Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 AVF] Trzesie przy 1100-2000 obrotach - Rozwiązane !!

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Skrzynia: Multitronic

Początek: ciekło paliwo spod silnika

Naprawa nr1: wymieniono uszczelkę i zamocowano bardzo solidnie przewód paliwa.

Po 2 dniach: silnik zaczał się trząść przy 1100 obrotach aż do 2000 przy przyspieszaniu

następnie siwy dym i silnik trząsł się na biegu jałowym.

Naprawa nr2: pęknięty tłok i uszkodzony pompowtrysk. Rozebrany silnik, wymieniony tłok, uszczelniacze, uszczelką głowicy, olej i pompowtrysk. Razem 1900 PLN

Przy próbie wyjechania z warsztatu: nadal trzęsie przy przyspieszaniu, nie kopci. Na jałowym się nie trzesie, chodzi równo

Logi: jedyny błąd to czujnik hamowania(stopu) i mechanik mówi, że to to. Ale jak dla mnie, to ten czujnik zawsze wyrzucał błąd, a auto jeździło. Jak wyłącze ESP to też trzesie.

Innych błędów nie wyrzuciło (skrzynia też spoko wg logów). Żadnych zgrzytów nie słychać. Nie ma straty mocy.

Ktoś ma jakieś pojęcie co to może być ? Sprzęgło może czy ki diabeł ? mi się już pomysły skończyły, i ręce opadają, bo auto już 2 tygodnie w serwisie.

Przestudiowałem całe forum, ale jakoś nie odnalazłem w 100% podobnego przypadku.

Błagam poradzcie...

Opublikowano

Skoro mechanik mówi że to czujnik stopu to niech go wymieni koszt jest niewielki. Ale na 100% to nie to. Powiedz a sprawdzałeś wartości pompowtrysków? Może ten pompowtrysk który wstawiłeś jest wadliwy lub nieodpowiedni i przy obciążeniu daje złą dawkę paliwa?

Opublikowano

czujnik stopu też może psuć krew, dziwne ale prawdziwe

Opublikowano
  • Autor

czujnik wymieniony, EGR odłączony, to nie to, trzęsie nadal :(((

dwumasa nie mam ;/

Opublikowano

jak to dwumasa nie masz a co?

powiedz na kazdym biegu Ci sie tak trzesie? czy tylko na wysokich 4,5,6 ?

Opublikowano
  • Autor

AVF=> multritronic, nie ma biegów, są 2 stożki

Opublikowano

jak to dwumasa nie masz a co?

powiedz na kazdym biegu Ci sie tak trzesie? czy tylko na wysokich 4,5,6 ?

mi trzęsie na wyższych biegach w zakresie 1800-2000, masz jakąś diagnozę?

Opublikowano

jak to dwumasa nie masz a co?

powiedz na kazdym biegu Ci sie tak trzesie? czy tylko na wysokich 4,5,6 ?

mi trzęsie na wyższych biegach w zakresie 1800-2000, masz jakąś diagnozę?

Mi też w tym zakresie ale ja już jestem pewny ze to wina jednej pompki we wrześniu będę wymieniał i jak będzie dobrze to zapodam diagnoze :kox:

Opublikowano
  • Autor

gdzieś wynalazłem, że pompka albo wąż do pompki może byc przytkany, zanieczyszczony przez paliwo, w sumie mi się to zaczęło po tankowaniu. Przejechałęm 15 km i wtedy zaczęło. Możliwe, że nawet VAG nie pokazuje tego w logach, ale i tak trzęsie.

Jak coś będę wiedział od mechanika to dam znać, ale miałem nadzieje, że mi ktoś z forum coś zasugeruje ...

