Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Uwaga oszust na forum "karex''.


Miras200

Rekomendowane odpowiedzi

nie żalę się tu ani nie płacze stworzyłem ten post aby dotrzeć do grona osób oszukanych przez "karex"

Znalazł się ktoś jeszcze :?:

Jak kupowałeś, przez PW :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz jego adres to może masz jakiegoś znajomka lub jakiś klubowcz z okolic może podjechać do kola i się coś dowiedzieć co z nim jest grane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzanie przy odbiorze działa na zasadzie, że dopiero po podpisaniu kwitu odbioru i zapłaceniu kasy można sprawdzić zawartość. Jeżeli przedmiot w środku jest uszkodzony lub nie ten co trzeba (czyt. cegła) to kurier spisuje protokół ale kasy nie odda !! Brać za pobraniem i już a najlepiej poprzez Allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie żalę się tu ani nie płacze stworzyłem ten post aby dotrzeć do grona osób oszukanych przez "karex" nie rozumiem w jakim celu te głupie komentarze i docinki np. :cool1: kolegi peAce???

Kolego to nie są żadne docinki a juz napewno nie dotyczące personalnie Ciebie. Jeśli poczułeś się urażony to przepraszam.

Post mój był wynikiem tego co czytam na forum i czasami trzeba trzasnąć mocniejsze słowa by ludzie cos zrozumieli i nie popełniali takich błędów w przyszłości.

sorki za OT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys cos tu chciałem kupić z forum..użytkownik powiedział że nie wysyła za pobraniem...zapomniałem o ofercie tak szybko jak kliknąłem enter na wiadomości że "dziękuję"...

Koniec kropka..Allegro tez nie daje 100% pewnosci..dwa razy zostałem oszukany na ponad 100 zakupów..tak to jest niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze mówiąc wysyłanie za pobraniem jest trochę upierdliwe, przynajmniej dla takich okazjonalnych sprzedawców jak ja.

Coś tam na forum kupiłem, coś też sprzedałem i zawsze przez "wpłata na konto" i jest OK.

Takich transakcji jest pewnie na forum większość, więc 1-2 przypadki na rok nie świadczą jeszcze o niczym.

Przede wszystkim trzeba prześwietlić sprzedawcę na tyle na ile pozwala forum i internet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze mówiąc wysyłanie za pobraniem jest trochę upierdliwe, przynajmniej dla takich okazjonalnych sprzedawców jak ja.

W jakim sensie upierdliwe?Ze dwa druczki do wypełnienia na poczcie? :mysli:

Jak mam iść na pocztę, to mi się źle robi. Zdarzyło mi się i godzinę stać w kolejce :wallbash:

Ale to może ja mam pecha.

A kasa na konto to memory5 po kuriera i już - wolę nawet od siebie dolożyć dychę i mieć z głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie jakiś czas temu pisał jakiś koleś który napisał tylko 2 posty na forum i pytał się czy chce od niego kupić tylne lampy do polifta w dobrej cenie.Tak z ciekawości zapytałem czy wysyłałby mi za pobraniem albo czy w grę wchodzi odbiór osobisty bo podobno był z Warszawy.Jak mu to napisałem to zaczął kręcić że niby bardzo późno wraca z pracy itp. Więc podziękowałem i tyle. Poza tym bez obrazy dla innych ale kupując coś na forum należy sprawdzić czy kupujemy od kogoś zaufanego na forum itp. Więc moim zdaniem niektórzy są trochę sami sobie winni. Ja jedyną rzecz którą kupowałem na forum to bixenony od Gwertego ale wtedy miałem pewność że on jest zaufanym użytkownikiem itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze mówiąc wysyłanie za pobraniem jest trochę upierdliwe, przynajmniej dla takich okazjonalnych sprzedawców jak ja.

W jakim sensie upierdliwe?Ze dwa druczki do wypełnienia na poczcie? :mysli:

Jak mam iść na pocztę, to mi się źle robi. Zdarzyło mi się i godzinę stać w kolejce :wallbash:

Ale to może ja mam pecha.

A kasa na konto to memory5 po kuriera i już - wolę nawet od siebie dolożyć dychę i mieć z głowy.

Kurierzy tez oferuja pobranie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzanie przy odbiorze działa na zasadzie, że dopiero po podpisaniu kwitu odbioru i zapłaceniu kasy można sprawdzić zawartość. Jeżeli przedmiot w środku jest uszkodzony lub nie ten co trzeba (czyt. cegła) to kurier spisuje protokół ale kasy nie odda !! Brać za pobraniem i już a najlepiej poprzez Allegro.

