Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Problem z odpaleniem i obrotami


kamiloo1987

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich ma problem z odpaleniem i równa praca na zimnym silniku gdy samochód stoi kilka godzin mam problem z odpaleniem łapie od pierwszego ale zaraz gaśnie dopiero po kilku próbach chodzi a po chwili obroty spadaja na 400-500 strasznie go dusi jak wciskam gaz do dechy słychac wybuch i zaczyna sie wkrecać o ruszeniu z miejsca nie ma mowy dopiero po minucie dwóch wszystko sie uspokaja w upalny dzien objawy nikta prosze o pomoc kolega ma taki sam motor i tez ma identyczne objawy moim zdaniem jest to cewka z rozdzielaczem lecz nie jestem pewien na vagu nie ma zadnych błendów a problem jest tylko gdy samochód stoi jakis czas a jak na dworze jest wilgotno np 5-6 rano wtedy jest najgorzej z góry dziekje za pomoc pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odepnij czujnik temperatury, zobacyzsz :)

ja mam identycznie w 1.6 a po odpieciu czujnika od razu pali i jest ok z obrotami bo tak to jakby zamula.

niewiem co to moze byc, zrobilem przepustnice, wymienilem juz czujnik na nowy, pozniej nowy na gwarancji i jednak nie czujnik

ale po jego odpieciu jest ok

a Vag nie pokazuje nic, pompa paliwa nowa, przepustnica czyszczona, uklad paliwowy ok i sprawne wtryski bo bez czujnika jest normalnie, niewiem co moze byc, na forum przeczytalem ze moze byc zla dawka startowa czy cos. juz ktorys raz ktos ma tak samo w 1.8 i 1.6.

odepnij czujnik i odpal go zobaczysz czy od razu ma dobre obroty itp bez tego wystrzalu z tlumnika bo u mnie tez bylo slychac;

ja mam gaz wiec malo jezdze na PB, czujnik wypiety i Uj. tak jezdze - tak sprzedam pewnie chyba ze ktos sobie poradzi,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na vagu zadnych błedów rok temu wymieniłem czujnik ale nie było zmiany znajomy mówił ze czytał na forum ze gosiu w golfie miał taki problem i okazało sie ze zle jest ustawiona mieszanka na starcie zimnego silnika pomogło przeprogramowanie komputera ale jak zaczoł bym wszystko sprawdzac kupowac czesci to by przekroczyło to wartosc samochodu jutro sprawdze ten czujnik odepne i zobacze co bedzie sie działo dzieki kolego pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu miałem podobne objawy (falowanie na obrotach i dziwne strzały w silniku po dodaniu gazu). Problemy pojawiały się tylko rano lub po dłuższym postoju. Jeżdziłem po mechanikach i serwisach. Nikt nie wiedział co jest grane. Pojechałem do poleconego mechanika a on pierwsze co zrobił to zakręił butle z gazem i kazał pojeździć na paliwie 2 tygodnie. Zrobiłem jak kazał. Na drugi dzień miałem jeszcze małe problemy ale kolejne dni i proble z głowy. Udałem się do gaziarza i okazało się że mapa paliwa nie pokrywa się z mapą gazu (skutek - po odpaleniu dostawał niewłaściwą dawkę zarówno gazu jak i paliwa) Po korekcie map problem z głowy. Szkoda tylko że nie wiedziałem o tym wcześniej bo przez te poranne ekscesy zdążyło się urwać cięgno od sterowania klapami kolektora ssącego.

Mam nadzieje że komuś się ta porada przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kolego samochod mam 3 lata i od 3 lat mam załozyny gaz a problem zaczoł sie w tamtym roku co rok jezdze na przeglad gazu goisciu podpina kompa i mowi ze wszystko gra ale dzieki weielki ze podpowiedz bede sprawdzał po kolei bo to jest strasznie denerwujace odpalam samochod a on nie ma mocy i dzieja sie jakies cuda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kolego ja ostatnio miałem problemy z odpalaniem na zimnym silniku i braku mocy na bemzynie.

Na gazie chodził bez problemu.

Problemem był zabrudzony pzrepływomierz: tzn druciki w środku miały straszny nalot.

Po wyczyszczeniu wszystko wróciło do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...