Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] domy drewniane, kanadyjskie, prefabrykaty co myślicie?


lukdohc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

co myslicie o takich właśnie domach, może ktoś taki posiada? rozglądam sie właśnie za takim rozwiązaniem, zaletą jest szybka budowa no i cena takze nizsza.

jak ktoś ma jakieś informacje o takich domach dajcie znac:)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łap PW z numerem telefonu gościa który tym się zajmuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja się podpinam do pytania: warto kombinować z trochę tańsza i dużo szybszą inwestycją? :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

moge cos powiedzieć na temat takigo domu... Mój brat mieszka w takim juz 2 lata i jest BARDZO zadowolony.

Najwiekszym plusem jest to, że w domu jest strasznie ale to strasznie ciepło. W porównaniu do domu murowanego

jest o wiele przyjemniej i możesz sie przytulic do ściany, a ona jest ciepła - spróbuj tak zrobic w murowanym.

Jego dom to dom z drewna nie kanadyjka tylko zwykły domek z drewna o konstrukcji szkieletowej.

Postawienie go na gotowo zajęło firmie 2 tygodnie, przjeżdża TIR wszystko maja gotowe dach itd. składaja z gotowych elementów na miejscu tylko drobne docinki.

Gdybym mógł wybierac napewno zdecydowałbym się na taki domek jest jeszcze taki plus, że wsztstko co chcesz zrobic w domku nie wymaga tynkowania itd wewnątrz możesz miec wykończenie drewniane lub regipsy i to samo na zew.

Aha zpomniałem jedynym problemem jest to, że w ciągu 2 tygodni kiedy stawiaja domek musisz zrobić elektryke i ogrzewanie oraz reszte bo firma narzuca to z góry, nie będa na ciebie czekać ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odswiezam temat, czy ktoś użytkuje takowy dom lub ma jakieś doświadczenia związane z domami drewnianymi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie buduję taki dom dla siebie, do mieszkania całorocznego z tej firmy Domki z drewna, domy z bali - Fides - dom zaprojektowałem na zamówienie bo jest większy niż te oferowane przez nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie buduję taki dom dla siebie, do mieszkania całorocznego z tej firmy Domki z drewna, domy z bali - Fides - dom zaprojektowałem na zamówienie bo jest większy niż te oferowane przez nich.

Na jakim jesteś etapie budowy swojego domu, sam jestem zainteresowany budową, szukam opini użytkowników takich szkieletowcow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj złożyłem wniosek o pozwolenie na budowę domku szkieletowego, drewnianego letniskowego (w pozwoleniu mieszkalny) 72Ostroda - CASTOR Producent Domów Drewnianych

Myślę, że za 3 miesiące domek będzie już stał to napiszę więcej o budowie, użytkowaniu itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uściślając nie buduję szkieletowca ale dom z belek- łączy się je tak jak w góralskich domach, ale belki są płaskie. Pozwolenie na budowę mam, czekam na kredyt i jazda. Na razie buduję drogę dojazdową oraz fundamet pod dom.

Dom planuję ocieplić z zewnątrz styropianem i gdzieniegdzie pozostawić elementy drewniane. Wewnątrz też ściany zewnętrzne będą z odsłoniętego drewna, a ściany działowe z regipsów- mam nadzieję, że będzie fajny efekt jak w żurnalach :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja póki co przeglądam różne strony producentów domków i porównuję sobie.

Planuję też na działce postawić domek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem w tym temacie jest mała ilość gotowych projektów. Projekty małych domków mają producenci i chcą żeby ich brać do wykonawstwa. Ja interesujący domek znalazłem w firmie do której mam ponad 500 km i gdybym ich chciał brać do montażu to za sam transport bym zapłacił ponad 4 tys. Na szczęście sprzedali mi sam projekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj wujek ma dom z pala, wiadomo jak wyglada, w srodku ocieplony i zrobione regipsy. Z zewnatrz gole drewno, mial jakies tam problemy z tym ze drzewo schlo i pekalo itp. ale ogolnie chata wykonczona i z zewnatrz wygalda jak chata goralska, w srodku 100% luksus nie do zauwazenia ze to dom z drewna. Nie pamietam tylko z czego ma dach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domy drewniane nie opaca się jestem w trakcie budowy wystarczy policzyć stany surowe już nie mowię ze wyglada to bardzo lipnie przeważnie dycha styropianu płyta koniec a w środku wełna płyta i gips

dla mnie lipa

chyba ze mówimy o domach z bali ale ceny są za***iste :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio oglądałem takiego skladaka u znajomych, mieszkają w nim dwa lata i chwalą sobie mnie osobiście też się podoba, cenowo nie najgorzej no i szybkość realizacji z wykończeniem pod klucz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...