Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Uwaga oszust na forum "karex''.


Miras200

Rekomendowane odpowiedzi

prawda jest taka że w dzisiejszych czasach każdy chce na czymś zarobić nie ważne czy w legalny sposób czy na przycinkach staram sie namierzyć typa mam numer konta na który poszła kasa postaram się dowiedzieć to tu to tam kto faktycznie figuruje na danych tego konta bo być może dane do wysyłki które mi podał są lipne. Prawdę powiedziawszy to złodziej to druga kur...a zaraz po pedofilu!

Sorki kolego w tym przypadku to nie mamy do czynienia ze złodziejem a oszustem bo z konta tych pieniędzy to on Ci nie ukradł tylko sam mu wysłałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Poczcie Polskiej jest opcja ,,Sprawdzenie zawartości przesyłki pobraniowej przez odbiorcę,, która kosztuje 5 zł. Jest to dobra opcja jeżeli chcemy sprawdzić co siedzi w paczce przed jej odbiorem i zapłaceniem pieniędzy.

Ja pisze na podstawie firmy kurierskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzanie przy odbiorze działa na zasadzie, że dopiero po podpisaniu kwitu odbioru i zapłaceniu kasy można sprawdzić zawartość. Jeżeli przedmiot w środku jest uszkodzony lub nie ten co trzeba (czyt. cegła) to kurier spisuje protokół ale kasy nie odda !! Brać za pobraniem i już a najlepiej poprzez Allegro.

Jak kupować za pobraniem to przez kuriera. Sprawdzasz zanim zapłacisz pieniążki. Kupowałem z rok temu urządzenia za ok. 4 tys zł. Przyjechał kurier. Zaproponowałem że otworzę paczkę przez zapłaceniem pieniążków bo mam do tego prawo .. nie zgodził się więc powiedziałem , że jest "wolny" i może paczka wracać skąd przyjechała :decayed:

Przyznał rację, że mam do tego prawo po czym rozciął kartonik a ja obejrzałem sobie towar czy nie posiada żadnych uszkodzeń :good:

Paczkę można otworzyć dopiero po podpisaniu listu przewozowego czy delivera i po zapłaceniu. I nie pisz że masz do tego prawo. Kurier tak naprawdę ma wyjebane na to czy tą paczkę odbierzesz czy nie, a w szczególności gdy odmawiasz, bo ma płacone za próbę doręczenia a później robi sobie nadanie zwrotne i zarabia drugi raz. Więc nikt łachy mu nie robi.

I tu się mylisz . W byłej pracy kierownik wrzucił mi obsługę magazynu w " czynie społecznym" i co dziennie odbierałem po 2-3 dostawy towarów na akcje reklamowe. Niekiedy była to jedna paczka metr ma metr..a niekiedy 3 palety. Przyjeżdżali z Opek i DHL. I miałem na to wyjebane czy zabierze towar czy nie.. miało byc wszystko rozpakowane i zerknięte pobieżnie czy nie ma uszkodzeń. I sami przyznali, że jest prawo sprawdzenia towaru przed podpisaniu listu przewozowego.

Tak samo jak niejednokrotnie kupowałem przedmiotu na allegro gdzie sprzedawca informował iż trzeba sprawdzic towar przy kurierze bez podpisywania papieru..jeśli jest uszkodzony to spisywany jest protokół. Jeśli nie sprawdziłeś to masz w plecy na roztrzaskanym przedmiocie.

Różne miałem przeboje z kurierami, ale i tak wychodziło na moje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzanie przy odbiorze działa na zasadzie, że dopiero po podpisaniu kwitu odbioru i zapłaceniu kasy można sprawdzić zawartość. Jeżeli przedmiot w środku jest uszkodzony lub nie ten co trzeba (czyt. cegła) to kurier spisuje protokół ale kasy nie odda !! Brać za pobraniem i już a najlepiej poprzez Allegro.

Jak kupować za pobraniem to przez kuriera. Sprawdzasz zanim zapłacisz pieniążki. Kupowałem z rok temu urządzenia za ok. 4 tys zł. Przyjechał kurier. Zaproponowałem że otworzę paczkę przez zapłaceniem pieniążków bo mam do tego prawo .. nie zgodził się więc powiedziałem , że jest "wolny" i może paczka wracać skąd przyjechała :decayed:

Przyznał rację, że mam do tego prawo po czym rozciął kartonik a ja obejrzałem sobie towar czy nie posiada żadnych uszkodzeń :good:

Paczkę można otworzyć dopiero po podpisaniu listu przewozowego czy delivera i po zapłaceniu. I nie pisz że masz do tego prawo. Kurier tak naprawdę ma wyjebane na to czy tą paczkę odbierzesz czy nie, a w szczególności gdy odmawiasz, bo ma płacone za próbę doręczenia a później robi sobie nadanie zwrotne i zarabia drugi raz. Więc nikt łachy mu nie robi.

