczka się należy.

Zgłosiłem podejrzenie oszustwa. Na policje u oficera dyżurnego. Sprawę ma przekazać w ciągu 7 dni do KMP w Sosnowcu do Policji Gospodarczej - jest u nas ekipa do przestępstw internetowych, jak synek się spręży i pójdzie po rozum do głowy to sprawa się skończy na dzielnicowym. Jutro powinienem wiedzieć na kogo jest konto na które wpłaciłem , znajoma pracuje w dużym ogolnopolskim biurze doradztwa kredytowego i ma znajomą w BZ WBK... :chytry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

art. 286 §1 - jeśli sprawa ruszy to nie będziesz miał już nic do powiedzenia jeśli chodzi o wycofanie zgłoszenia. Nawet jeśli gość zwróci Ci kasę to co najwyżej Sąd może uznać (raczej tak zrobi) to za czynnik łagodzący, a nie uniewinniający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

art. 286 §1 - jeśli sprawa ruszy to nie będziesz miał już nic do powiedzenia jeśli chodzi o wycofanie zgłoszenia. Nawet jeśli gość zwróci Ci kasę to co najwyżej Sąd może uznać (raczej tak zrobi) za czynnik łagodzący, a nie uniewinniający.

tak jak mówię do poniedziałku papiery zostają na Niwce później miejska i PG... wtedy Pawłowskiemu żarty się skończą, ciekawe po ilu latach oszustwo zostaje zatarte...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze będzie musiał wpisywać TAK w rubryce czy był karany:)

Jeśli chodzi o przedawnienie przestępstwa oszustwa, to następuje ono dopiero po 10 latach gdyż jest to czyn zagrożony karą pozbawienia wolności przekraczającą 3 lata. Uprzedzając pytanie - czyn z art. 286 §1 zagrożony jest karą nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Zakładam oczywiście, ze chodzi o art. 286 §1.

Tak czy inaczej zrobiłeś co mogłeś zrobić - śpij spokojnie, szkoda Twoich nerwów. Jeśli dostaniesz wezwanie do Sądu na drugi koniec Polski nie panikuj, poproś o pomoc prawną.

Dobranoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze będzie musiał wpisywać TAK w rubryce czy był karany:)

Jeśli chodzi o przedawnienie przestępstwa oszustwa, to następuje ono dopiero po 10 latach gdyż jest to czyn zagrożony karą pozbawienia wolności przekraczającą 3 lata. Uprzedzając pytanie - czyn z art. 286 §1 zagrożony jest karą nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Zakładam oczywiście, ze chodzi o art. 286 §1.

Tak czy inaczej zrobiłeś co mogłeś zrobić - śpij spokojnie, szkoda Twoich nerwów. Jeśli dostaniesz wezwanie do Sądu na drugi koniec Polski nie panikuj, poproś o pomoc prawną.

Dobranoc

Chyba po 5 latach od zakończenia kary przestepstwo (pierwsze) uznane zostaje za niebyłe. Zatarcie skazania. To tak dla niby lepszej resocjalizacji :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Art. 106a KK

§4. W razie skazania na grzywnę albo karę ograniczenia wolności, zatarcie skazania następuje z mocy prawa z upływem 5 lat od wykonania lub darowania kary albo od przedawnienia jej wykonania; na wniosek skazanego sąd może zarządzić zatarcie skazania już po upływie 3 lat.

§ 6. Jeżeli orzeczono środek karny, zatarcie skazania nie może nastąpić przed jego wykonaniem, darowaniem albo przedawnieniem jego wykonania, z zastrzeżeniem art. 76 § 2

Są jednak przypadki, że powyższe jest "teoretyczne", ale nie będę się rozpisywał:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym tygodniu, mnie również próbowano oszukać na forum. Wystawiłem w działe "kupię" ogłoszenie, iż jestem zainteresowany kupnem lamp poliftowych. Po jakimś czasie odezwał się do mnie "Mobilek12" proponując mi komplet noweych lamp valeo za 160 zł i w tym wysyłka. Mobilek12 zarejstrował się na forum o godzinie 10 a o 12 wysłał mi propozycję. Po profilu okazało się, że w ciągu godziny napisał 10 postów na forum typu " super" , "ok", "dobrze to wygląda" albo "mam ten sam problem". Początkowo pisałem z gościem, ale po kilku wiadomościach wydało mi się to podejrzane. Odpuściłem temat i teraz patrze, że gość skasował konto. Co śmieszne, podał dane, nr konta i w adresie, jak poprzedni oszust Suwałki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze będzie musiał wpisywać TAK w rubryce czy był karany:)

Jeśli chodzi o przedawnienie przestępstwa oszustwa, to następuje ono dopiero po 10 latach gdyż jest to czyn zagrożony karą pozbawienia wolności przekraczającą 3 lata. Uprzedzając pytanie - czyn z art. 286 §1 zagrożony jest karą nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Zakładam oczywiście, ze chodzi o art. 286 §1.

Tak czy inaczej zrobiłeś co mogłeś zrobić - śpij spokojnie, szkoda Twoich nerwów. Jeśli dostaniesz wezwanie do Sądu na drugi koniec Polski nie panikuj, poproś o pomoc prawną.