Jak kupować za pobraniem to przez kuriera. Sprawdzasz zanim zapłacisz pieniążki. Kupowałem z rok temu urządzenia za ok. 4 tys zł. Przyjechał kurier. Zaproponowałem że otworzę paczkę przez zapłaceniem pieniążków bo mam do tego prawo .. nie zgodził się więc powiedziałem , że jest "wolny" i może paczka wracać skąd przyjechała :decayed:

Przyznał rację, że mam do tego prawo po czym rozciął kartonik a ja obejrzałem sobie towar czy nie posiada żadnych uszkodzeń :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie żalę się tu ani nie płacze stworzyłem ten post aby dotrzeć do grona osób oszukanych przez "karex"

Znalazł się ktoś jeszcze :?:

Jak kupowałeś, przez PW :?:

tak kupowłem przez pw gosc wydawał się kumaty wyglądało na to ze handluje już troche czescmi jednak okazalo sie inaczej do samego konca upewnial mnie ze ma te lampy i ze na pewno je wysle ze w gre nie wchodzi zadne oszustwo nr tel nawet podal ktory teraz niestety jest wyłączony:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie żalę się tu ani nie płacze stworzyłem ten post aby dotrzeć do grona osób oszukanych przez "karex"

Znalazł się ktoś jeszcze :?:

Jak kupowałeś, przez PW :?:

tak kupowłem przez pw gosc wydawał się kumaty wyglądało na to ze handluje już troche czescmi jednak okazalo sie inaczej do samego konca upewnial mnie ze ma te lampy i ze na pewno je wysle ze w gre nie wchodzi zadne oszustwo nr tel nawet podal ktory teraz niestety jest wyłączony:)

Jak można się tak zeszmacić dla 200 zł :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie żalę się tu ani nie płacze stworzyłem ten post aby dotrzeć do grona osób oszukanych przez "karex"

Znalazł się ktoś jeszcze :?:

Jak kupowałeś, przez PW :?:

tak kupowłem przez pw gosc wydawał się kumaty wyglądało na to ze handluje już troche czescmi jednak okazalo sie inaczej do samego konca upewnial mnie ze ma te lampy i ze na pewno je wysle ze w gre nie wchodzi zadne oszustwo nr tel nawet podal ktory teraz niestety jest wyłączony:)

Jak można się tak zeszmacić dla 200 zł :wallbash:

Ludzie szmacą się za dużo mniejsze kwoty :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie żalę się tu ani nie płacze stworzyłem ten post aby dotrzeć do grona osób oszukanych przez "karex"

Znalazł się ktoś jeszcze :?:

Jak kupowałeś, przez PW :?:

tak kupowłem przez pw gosc wydawał się kumaty wyglądało na to ze handluje już troche czescmi jednak okazalo sie inaczej do samego konca upewnial mnie ze ma te lampy i ze na pewno je wysle ze w gre nie wchodzi zadne oszustwo nr tel nawet podal ktory teraz niestety jest wyłączony:)

Ciekawe czy dałoby się sprawdzić z kim jeszcze się kontaktował, do kogo PW wysyłał...

Bo rozumiem że posiadasz korespondencję i chcesz z tym na policje iść...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba kupować od ludzi, którzy udzielają się na forum mają wystawione swoje samochody itp. wtedy jest 99% gwarancji że przedmiot dojdzie taki jaki chcemy i obojętnie za pobraniem czy z przed wpłatą. Forum jest po to żeby sobie pomagać a nie robić problemy i patrzeć na kogoś krzywo za każdym razem kiedy chcemy coś kupić - jeżeli na forum kupujesz z myślą że ktoś Cie chce oszukać to zapraszamy na allegro albo do handlarzy częściami których nie jest najmniej.

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzanie przy odbiorze działa na zasadzie, że dopiero po podpisaniu kwitu odbioru i zapłaceniu kasy można sprawdzić zawartość. Jeżeli przedmiot w środku jest uszkodzony lub nie ten co trzeba (czyt. cegła) to kurier spisuje protokół ale kasy nie odda !! Brać za pobraniem i już a najlepiej poprzez Allegro.

Jak kupować za pobraniem to przez kuriera. Sprawdzasz zanim zapłacisz pieniążki. Kupowałem z rok temu urządzenia za ok. 4 tys zł. Przyjechał kurier. Zaproponowałem że otworzę paczkę przez zapłaceniem pieniążków bo mam do tego prawo .. nie zgodził się więc powiedziałem , że jest "wolny" i może paczka wracać skąd przyjechała :decayed:

Przyznał rację, że mam do tego prawo po czym rozciął kartonik a ja obejrzałem sobie towar czy nie posiada żadnych uszkodzeń :good:

Paczkę można otworzyć dopiero po podpisaniu listu przewozowego czy delivera i po zapłaceniu. I nie pisz że masz do tego prawo. Kurier tak naprawdę ma wyjebane na to czy tą paczkę odbierzesz czy nie, a w szczególności gdy odmawiasz, bo ma płacone za próbę doręczenia a później robi sobie nadanie zwrotne i zarabia drugi raz. Więc nikt łachy mu nie robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Poczcie Polskiej jest opcja ,,Sprawdzenie zawartości przesyłki pobraniowej przez odbiorcę,, która kosztuje 5 zł. Jest to dobra opcja jeżeli chcemy sprawdzić co siedzi w paczce przed jej odbiorem i zapłaceniem pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawda jest taka że w dzisiejszych czasach każdy chce na czymś zarobić nie ważne czy w legalny sposób czy na przycinkach staram sie namierzyć typa mam numer konta na który poszła kasa postaram się dowiedzieć to tu to tam kto faktycznie figuruje na danych tego konta bo być może dane do wysyłki które mi podał są lipne. Prawdę powiedziawszy to złodziej to druga kur...a zaraz po pedofilu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...