I tu się mylisz . W byłej pracy kierownik wrzucił mi obsługę magazynu w " czynie społecznym" i co dziennie odbierałem po 2-3 dostawy towarów na akcje reklamowe. Niekiedy była to jedna paczka metr ma metr..a niekiedy 3 palety. Przyjeżdżali z Opek i DHL. I miałem na to wyjebane czy zabierze towar czy nie.. miało byc wszystko rozpakowane i zerknięte pobieżnie czy nie ma uszkodzeń. I sami przyznali, że jest prawo sprawdzenia towaru przed podpisaniu listu przewozowego.

Tak samo jak niejednokrotnie kupowałem przedmiotu na allegro gdzie sprzedawca informował iż trzeba sprawdzic towar przy kurierze bez podpisywania papieru..jeśli jest uszkodzony to spisywany jest protokół. Jeśli nie sprawdziłeś to masz w plecy na roztrzaskanym przedmiocie.

Różne miałem przeboje z kurierami, ale i tak wychodziło na moje ;)

kileer ma rację, a ty miałeś pewnie farta, albo kurier nie douczony albo poprostu nie chciał się z takim krzykaczem szarpać :polew:

Firma kurierska odpowiada za przewiezienie paczki w stanie nienaruszonym. Jeżeli paczka nie jest uszkodzona zewnętrznie, a już w środku będzie uszkodzony towar to odpowiada za to nadawca, ponieważ ma obowiązek odpowiednio zapakować towar.

Kurier oczywiście spisuje protokół ale firma kurierska nie bierze odpowiedzialności, jeśli towar jest źle zapakowany.

A już napewno nie bierze odpowiedzialności za to, ża na liście jest informacja o towarze: lampy a w środku cegła.

Polecam przeczytać warunki dostawy na odwrotnej stronie listu przewozowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzanie przy odbiorze działa na zasadzie, że dopiero po podpisaniu kwitu odbioru i zapłaceniu kasy można sprawdzić zawartość. Jeżeli przedmiot w środku jest uszkodzony lub nie ten co trzeba (czyt. cegła) to kurier spisuje protokół ale kasy nie odda !! Brać za pobraniem i już a najlepiej poprzez Allegro.

Jak kupować za pobraniem to przez kuriera. Sprawdzasz zanim zapłacisz pieniążki. Kupowałem z rok temu urządzenia za ok. 4 tys zł. Przyjechał kurier. Zaproponowałem że otworzę paczkę przez zapłaceniem pieniążków bo mam do tego prawo .. nie zgodził się więc powiedziałem , że jest "wolny" i może paczka wracać skąd przyjechała :decayed:

Przyznał rację, że mam do tego prawo po czym rozciął kartonik a ja obejrzałem sobie towar czy nie posiada żadnych uszkodzeń :good:

Paczkę można otworzyć dopiero po podpisaniu listu przewozowego czy delivera i po zapłaceniu. I nie pisz że masz do tego prawo. Kurier tak naprawdę ma wyjebane na to czy tą paczkę odbierzesz czy nie, a w szczególności gdy odmawiasz, bo ma płacone za próbę doręczenia a później robi sobie nadanie zwrotne i zarabia drugi raz. Więc nikt łachy mu nie robi.

I tu się mylisz . W byłej pracy kierownik wrzucił mi obsługę magazynu w " czynie społecznym" i co dziennie odbierałem po 2-3 dostawy towarów na akcje reklamowe. Niekiedy była to jedna paczka metr ma metr..a niekiedy 3 palety. Przyjeżdżali z Opek i DHL. I miałem na to wyjebane czy zabierze towar czy nie.. miało byc wszystko rozpakowane i zerknięte pobieżnie czy nie ma uszkodzeń. I sami przyznali, że jest prawo sprawdzenia towaru przed podpisaniu listu przewozowego.

Tak samo jak niejednokrotnie kupowałem przedmiotu na allegro gdzie sprzedawca informował iż trzeba sprawdzic towar przy kurierze bez podpisywania papieru..jeśli jest uszkodzony to spisywany jest protokół. Jeśli nie sprawdziłeś to masz w plecy na roztrzaskanym przedmiocie.