Dobranoc

Jeżeli kolesiowi już teraz przejdą takie przekręty gładko to za 3 lata będzie kradł ludziom całe samochody bo uzna to za dobry sposób zarabiania pieniędzy. Nie obchodziłoby mnie to czy będzie zaznaczał tak/nie w takiej rubryce i to czy dostanie prace z tego powodu czy nie - oszukał mnie niech ponosi konsekwencje swojego czynu przecież jest dorosły (ok.21 lat). [br]Dopisany: 07 Wrzesień 2011, 00:41_________________________________________________

W zeszłym tygodniu, mnie również próbowano oszukać na forum. Wystawiłem w działe "kupię" ogłoszenie, iż jestem zainteresowany kupnem lamp poliftowych. Po jakimś czasie odezwał się do mnie "Mobilek12" proponując mi komplet noweych lamp valeo za 160 zł i w tym wysyłka. Mobilek12 zarejstrował się na forum o godzinie 10 a o 12 wysłał mi propozycję. Po profilu okazało się, że w ciągu godziny napisał 10 postów na forum typu " super" , "ok", "dobrze to wygląda" albo "mam ten sam problem". Początkowo pisałem z gościem, ale po kilku wiadomościach wydało mi się to podejrzane. Odpuściłem temat i teraz patrze, że gość skasował konto. Co śmieszne, podał dane, nr konta i w adresie, jak poprzedni oszust Suwałki.

Dobrze by było gdybyś podał jakiś minimalny namiar na gościa bo zapewne wróci na forum i ponownie będzie ludziom składał takie oferty. Moim zdaniem przedmioty na forum można kupować od zaufanych ludzi lub z wysyłką za pobraniem ze sprawdzeniem zawartości. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym tygodniu, mnie również próbowano oszukać na forum. Wystawiłem w działe "kupię" ogłoszenie, iż jestem zainteresowany kupnem lamp poliftowych. Po jakimś czasie odezwał się do mnie "Mobilek12" proponując mi komplet noweych lamp valeo za 160 zł i w tym wysyłka. Mobilek12 zarejstrował się na forum o godzinie 10 a o 12 wysłał mi propozycję. Po profilu okazało się, że w ciągu godziny napisał 10 postów na forum typu " super" , "ok", "dobrze to wygląda" albo "mam ten sam problem". Początkowo pisałem z gościem, ale po kilku wiadomościach wydało mi się to podejrzane. Odpuściłem temat i teraz patrze, że gość skasował konto. Co śmieszne, podał dane, nr konta i w adresie, jak poprzedni oszust Suwałki.

Podejrzewam że mnie oszukał ten sam user - niestety ja pisałem z nim mailowo

Podał dane Pawłowski czy Malisz? Tzn takie jak mnie czy takie jak koledze w pierwszym poscie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj mi na pw jego dane na fejsie albo nk, chętnie zobaczę jego facjatę jak siedzi w tej B5 :kox:

A tak w ogóle to są inne osoby które oszukał? Im więcej was tym lepiej, będzie miał więcej problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga Panowie, hit.

http://allegro.pl/lampy-przedni-audi-a4-lift-valeo-i1810343742.html

Dane które mi podesłał to :

Wojciech Pawłowski

ul.Utraty 12/3

16-400 Suwałki

swoją drogą, niezła nazwa ulicy.

Glosu nie rozpoznalem kolesia ale podał mi zupełnie inne dane do przelewu.

Szymon......

miescowość Raczki dziwne to wszystko jestem ale to chyba nie mój koleś....

Nie ,to inny głos jest całkiem....

[br]Dopisany: 07 Wrzesień 2011, 18:03_________________________________________________Kurde szkoda ze Miras200 sie nie chce udzielić w temacie ani na PW nie odpowiada....

Mam pytanie do kolegi który kontaktował sie z Mobilek12, z jakiega maila pisał? podał nr telefonu albo jakies inne dane żeby sprawdzić czy to "pawłowski"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Mobilek12 kontaktowałem się tylko za pomocą PW na forum. Niestety poza danymi do przelewu nic więcej po sobie nie zostawił. Myślę, że gdybyś poszedł ze sprawą na policję, to sprawdzili by czy oba konta bankowe są powiązane i mogą być obsługiwane przed jedną osobę chociaż by przez numery IP z ktorych było logowanie na konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Mobilek12 kontaktowałem się tylko za pomocą PW na forum. Niestety poza danymi do przelewu nic więcej po sobie nie zostawił. Myślę, że gdybyś poszedł ze sprawą na policję, to sprawdzili by czy oba konta bankowe są powiązane i mogą być obsługiwane przed jedną osobę chociaż by przez numery IP z ktorych było logowanie na konta.

Ja na policji byłem wczoraj. To co piszę nie jest jakimś blefem.

Podaj nr konta to porównamy, ja już szukam bo mam go na drugim kompie.

IP które mam niestety pochodzi ze strony onetu bo poczta prawdopodobnie była pisana bezpośrednio z www

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

policja nie moze ci podac numeru konta bankowego w dalszym postepowaniu mowili ze to sami sprawdza gdy by mogli podac sam bym zmontowal ekipe i podjechal na adres ktory byl podany podczas zakladania konta bankowego bo przeciez aby zalozyc konto musisz pokazac dowod i prawdziwe dane no chyba ze sie myle np konta zakladane przez internet orienujecie sie moze jak to jest??pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swoją drogą, niezła nazwa ulicy.

Która raczej nie istnieje. W spisie ulic w Suwałkach są ulice: Utrata oraz Utrata Krótka (obie z kodem pocztowym 16-400), ale Utraty nie ma (chyba że nie zaktualizowali spisu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...