Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AWT] K03 a K03s

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

058 145 703J taką mam u siebie i ma spory luz osiowy więc zastanawiam się już nad wymianą.

Czy K03s podejdzie p&p czy trzeba coś modzić?

I drugie pytanko.Jaka jest różnica pomiędzy nimi?

Od razu mówie ,że w necie znalazłem masę sprzecznych opinii np: że K03s ma 8 łopatek ale tylko w wersjach z silnikiem ustawionym poprzecznie.

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=11057

Opublikowano

K03-073 jest wydajniejsza, siedzi w BEX-ie

podchodzi P&P w miejsce K03-029

Opublikowano
  • Autor

Dobrze wiedzieć,dzięki.

Tylko jak to jest z tą ilością łopatek 8 czy 12 bo w necie zdania są podzielone.

Opublikowano

Domjenick ma gdzieś foty jednej i drugiej

napisz do niego to Ci wysle

robi Ci to jakąs róznice ? 8 - 12 ????

jak chcesz jakies mocniejsze turbo które podchodzi P&P to pisz na PW

Opublikowano
  • Autor

robi Ci to jakąs róznice ? 8 - 12 ????

Chciałem tylko wiedzieć która z nich K03s.No chyba ,że nie na tym różnica polega.

Opublikowano

dla silnika ustawionego podłużnie K03 ma 12 łopatek a K03s 8

0005_vs_00731.jpg

Opublikowano

Mam pytanko jak można ten luz zauważyć bez rozbierania i z rozbieraniem ?

Opublikowano

Mam pytanko jak można ten luz zauważyć bez rozbierania i z rozbieraniem ?

zdejmij waz od turbiny ten co idzie do intercoolera zlap za wirnik i poruszaj, obejrzyj stan lopatek czy nie wytarte i wszyskto bedziesz wiedziec

Opublikowano

dzięki kolego za informacje bo rano tak słyszę przez chwile około 2 minut gwizd

Opublikowano

dzięki kolego za informacje bo rano tak słyszę przez chwile około 2 minut gwizd

Ten gwizd to pompa tłocząca powietrze znajdująca się pod turbiną - śpij spokojnie :good:

Opublikowano

tzn .tak przy dodawaniu gazu to będzie to ?

Opublikowano

zdejmij waz od turbiny ten co idzie do intercoolera zlap za wirnik i poruszaj, obejrzyj stan lopatek czy nie wytarte i wszyskto bedziesz wiedziec

raczej od dolotu powietrza,no chyba ,że masz takie długie palce,żeby przez wylot z kompresora palcami dotknąć łopatek :cool1::wink4:
Opublikowano

zdejmij waz od turbiny ten co idzie do intercoolera zlap za wirnik i poruszaj, obejrzyj stan lopatek czy nie wytarte i wszyskto bedziesz wiedziec

raczej od dolotu powietrza,no chyba ,że masz takie długie palce,żeby przez wylot z kompresora palcami dotknąć łopatek :cool1::wink4:

palec grzebalec

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Ko3 - 2000

COMPRESSOR WHEEL

12 Blade

Inducer: 33.6mm

Exducer: 46mm

Tip height: 3.7mm

TURBINE WHEEL

Inducer: 45mm

Exducer: 38mm

Tip height: 6.8mm

Blades: 11

Ko3S - Late 01+

COMPRESSOR WHEEL

8 Blade

Inducer: 38mm

Exducer: 51mm

Tip height: 4.4mm

TURBINE WHEEL

Inducer: 45mm

Exducer: 38mm

Tip height: 6.8mm

Blades: 11

Ko4-001

COMPRESSOR WHEEL

12 Blade

Inducer: 35mm

Exducer: 50mm

Tip height: 3.7mm

TURBINE WHEEL

Inducer: 50mm

Exducer: 42mm

Tip height: 6.4mm

Blades: 11

k04-023

TURBINE WHEEL

Inducer: 52mm

Exducer: 61mm

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Wie ktoś może jaki jest gwint na wejściu rurki olejowej do turbo?

Opublikowano

tam jest "przelotka" pomiedzy przewodem a turbo

nakrętka na przewodzie olejowym ma gwint M14X1.5 ale niestety nie wiem jaki jest gwint w turbo

gwint od płaszcza wodnego tez ma inny wymiar od olejowego

i tyle co wiem :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash:

Opublikowano
  • Autor

nakrętka na przewodzie olejowym ma gwint M14X1.5

ok

A drugi koniec tej rurki przykręcony do obudowy filtra jest śrubą imbusowa?Wiesz jaki tak jest gwint?

Pytam bo chcę sie zabezpieczyć na wypadek awarii w trasie.Dzisiaj uwiązałem westgate'a na próbę i da się jechać nawet w miarę.

Opublikowano

z drugiej strony jest taka sama nakrętka

po jaki ...uj uwiazałes WG ? :mysli: :mysli: :mysli:

Opublikowano
  • Autor

Z drugiej strony nie widzę.Jest tylko ta rurka.W etce też są dwie opcje.

Uwiązałem na próbę bo jak puści olej to będę musiał coś z tym zrobić na trasie jak zaślepie dopływ oleju.

Na razie jest ok.Regenerowana przyjdzie w następnym tygodniu z reampoland.

Dzięki za namiary.

Opublikowano

robiłes std czy coś mocniejszego ?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.