Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana przełącznika wycieraczek i odblokowanie pełnego FIS


miro_x

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie w kodowaniu FISa ustawiles tylko druga pamiec komputera, stad 2 w rogu. Jedynie kontrolka zielona sie zapala i po wcisnieciu sprzegla, hamulca, wrzuceniu luzu wylacza. Dziala tylko po przekroczeniu 30km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , wyzej wspomniane kodowania zrobilem zgodnie z instrukcja i prawda jest ze tempomat zalacza sie powyzej 30km/h ale bywa tak ze raz dziala a raz nie i nie wiem od czego to zalezy.

Raz bez problemu mozna zalaczyc tempomat i dziala oki a drugim razem wlaczam i wylaczam i nic zadnej reakcji na jaki kolwiek ruch manetka :confused4: a co do FISa to tez nastroilem zgodnie z instrukcjami ale zadnej reakcji i jezeli moge zapytac co to znaczy:

Jesli masz 5 biegowy manual to

STG 17

funktion 10 kanal 19

x10xx

STG 16

funktion 7

00011 ????

Moze dlatego manetka od FISu nie reaguje bo cos sknocilem lub nie zakodowalem z tymi wskazowkami.

Dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli dolkadales kompa z tempomatem to

STG 16

Funktion7

00041

A dlaczego?? przegladnij pierwsze dwie strony watku :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde zawsz emnie to zastanawia jest wszystko opisane a kazdemu trzeba oddzielnie tłumaczyc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , jest jakas szansa znalezienia szpeca od kodowania tempomatu i FISa?????? (okolice Gorzow Wlkp , Szczecin)

Od 3 dni staram sie zakodowac tempomat i FISa zgodnie z wytycznymi kolegow z forum i lipa :wallbash:

Tempomat dziala ale tylko pare minut :mysli: po zalaczeniu moge zwiekszac oraz zmniejszac predkosc , utrzymuje stala predkosc , wcisniecie jakiego kolwiek pedalu wylancza tempomat itp. niby wszystko oki ale proba zalaczenia tempomatu za 5-6 razem konczy sie nie powodzeniem zadnej reakcji z manetki. Modul tempomatu jaki posiadam to: 8E0 953 549 T

To samo z tym p......... FISem dziala sterowanie wycieraczek i spryskow z manetki i na tym koniec zadnej mozliwosci zmainy pamieci , resetu itp. :wallbash: :wallbash: :wallbash:

POMOCY!!!!!!!!!!

Czy problem z FISem to wina manetki , chodz jest nowa czy tez musi byc inne kodowanie od tego jakie jest podane na forum??

Dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktory modul masz??

8E0 953 549 T

taki ma

a kiera od czego?? od b6?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak kiere posiadam od B6 , wszystko jest B6 poza tym modulem , ponoc ten modul pochodzi od RS4 ale jak juz wspominalem kilka osob juz ponoc montowalo takie moduly i wszystko ruszylo bez problemu.

Manetka od FISa tez nowa chodz nie orginalna ale polecana na forum i powinna dzialac bez zarzutu.

Chyba raczej musze zakupic drugi zestaw , modul o innych oznaczeniach i nowa orginalna manetke pod FISa

Jak ktos posiada na sprzedaz sprawny komplet : modul tempomatu + manetka od wycieraczek to dawac znac na priv prosze

ale jak by ktos mial pomysla na uruchomienie mojego zestawu jaki posiadam to prosze jeszcze raz o pomoc :wallbash: :wallbash: :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzedaz sprawny komplet :

Na allegro jest gosc o nicku: KLIMEKSERVICE on ma komplety po 400pln ale wszystko tak jak nalezy. PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie wygląda ta instrukcja.

Mam tylko jedno pytanie o Twoje auto, może proste w formie, ale nie znam się za bardzo na tym temacie. Jakie kody ma Twoje auto: 9Q2 ?

Ja mam podobny licznik jak Twój i kod 9Q2, ale te nowsze liczniki podobno mają 9Q3 i wtedy dopiero wszyscy wymieniają manetki na nowe z dodatkowym przełącznikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie , pozwolicie ze sie dolacze , co do tego licznika i oznaczenia 9Q2 lub 9Q3 , moze ktos szerzej wyjasnic o co wkoncu chodzi i jaka jest roznica pomiedzy tymi oznaczeniami??

Ja na wklejce w serwisowce posiadam oznaczenie 9Q3 i licznik w ktorym wszystkie informacje wyswietlane sa na czerwono , z tego ponoc wynika , ze jest to oznaczenie FISa , ktory mozna rozszerzyc o inne funkcje i mozna podpiac odpowiednia manetke do tego.

