Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AKN] niebiski dym na zimno

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

jezeli bylby zalany trefny olej, to tez by sie objawy skladaly...

sprawdz kompresje na wszelki wypadek, wykluczysz pierscienie.

tak sobie mysle jest jeszcze mozliwosc ze uszczelka pod glowica puszcza... dlaczego na zimnym? glowica jest z aluminium aluminium ma wieksza rozszerzalnosc niż sruby i dociaga uszczelke na cieplym

Opublikowano

co do oleju to zawsze mialem full syntetic i ten tez jest tylko ze castrol, moze ktos jeszcze sie wypowie, moze to naprawde wina oleju?? chyba dobrze byloby od tego zaczac?? no to wiec jaki wlac??

Przykro mi ale magnatec diesel 5w-40 to olej HC (hydrocrackowany) a nie full syntetyk, można sprawdzić na niemieckich stronach, na polskich zwykle tego nie rozróżniają i piszą "w pełni syntetyczny", także na opakowaniach

Opublikowano

Przykro mi ale magnatec diesel 5w-40 to olej HC (hydrocrackowany) a nie full syntetyk, można sprawdzić na niemieckich stronach, na polskich zwykle tego nie rozróżniają i piszą "w pełni syntetyczny", także na opakowaniach

nie nie, chwala sie ze to syntetyczna technologia :polew:.

Opublikowano

Trochę późno tu zaglądam ale Masashi dobrze sugeruje, niebieski dymek wynika ze spalania oleju a skąd się on dostaje to już inne gdybanie i sprawdzanie krok po kroku a tu na odległość nikt nie wywróży co i jak więc pozostaje udanie sie do dobrego mechanika.

Opublikowano
  • Autor

czesc wracam po przerwie, i po podrozy 2 tys km, juz wyszystko jasne, turbo sie skonczylo od strony zimnej, przez 2 tys km wyplulo ok 4 litry oleju, dobrze ze bylem przygotowany i troche mialem ze soba ale za to pomoc CB radia i kierowcow z TIRow bezcenne!!! :hi:, co do objawow zeto padnoecia turbo to zadnych spadkow mocy nie bylo, jechal jak zwykle a nawet lepiej, :> tylko oleju ubywalo w zastraszajacym tempie a na laczeniach wezy do IC pocil sie olej, mozecie sobie tylko wyobrazic co bylo w srodku IC.

Turbo wymienilem na uzywane bo potrzebowalem wyjechac na drugi dzien, teraz pytanie do wszystkich czy oplaca sie regenerowac jezeli tak to gdzie i za ile??

Opublikowano

Jeżeli turbo które założyłeś ma się dobrze to dbaj o nie i śmigaj dalej. Z regeneracją jest różnie. Profesjonalna kosztuje dość dużo. A tanie regenerowanie to już mała loteria.

Opublikowano

Kudly66

Spoko poczekaj do lepszych temperatur.

Jeżeli wtedy będzie dymił to będzie problem.

Ale czas pokaże.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.