Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Dymienie na siwo-niebiesko


Kukis

Rekomendowane odpowiedzi

Moja A4 1Z 90KM ostatnio brzydko dymi na siwo-niebiesko podczas gwałtownego przyspieszania na biegach 1,2,3. Moc OK, spalanie niskie, dawka 3mg, korekcje 0,2 do 0,4 na plusie, wszystko ładnie pięknie tylko ten dym drażni. EGRek mam zaślepiony, KAT wybity, pali od strzała, równo chodzi nic nie telepie. Zużycie oleju 1,5L na 10000km, ale to chyba nie wiele skoro często rozwijam max. prędkość. Przebieg 250000km (zgodny z ASO, ale czy prawdziwy) olej Motul x-cess 5w40. Chciałbym zwiększyć moc, a tu dymi nawet w serii to na nic. Dodam, że w zimę puszczała siwo-niebieską chmurę przy pierwszym odpalaniu, oczywiście od strzała. Jak sądzicie pali olej czy wtryski leją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi moja zadymi przy odpalaniu na szaro niebieskwy, ale po co narazie mam kombinowac skoro auto jejdzi nic sie niedzieje, pewnie cos juz turbawka sobie pusci, wstryski tez nie najnowsze. Jak autko dobrze jejdzi to zostaw je w spokoju. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, kolego przejedź się, zagrzej do temp. 90C i postaw go na wolnych obrotach tak z minute niech sobie pochodzi i depnij mu na luzie tak do 4000RPM jak puści bąka niebieskiego to 99% pierscionki zbierające olej ale da sie z tym żyć :cool1: mam najechane z 350 000 i też mi na siwo bąka puści a turbo ok, tylko że oleju to mi troche mniej bierze bo 0,5-0,7 l na 10 000 (LM 10/40 MoS2)

nie masz sie co przejmować ma swoje lata i nie jedno pewnie widziała :kox:

tylko dla pewności odkręć rure od turbo i zobacz czy nie leje olejem bardzo bo może być przykra niespodzianka..

pozdr[br]Dopisany: 27 Lipiec 2011, 19:56_________________________________________________wtryski to czarny dym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jednak mówicie, że to dym olejowy i do tego dołem bierze, niedobrze

jak myślicie warto wymieniać uszczelniacze zaworów na próbę, czy to na 100% dołem łyka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niebieski dym to na pewno spalany olej, sprawdź rury od intercoolera może turbinka lub odma pluje olejem? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym tak jak pisalem sprawdzil kat wtrysku i jezeli jest prawidlowy to bym sie nie przejmowal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...