Opublikowano

Jezeli trzesie autem na 4 biegu i wyzszych po dodaniu mocno gazu przy obrotach 1500-2000 to moze byc wina luzu w glowicy w gniazdach pompowtryskiwaczy lub tez pompa vacum,u mnie byla taka diagnoza po wymianie sprzegla auto dostalo wibracji,tylko ze u mnie wina byl program zrobiony przez Niemca poprzedniego wlasciciela,bylo za duzo Nm przy niskich obrotach i dwumas nie wyrabial

Opublikowano

siemka ja miałem takie delikane szrpanie przy 1600 obr na biegu to była wina pompowtrysku niewiem dokładnie którego bo wymieniłem dwa 3 i 4 pd

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

ja mam w a4 b5 afn problem z drganiami w zakresie takim jak ty wina jest po stronie turbiny poniewaz za długo ja chłodze i zbiera sie nagar na łopatkach to moja diagnoza. jeżdzac po miescie z butowaniem dalej drga wyjechąłem na trase 400km pare razy do 140 i problemu niema wszystko ok i dobrze przyspiesza juz 2 razy mi sie tak zrobiło i po trasie jak ręką odją lube chłodzic turbinke czasem nawet 3-5 min czy zadługo

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

No więc tak:

zmieniłem mechanika i to była najlepsza decyzja. Gdyż nie chciałem wpierprzyć 4k na pompki nowe i nie mieć gwarancji ze bedzie działać.

Nowy mechanik(Łukasz z Zacisza - W-wa), zregenerował przewody od pompowtrysków, same pompki wyczyścił ultradzwiękami czy coś takiego i przede wszystkim osadził je poprawnie.

Okazało się, że wszystkie dają radę, chociaż poprzedni mechanik mówił, że są do wymiany.

Podobno tłok nie mógł pęknąć od pompowtrysków, więc mechanik podejrzewa pękniętą głowicę, ale to muszę sie przypatrzyć czy płynu chłodniczego nie ubywa. Na razie auto jeździ jak przed popsuciem się, nic nie szarpie, wszystko cacy.

Wniosek: nie dawać pompowtryskiwaczy do naprawy komuś, kto nie jest w tym temacie biegły i doświadczony.

Opublikowano

a tak poza tym każdy Diesel ze skrzynią Multitronic ma koło Dwumasowe. Było już o tym wiele razy :szukaj:

Opublikowano
  • Autor

ten pierwszy mechanik przysięgał, że nie ma tego dwumasa w Multritronicu AVF -_-

no ale po tej naprawie został moim byłym mechanikiem :)

Opublikowano

ja mam w a4 b5 afn problem z drganiami w zakresie takim jak ty wina jest po stronie turbiny poniewaz za długo ja chłodze i zbiera sie nagar na łopatkach to moja diagnoza. jeżdzac po miescie z butowaniem dalej drga wyjechąłem na trase 400km pare razy do 140 i problemu niema wszystko ok i dobrze przyspiesza juz 2 razy mi sie tak zrobiło i po trasie jak ręką odją lube chłodzic turbinke czasem nawet 3-5 min czy zadługo

:polew: :polew:

Dobre... Chlodzenie turbo, baa nawet praca jego nie ma wplywu na drgania, co najwyzej wejdzie w awaryjny. Jak masz zasyfiona to do czyszczenia, ale drzy Ci kolego od dwumasa, wrzuc 5 na niskiej predkosci i wcisnij pełny, jak bedize drgac, dwumas off.. :D

Opublikowano

smiej sie smiej dwumas nowy sprzegło nowe poduszki nowe pompa wtryskowa zrobiona wszystkie czujnki nowe i co szarpie

Opublikowano

lube chłodzic turbinke czasem nawet 3-5 min czy zadługo

dla studzenia turbiny wystarcza max 2 min, dluzej szkoda paliwa...

sprawdzales BIPy? grupa 023

Opublikowano

smiej sie smiej dwumas nowy sprzegło nowe poduszki nowe pompa wtryskowa zrobiona wszystkie czujnki nowe i co szarpie

smieje sie bo trzeba nie myslec zeby chlodzic tak dlugo turbo, tymbardziej ze sam piszesz ze nie grzejesz mu. marnujesz tylko paliwo.. a dodatkowo nie ma to wplywu na zadne drgania.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.