Tak wiec ktore oznaczenie jest prawidlowe , ktore oznaczenie definitywnie kwalifikuje FIS do rozblokowania i montazu manetki?

Juz mnie k...... szczela z tym fisem , tempomatem i calym bajzlem , niby to proste do zalozenia i rozblokowania (i tak jest) a juz tydzien mecze temat na forum i w garazu i lipa :wallbash: :wallbash: :wallbash:

Tempomat dziala tylko jak ma kaprys :angry: a manetka od FISu wcale , nawet oznak zycia i checi do wspolpracy nie okazuje :kwasny:

Dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie , pozwolicie ze sie dolacze , co do tego licznika i oznaczenia 9Q2 lub 9Q3 , moze ktos szerzej wyjasnic o co wkoncu chodzi i jaka jest roznica pomiedzy tymi oznaczeniami??

Ja na wklejce w serwisowce posiadam oznaczenie 9Q3 i licznik w ktorym wszystkie informacje wyswietlane sa na czerwono , z tego ponoc wynika , ze jest to oznaczenie FISa , ktory mozna rozszerzyc o inne funkcje i mozna podpiac odpowiednia manetke do tego.

Tak wiec ktore oznaczenie jest prawidlowe , ktore oznaczenie definitywnie kwalifikuje FIS do rozblokowania i montazu manetki?

Juz mnie k...... szczela z tym fisem , tempomatem i calym bajzlem , niby to proste do zalozenia i rozblokowania (i tak jest) a juz tydzien mecze temat na forum i w garazu i lipa :wallbash: :wallbash: :wallbash:

Tempomat dziala tylko jak ma kaprys :angry: a manetka od FISu wcale , nawet oznak zycia i checi do wspolpracy nie okazuje :kwasny:

Dziekuje i pozdrawiam

może coś z modułem nie tak.dokładałeś moduł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modul dokladalem numery jakie posiada to: 8E0 953 549 T

Tempomat dziala ale tylko pare minut po zalaczeniu moge zwiekszac oraz zmniejszac predkosc , utrzymuje stala predkosc , wcisniecie jakiego kolwiek pedalu wylancza tempomat itp. niby wszystko oki ale proba zalaczenia tempomatu za 5-6 razem konczy sie nie powodzeniem zadnej reakcji z manetki.

To samo z tym p......... FISem dziala sterowanie wycieraczek i spryskow z manetki i na tym koniec zadnej mozliwosci zmainy pamieci , resetu itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nigdy nie widziałem modułu T od tego zacznijmy

moze dlatego nie działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modul ten pochodzi od Audi RS4 , przed zakupem owego modulu rzucilem temat na forum , zapytujac czy jest odpowiedni pod tempomat.

Wiele osob zapenilo mnie ze TAK , jedna z osob zapewniala mnie ze sama zalozyla taki sam modul z takimi mumerami i ze "hula az milo"

Nawet ostatnio przegladajac posty na temat tempomatu , FISu itp. znalazem jeden post gdzie wlasnie ktos wspominal o takim module z numerem konczacym sie literka "T" i ze wszystko jest oki , ale jak na zlosc szukam , szukam i nie moge tego postu teraz znalesc.

Raczej dam sobie spokoj z tym modulem i manetka od FISa , wyrzucona kasa w bloto , musze znalesc kolejny zestaw o innych oznaczeniach :wallbash:

Moja kobieta to mnie wkoncu powiesi ;( tyle kasy w to auto wlozone , ulepszanie , cos nowego itp. a nigdy nie bylo i raczej nie bedzie to S8 lub Q7 :polew: chyba taniej bedzie zaczac zbierac na cos lepszego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj przesadzasz ;)

szukaj modułu

bo ja obstawiam ze to to :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele osob zapenilo mnie ze TAK , jedna z osob zapewniala mnie ze sama zalozyla taki sam modul z takimi mumerami i ze "hula az milo"

wiele to może przesada :wink4: Ale faktycznie jedna to potwierdziła...

http://www.a4-klub.pl/smf/b6_awx_modul_tempomatu-t48414.0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak własnie ten temat :) i ten kolega do mnie pisze bo tez miał jakis problem:) bo cos mu tam nie działa :)

ja to nie wiem nie lepiej czytac co jest napisane a nie kupowac cos co nie dziąła zastanawia mnie to

na temat wymiany modułu są 4 tematy kazdy nazwany inaczej jest tam pieknie wszytsko opisane :)

a kazdy ma ostatnio jakis problem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...