Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Po długim postoju odpala na 1s i gasnie - problem rozwiązany.


zuloo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Moje audi niedomaga. Po długim postoju (doba) odpala tak na 1 sekundę i zaraz gaśnie.Nie zawsze tak jest,tylko czasami. Aby je uruchomić muszę pokręcić trochę rozrusznikiem aż zacznie łapać(tak jak by zasysał powoli ropę) i zapali. Później pali przez cały dzień na dotyk. Lub też tak jest ze jak zapali za pierwszym razem po długim postoju to nierówno pracuje przez jakieś 15-30 s . Albo aż dodam gazu na chwile. Moje pytanie czy ktoś z was miał już takie objawy?

1-Przeszło mi przez myśl immo

2-I zapowietrzanie się układu paliwowego(wstawiłem zaworki zwrotne ale to nic nie daje)

Tak się zastanawiam może pompa w zbiorniku paliwa nie działa? O ile ją mam :gwizdanie:

a368fe4027efd745m.jpg

Dojście do niej jest tu?

Albo vacum pompa nie trzyma- zna ktoś sposób jak ja sprawdzić?

Macie jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

immo raczej nie bo:

1.świecił by się immo

2. za każdym razem po zapaleniu po kilku sek zgasł by

coś wygląda na układ paliwowy:

możliwe że pompa vacum jest nieszczelna lub w niej samej też są zawory zwrotne i może nie trzyma

w razie czego mam taką pompę LUKa 100% sprawną i szczelną za nieduże pieniądze.

pompa w zbiorniku raczej nie bo ona ma tylko podać paliwo do pompy vacum która wtłacza pod ciśnieniem paliwo na wtryski. w niektórych autach pompy w zbiorniku wogóle nie ma tylko jest pompa vacum przy głowicy.

zresztą jak przekręcisz kluczyk to niech ktoś posłuch czy pracuje pompa w zbiorniku jest to do usłyszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w aucie jej nie słychać, może ona nie podaje paliwa i pupa same vacum nie da rady po długim postoju hmm, będę zmuszony wsadzić dziewczynę do bagażnika :polew: niech się do czegoś przyda :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś była bo miałem problemy i musiałem czyścic styki :gwizdanie:[br]Dopisany: 30 Lipiec 2011, 17:50_________________________________________________Pompa w baku działa :mysli: w środę będe wstawiał inny pompowtrysk bo mój troszkę niedomaga ( na próbę )zobaczymy czy cos to da. Bo nadal telepie moją furką rano :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie smierdzi Ci ropa pod maska albo nie masz gdzies wycieku? zobacz. ja sciagnałem niedawno b5 fl 2000r 116 ps i objawy były identyczne, co sie okazało pompa vacum była nieszczelna, i kapało z niej jak cholera, rozebralem to, w środku jest cos ala uszczelka, oring cos w tym stylu, dobry silikon to uszczelnił i było git jak reka odjął :) ew mozna kupic nowa pompe :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie nie widać aby ta pompa przeciekała,chyba że nie trzyma po prostu. Zastanawiałem się nad nią :mysli:

Chce zmienić wszystkie oringi na pompowtryskach czy te będą dobre?

http://allegro.pl/zestaw-naprawczy-uszczelki-pompowtryskow-oringi-vw-i1747031425.html[br]Dopisany: 12 Sierpień 2011, 09:22_________________________________________________Jeszcze jedno pytanko. U mnie jest pompa vacum ta 038 145 209 N

Mogę kupić Z AJM 1.9 115 KM sprawdzona ciśnieniowo, w 100% sprawna i 100% szczelna.

daję gwarancję rozruchową 14 dni. Pompa firmy LUK nr. 038 145 209 A

Będzie pasowała? :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompa bedzie pasowac,ale ten komplet oringow to nie tak do konca ten.

tzn oringi i uszczelka miedziana ok,natomiast grzybek to jest od nowszych wtryskow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sam problem co moj, zreszta czytales moje posty. Ja zaczne od oringów pompek, ale od jutra furka u lakiernika, wiec 2 tyg bede czekal i dumał, moze Ty cos wczesniej wykombinujesz. U mnie na 75% maja byc oringi, ale co wyjdzie to nie wiem. U mnie na poczatku telepalo tylko na zimnym, a teraz tez na rozgrzanym, na biegu jałowym oczywiscie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przerabiałem ten sam temat...wyglądało tak jakby był zapowietrzony...okazało się, że oring na jednym pompowtrysku był wyrobiony. po wymianie kompletu oringów wszystko wróciło do normy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musiałem kręcić czasem nawet 10s. Po odpaleniu chodził nierówno i było dużo białego dymu. Po jakimś czasie(1-2 minuty) wszystko było już dobrze, chodził normalnie i nie kopcił. Jak już odpalił to mogłem zgasić, nie było problemu z ponownym odpalaniem. Problem pojawiał się jak długo postał, powyżej 10 godzin. Dodatkowo miałem taki objaw ze jak stałem na luzie, np na światłach to czułem że silnikiem czasem "rzuci", było takie charakterystyczne szarpanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uszczelniacze kupiłem u siebie w mieście w zwykłym sklepie motoryzacyjnym. Podałem dane samochodu i na tej podstawie mi poszukali. O ile dobrze pamiętam były z Boscha, komplet(na jeden pompowtrysk) kosztował chyba 42zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha zamówie u siebie 4 komplety i wymienie, powiedz po zmianie uszczelniaczy korekcje w grupie 13 poprawiły się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

korekcje się poprawiły, w ogolę z korekcjami działy się dziwne rzeczy, raz były w normie, a wystarczyło chwile się przejechać i już na jednej pompce było -2.9. Jak mechanicy to sprawdzali to odrazu obstawiali ze pompki do wymiany. Poczytałem trochę na forum... Kolega Jarol pisał o podobnych objawach u siebie i u niego pomogła właśnie wymiana oringów to ja też zaryzykowałem i je wymieniłem.

Jak pojechałem do mechanika i powiedziałem, że ma mi wymienić oringi to mnie wyśmiał... powiedział ze tylko stracę kasę... ale wedle życzenia mi wymienił. Okazało sie ze jeden oring był zmurszały, były na nim takie małe pęknięcia.

Mechanik mówił że przez te peknięcia paliwo spływało do cylindra...nieiwem czy to prawda bo nie wiem jak te oringi sa umieszczone na pompowtrysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz a podczas jazdy miałeś objawy telepania czy nierównej pracy silnika w obrebie 2 tys obrotów? :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...