Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Wysokie spalanie - Co może być przyczyną ?


Ciepły

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym utworzyć ten wątek ponieważ na forum są rożne tego typu ale żadnego konkretnego.

Chciałbym żeby każdy kto miał problem z wysokim spalaniem w silniku 1.8 turbo AEB napisał tu gdzie miał problem i ew. napisał jakie spalanie wychodziło i jakie wychodzi po korekcji błędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co to znaczy duże spalanie? ja jak się bujam wokół komina spalam ok 9-10 na 100 ale na trasie spalam ok 6,5 moja żona z lekką nogą spali 6 na 100 trasa to równe 100km. I myślę że to przyzwoicie. U Ciebie jest dużo więcej? :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie to temat rzeka, ale u mnie najczęściej zależy od ciężaru nogi. Często stosunkowo dużą różnicę robią pozornie błahe rzeczy np. ciśnienie w kapciach, zbieżność. Wystarczy, żeby czujnik temperatury dawał błędny sygnał do kompa i ten będzie niepotrzebnie długo utrzymywał silnik na ssaniu. Sama jakoś paliwa, to też istoty w tym zakresie temat - pewnie nie jeden z nas przekonał się o tym jak mu jakieś badziewie do baku się dostało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na ten przykład w zimę z niesprawnym czujnikiem G62 i termostatem po mieście przy spokojnej jeździe palił 22 litry na 100.Teraz po wymianie z 13l miasto i trasa to tak około 7.5-8l. :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja akurat ma ten problem że w mieście pali mi 10l na 100 i nie mogę zjeść niżej chodź bym nie wiem co robił kiedy jechałem do DE okazało się że przy 140 km średnia spaliła mi łajza 11.2 l/100 km :shocked:[br]Dopisany: 01 Sierpień 2011, 08:08_________________________________________________Przyszło mi do głowy jeszcze coś ... Ostatnio temperatura wody długo nie rośnie przejeżdżam ok 5 km i nie ma 90stC myślę teraz o termostacie ew. o czujniku temperatury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja akurat ma ten problem że w mieście pali mi 10l na 100 i nie mogę zjeść niżej chodź bym nie wiem co robił kiedy jechałem do DE okazało się że przy 140 km średnia spaliła mi łajza 11.2 l/100 km :shocked:

przeciez to jest jak najbardziej poprawne spalanie dla AEB , czego oczekujesz ???

w trasie jezdzij do 110km/h to bedzie ci palić 9,5 :good:

9-10 na 100 ale na trasie spalam ok 6,5 moja żona z lekką nogą spali 6 na 100 trasa to równe 100km.

japierdole , wytłumacz mi jak to robisz ???? z jaka prędkością poruszasz sie zeby uzyskać to 6/100 ???

trasa to tak około 7.5-8l. :wink4:

j.w.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6/100 niczym dieslem :>

szok normalnie :kox: :kox: :kox:[br]Dopisany: 01 Sierpień 2011, 11:19_________________________________________________zeby nie było ,że nie na temat to powiem ze przez rok użytkowanie AEB nigdy nie zszedłem poniżej 10/100 , nieważne czy miasto , czy trasa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Ostatnio wyszło mi z przeliczeń niecałe 12 w mieście i jestem szczęśliwy :D

Trasa ok. 110 km/h to tak niecałe 8. I uważam, że moje Q normalnie pali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Moskal nie wierze, ze AEB pali kiedykolwiek komukolwiek 8l....mi seryjny nawet na trasie na 16" nie spalał mniej jak 9 i to na niemieckim paliwie a w Polsce było zaraz litr więcej..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi w trasie pali min 8 L jak poszaleje na lewym pasie to i do 9-10L, ale raczej staram sie nie palowac. W miescie to loteria, mam male miasto i czesto gasze, odcinki po 3 km, czasem go zagrzeje i sobie poszaleje. Bez szalenstw 9-10L, jak troche sobie odpuszcze i polatam po miescie 120 km/h to i 13L na 100 km. Owszem moglo by palic mniej, ale jako takiej tragedii nie ma :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:polew:

zobaczylem tylko naglowek tematu, mysle sobie wejde, to bedzie beka i sie nie zawiodlem :polew:

ale ludzie to maja dziwne jazdy, 6l/100km w aeb :polew::wallbash:

qwa miszcz nad miszcze, z takimi umiejetnosciami startowalbym w mistrzostwach swiata w eco drivingu.

znam zasady eco drivingu i umiem je wcielac w praktyke, moj silniik jest w bardzo dobrej kondycji ale nigdy nie udalo mi sie zejsc w trasie ponizej 8l/100km i to na prawde jadac 90km/h ledwo muskjac pedal gazu, bez zadnych redukcji i wyprzedzan. ani w miescie ponizej 10l/100km

tu na forum widze sa czarodzieje wieksi niz sam harry potter :kox:

juz lepiej sie poprzechwalac komu najwiecej spalil :decayed: mi w zime przy zabawie ponad 25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak żeby nie było i dla zachowania jakiejkolwiek równowagi że AEB pali mniej jak najnowsze węglarki napiszę że moje AEB po programie na seryjnych gratach + 18" koła w trasie przy średnich prędkościach 140-170 a czasem szybciej spalało w granicach 11l lpg ( na sekwencji ) natomiast po samym mieście nigdy nie spalił mniej jak 16l a norma u mnie jest w granicach 18l lpg, kolega również miał takie samo audi z takim samym silnikiem w quattro i spalanie wychodziło bardzo podobne, więc nie wiem jak niektórym wychodzi spalanie rzędu 8-10l :shocked: chyba że tylko w moim silniku turbina ma co robić :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam na tasie 10/100 przy prędkościach do 150 km/h w mieście bez deptania wychodzi 12-14 . Nie wierzę w opowieści o spalaniu 8/100 świstak nie może być niedokarmiony .

spalanie 17/100 miałem przy trybie awaryjnym niezależnie czy miasto czy trasa . Turbo nie pompowało , klima odcieta . Wymiana ECU załatwiła sprawę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...