Różne miałem przeboje z kurierami, ale i tak wychodziło na moje ;)

Sorry ale pracuje w jednej z tych firm i wiem jak jest. A to że kurier ciota i nie zna regulaminu i przepisów to inna kwestia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:polew: :polew: :polew:[br]Dopisany: 22 Lipiec 2011, 22:31_________________________________________________Po to jest opcja sprawdzenia przed otwarciem zeby z niej korzystać. Jak ktos kupuje za 5zł to sie nie opłaca ale jak za 1000 lub wiecej to warto dokupic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kileer ma rację, a ty miałeś pewnie farta, albo kurier nie douczony albo poprostu nie chciał się z takim krzykaczem szarpać :polew:

To w takim razie mam farta od 3 lat bo zawsze sprawdzam droższe przesyłki przed odbiorem i serdecznie je bie mnie to jeśli kurier nie chce mi otworzyć paczki..zabiera ją z powrotem :kox: Nie jestem nauczony płacic za cegły i inne uszkodzone elementy :good: [br]Dopisany: Lipiec 22, 2011, 10:47:58 _________________________________________________

Sorry ale pracuje w jednej z tych firm i wiem jak jest. A to że kurier ciota i nie zna regulaminu i przepisów to inna kwestia.

No to wychodzi na to, że większośc kurierów którzy przyjeżdżali na służbowy magazyn to "cioty" :decayed:

Nigdy nie było problemu ze sprawdzeniem towaru.. a jeśli któryś z doręczycieli nie chciał poczekac 2 minut na sprawdzenie to miałem polecenia nie przyjmowac paczki i wracały do obiorcy :kox: :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redżi, sprawdzić możesz, jak najbardziej, kurier ma obowiązek poczekać, ale dopiero jak podpiszesz list i zapłacisz kasę.

Widocznie jesteś taki bamber dla swoich dostawców, że za wszelką cenę Ci chcieli dostarczyć towar.

Generalnie takich odbiorców to zawsze spuszczałem na drzewo. Paczka wracała do nadawcy i nadawca się bujał dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie tu niema co sie wykłócać czy można sprawdzić czy nie , temat jest założony zęby dowiedzieć sie czy ktoś kupował od tego gościa i czy ktoś został jeszcze oszukany wiec po co te gadki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie lepiej załozyc odrebny post w którym będą zamieszczane Nicki takich wałkarzy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie tu niema co sie wykłócać czy można sprawdzić czy nie , temat jest założony zęby dowiedzieć sie czy ktoś kupował od tego gościa i czy ktoś został jeszcze oszukany wiec po co te gadki

No dokładnie :good:

nie lepiej załozyc odrebny post w którym będą zamieszczane Nicki takich wałkarzy ?

Gość skasował konto i pewnie większość oszustów tak robi... Albo zwyczajnie zakładają nowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nick nic nie da ponieważ co rusz dochodzą nowi użytkownicy i nigdy niewiadomo który z nich ma złe zamiary...

Gwerty pisał, że jest w Suwałkach, więc może niech Ci sprawdzi przynajmniej ten adres jakoś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ktos musi nastukac sporo postów aby móc zapodac ogłoszenie na forum

qurwa, nie rozumiem ludzi którzy za pare złotych chcą sobie nas...rac w papierach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie lepiej załozyc odrebny post w którym będą zamieszczane Nicki takich wałkarzy ?

to może i nie głupi pomysł można podawać nick i dane bo jesli ktos przelewa kasę musi miec dane ty krętaczy , myślę ze z 20 10 nie kombinowało by z danymi i z innym Nr konta dla 100 czy 200 zł[br]Dopisany: 22 Lipiec 2011, 23:17_________________________________________________na stukanie 100 postów to max 2 tyg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie nie pomyslałem, rzadko kto zmienia nr konta

czyli:

Nick

dane adresowe

nr konta

ewentualnie nr telefonu (ów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezdzilem troche w Kolporterze na kurierce i jest tam tak samo jak w kazdej innej firmie, poki nie zaplacisz i nie podpiszesz delivera nic nie zobaczysz. Jezeli klient odmawia paczka wraca na magazyn, spedytorka z biura kontaktuje sie z nadawca paczki a ten kontaktuje sie z odbiorca, badz paczka jest odsylana spowrotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...