Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Trzesie przy 1100-2000 obrotach - Rozwiązane !!


tdjagger

Rekomendowane odpowiedzi

Skrzynia: Multitronic

Początek: ciekło paliwo spod silnika

Naprawa nr1: wymieniono uszczelkę i zamocowano bardzo solidnie przewód paliwa.

Po 2 dniach: silnik zaczał się trząść przy 1100 obrotach aż do 2000 przy przyspieszaniu

następnie siwy dym i silnik trząsł się na biegu jałowym.

Naprawa nr2: pęknięty tłok i uszkodzony pompowtrysk. Rozebrany silnik, wymieniony tłok, uszczelniacze, uszczelką głowicy, olej i pompowtrysk. Razem 1900 PLN

Przy próbie wyjechania z warsztatu: nadal trzęsie przy przyspieszaniu, nie kopci. Na jałowym się nie trzesie, chodzi równo

Logi: jedyny błąd to czujnik hamowania(stopu) i mechanik mówi, że to to. Ale jak dla mnie, to ten czujnik zawsze wyrzucał błąd, a auto jeździło. Jak wyłącze ESP to też trzesie.

Innych błędów nie wyrzuciło (skrzynia też spoko wg logów). Żadnych zgrzytów nie słychać. Nie ma straty mocy.

Ktoś ma jakieś pojęcie co to może być ? Sprzęgło może czy ki diabeł ? mi się już pomysły skończyły, i ręce opadają, bo auto już 2 tygodnie w serwisie.

Przestudiowałem całe forum, ale jakoś nie odnalazłem w 100% podobnego przypadku.

Błagam poradzcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro mechanik mówi że to czujnik stopu to niech go wymieni koszt jest niewielki. Ale na 100% to nie to. Powiedz a sprawdzałeś wartości pompowtrysków? Może ten pompowtrysk który wstawiłeś jest wadliwy lub nieodpowiedni i przy obciążeniu daje złą dawkę paliwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to dwumasa nie masz a co?

powiedz na kazdym biegu Ci sie tak trzesie? czy tylko na wysokich 4,5,6 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to dwumasa nie masz a co?

powiedz na kazdym biegu Ci sie tak trzesie? czy tylko na wysokich 4,5,6 ?

mi trzęsie na wyższych biegach w zakresie 1800-2000, masz jakąś diagnozę?

Mi też w tym zakresie ale ja już jestem pewny ze to wina jednej pompki we wrześniu będę wymieniał i jak będzie dobrze to zapodam diagnoze :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzieś wynalazłem, że pompka albo wąż do pompki może byc przytkany, zanieczyszczony przez paliwo, w sumie mi się to zaczęło po tankowaniu. Przejechałęm 15 km i wtedy zaczęło. Możliwe, że nawet VAG nie pokazuje tego w logach, ale i tak trzęsie.

Jak coś będę wiedział od mechanika to dam znać, ale miałem nadzieje, że mi ktoś z forum coś zasugeruje ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli trzesie autem na 4 biegu i wyzszych po dodaniu mocno gazu przy obrotach 1500-2000 to moze byc wina luzu w glowicy w gniazdach pompowtryskiwaczy lub tez pompa vacum,u mnie byla taka diagnoza po wymianie sprzegla auto dostalo wibracji,tylko ze u mnie wina byl program zrobiony przez Niemca poprzedniego wlasciciela,bylo za duzo Nm przy niskich obrotach i dwumas nie wyrabial

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam w a4 b5 afn problem z drganiami w zakresie takim jak ty wina jest po stronie turbiny poniewaz za długo ja chłodze i zbiera sie nagar na łopatkach to moja diagnoza. jeżdzac po miescie z butowaniem dalej drga wyjechąłem na trase 400km pare razy do 140 i problemu niema wszystko ok i dobrze przyspiesza juz 2 razy mi sie tak zrobiło i po trasie jak ręką odją lube chłodzic turbinke czasem nawet 3-5 min czy zadługo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak:

zmieniłem mechanika i to była najlepsza decyzja. Gdyż nie chciałem wpierprzyć 4k na pompki nowe i nie mieć gwarancji ze bedzie działać.

Nowy mechanik(Łukasz z Zacisza - W-wa), zregenerował przewody od pompowtrysków, same pompki wyczyścił ultradzwiękami czy coś takiego i przede wszystkim osadził je poprawnie.

Okazało się, że wszystkie dają radę, chociaż poprzedni mechanik mówił, że są do wymiany.

Podobno tłok nie mógł pęknąć od pompowtrysków, więc mechanik podejrzewa pękniętą głowicę, ale to muszę sie przypatrzyć czy płynu chłodniczego nie ubywa. Na razie auto jeździ jak przed popsuciem się, nic nie szarpie, wszystko cacy.

Wniosek: nie dawać pompowtryskiwaczy do naprawy komuś, kto nie jest w tym temacie biegły i doświadczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak poza tym każdy Diesel ze skrzynią Multitronic ma koło Dwumasowe. Było już o tym wiele razy :szukaj:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam w a4 b5 afn problem z drganiami w zakresie takim jak ty wina jest po stronie turbiny poniewaz za długo ja chłodze i zbiera sie nagar na łopatkach to moja diagnoza. jeżdzac po miescie z butowaniem dalej drga wyjechąłem na trase 400km pare razy do 140 i problemu niema wszystko ok i dobrze przyspiesza juz 2 razy mi sie tak zrobiło i po trasie jak ręką odją lube chłodzic turbinke czasem nawet 3-5 min czy zadługo

:polew: :polew:

Dobre... Chlodzenie turbo, baa nawet praca jego nie ma wplywu na drgania, co najwyzej wejdzie w awaryjny. Jak masz zasyfiona to do czyszczenia, ale drzy Ci kolego od dwumasa, wrzuc 5 na niskiej predkosci i wcisnij pełny, jak bedize drgac, dwumas off.. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lube chłodzic turbinke czasem nawet 3-5 min czy zadługo

dla studzenia turbiny wystarcza max 2 min, dluzej szkoda paliwa...

sprawdzales BIPy? grupa 023

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smiej sie smiej dwumas nowy sprzegło nowe poduszki nowe pompa wtryskowa zrobiona wszystkie czujnki nowe i co szarpie

smieje sie bo trzeba nie myslec zeby chlodzic tak dlugo turbo, tymbardziej ze sam piszesz ze nie grzejesz mu. marnujesz tylko paliwo.. a dodatkowo nie ma to wplywu na zadne drgania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...