Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Problemy z gazem, zimny silnik.


Vinox

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, powiem krótko gdy samochód jest po noce i odpalam chodzi na PB silnik ok (nie trzęsie go, nie telepie) gdy przełącza się automatycznie samochód na LPG nieraz gaśnie i trzęsie go, Jeżeli zrobię to ręcznie trochę później niż automat problem jest x2 mniejszy tylko obroty trochę spadną do 400-600. Mam jechać do gazownika który mi zmieni temperaturę przełączenia czy jakieś inne propozycje.

Gaz: Stag 4

Przejechane: 30 tyś km, nigdy nie było takich problemów.

Gaz ma około roku

Filtry wymieniane kilka tygodni temu(nie pomogło) wymienne są na bieżąco.

Miał ktoś taki problem ? i co zrobił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobnie (co prawda to była jesień) - przyczyną był kiepskiej jakości gaz, z którego "powytrącały" się cząstki mazutu, które posklejały wtryski. Wystarczyło tylko dłużej pojeździć na benzynie, aby silnik złapał wyższą temperaturę (w komorze silnika robiło się cieplej i "rozklejały" się wtryski) i już normalnie samochód pracował. Najtaniej będzie wyczyścić wtryski - na jakimś wątku (chyba w dziale "warsztat") jest przedstawiona metoda czyszczenia. Ewentualnie jak pojedziesz do gazownika on też to powinien umieć zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taniej było by zaczać od czyszczenia wtrysków;P a temperatura przełączania powinna być 35-40 stopni nie mniej :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jakie masz listwy bo to moze byc spowodowane uszkodzeniem lub źle ustawiona instalacją i zalewa silnik LPG na zimnym silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najniższa temp przełączania przy której praktycznie nie czuć zmiany zasilania jaką udało mi się ustawić to 35 stopni. Najlepiej podjedź do gazownika niech sprawdzi jaką masz ustawioną.

Może to też być problem z obiegiem/poziomem płynu chłodzącego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniłem kable, świece ciupkę słabiej no nie gaśnie a gaz tankuje na takij stacji "z promocji koło "inter mache" sklepu spożywczego tankuje tam połowa miasta :D a raz jest gaz lepszy 2 gorszy. (nigdy nie wiadomo z jakiego źródła) heh

Reduktor, wielozawór, Zawór tankowania - Tomasetto

Układ elektryczny Stag 4

ciemny jestem w tych sprawach :D listwy to układ elektryczny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem podobny problem z chodzeniem zimnego silnika. Po wyczyszczeniu wtrysków problem ustąpił i teraz nawet nie Wiem kiedy się przełącza. Ja mam ustawione na 40 stopni i pozatym po tym czyszczeniu rano zapala na dotyk a miał z tym problemy. Nie Wiem czy to ma jakiś związek ale jestem zadowolony. Opis czyszczenia jest w faq w wątku problemy z zimnym silnikiem chyba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...