Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Turbosprężarka Gtb1756vk do 1,9 TDI


Jarol

Rekomendowane odpowiedzi

panowie,napaliłem się na to turbo jak szczerbaty na suchary,już poszukuję takiej,będzie kolejny mod na nowy rok.. gwizdanie

tak jak koledzy wyzej wieksze PD + cos z wydechem by pasowało zrobic, jakies 2,5 cala :hi:

teraz masz 425 nm... jak chcesz 450 to chyba cos ze sprzegłem by wypadało zrobic :cool1:

koszty pewnie 5K++

taki moment jak masz teraz w dolnym zakresie obrotów to max dla tego sprzęgła. Jak chcesz wiecej musisz je zmienic. Chyba ze bedziesz zmieniał co pòł roku na nowe :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sadze ze na tej turbinie to ciezko uzyskac duzy moment z dolu

tutaj najwiezniejsza jest gora tym bardziej jak sie kreci do 5tys :D

mozna na tej dmuchawie osiagnac 400 na 2krpm. jednak dwumas stanowczo sie buntuje, dlatego jest ladnie na okraglo poprowadzone. nie zapomnij ze gtb22 moze przekroczyc 1.6 bara na 2krpm wiec jest z czego brac:)

kreci sie 5300:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sadze ze na tej turbinie to ciezko uzyskac duzy moment z dolu

tutaj najwiezniejsza jest gora tym bardziej jak sie kreci do 5tys :D

mozna na tej dmuchawie osiagnac 400 na 2krpm. jednak dwumas stanowczo sie buntuje, dlatego jest ladnie na okraglo poprowadzone. nie zapomnij ze gtb22 moze przekroczyc 1.6 bara na 2krpm wiec jest z czego brac:)

kreci sie 5300:P

360-370Nm przy 2 tyś obrotów dwumas znosi bez najmniejszego problemu więc dlaczego tu jest tak mało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest 315 przy 2 krpm co nie jest mala wartoscia.

slabo czytasz... jak probowalem dociagnac moment w okolice 400 niuta przyrost cisnienia byl zbyt gwaltowny i sie dwumas buntowal, wiec zostalo poprowadzone lagodnie, pomijajac fak tego iz moment wstajacy gwaltownie kopal po wszystkim, po plecach tez tyle ze plecy jako jedyne odczuwaly to pozytywnie...

i jedzie lepiej i caly naped ma lzej. czy taka odpowiedz jest satysfakcjonujaca??? :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a możesz napisać jeszcze na jakim biegu auto było hamowane??

moge :) pomiary zawsze wykonuje na minimum 4 biegu w tym przypadku byl to 5, czwarty bieg trwal za krotko.

Nie pytaj gdzie robie bo nie powiem nic by nie spalic miejscowki. powiem tylko ze mam 3,7 km prostej:) o stalym nachyleniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam przypadek złożonego poprzecznego TDI na gtb2260 i wyplutej mocy 240ps i momentu 465, ale nie znam przebiegu kresek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie,a niechce zakladac nowego watku:w swoim awx mam pompki AR,do jakiej mocy one wystarcza? .

Szukam tez numeru turbiny gtb2056vk ,czy to jeden z nich 059 145 702S ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie,a niechce zakladac nowego watku:w swoim awx mam pompki AR,do jakiej mocy one wystarcza? .

Szukam tez numeru turbiny gtb2056vk ,czy to jeden z nich 059 145 702S ?

Widziałem wykresy na AR na 200koni ale to raczej już max tych pompek no i muszą być w idealnym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie,a niechce zakladac nowego watku:w swoim awx mam pompki AR,do jakiej mocy one wystarcza? .

Szukam tez numeru turbiny gtb2056vk ,czy to jeden z nich 059 145 702S ?

Widziałem wykresy na AR na 200koni ale to raczej już max tych pompek no i muszą być w idealnym stanie.

BA ogarniaja biorac pod uwage pewne wykresy ponad 200 ps - kusilbym o wartosc 210 ps

AL ogarniaja ponad 255 ps

AR sa gdzie w polowie drogi podobnie jak AA wiec zdrowe przy "zdrowym wykorzystaniu" wydadza na 225..230 ps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie,a niechce zakladac nowego watku:w swoim awx mam pompki AR,do jakiej mocy one wystarcza? .

Szukam tez numeru turbiny gtb2056vk ,czy to jeden z nich 059 145 702S ?

Widziałem wykresy na AR na 200koni ale to raczej już max tych pompek no i muszą być w idealnym stanie.

BA ogarniaja biorac pod uwage pewne wykresy ponad 200 ps - kusilbym o wartosc 210 ps

AL ogarniaja ponad 255 ps

AR sa gdzie w polowie drogi podobnie jak AA wiec zdrowe przy "zdrowym wykorzystaniu" wydadza na 225..230 ps

Dzieki evolution za wyczerpujaca odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"a teraz cos z zupelnie innej beczki"

z choinki sie urwałes?

Myślę, że jeszcze nikt nie ubierał choinki :decayed:

Poza tym to fakt, że nie ma to nic wspólnego z tematem.

BTW ruszyło się coś w temacie gtb w PD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mnie sie ruszyło w poprzedni poniedziałek jak odjechałm od Mr Robaka i mnie nagrali za całe 600PLN i 11pkt i temat znów się trochę odsunął

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mnie sie ruszyło w poprzedni poniedziałek jak odjechałm od Mr Robaka i mnie nagrali za całe 600PLN i 11pkt i temat znów się trochę odsunął

Łooo, Vectrą Cie nagrali? Na której trasie? Ze Słubic do Płocka? Na którym odcinku?

Znam Octę na WPL zrobioną z gtb22 - 240ps, 465Nm

Nie wiem czy to było wklejane, ale jest tu dużo informacji o tego typu projekcie http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=82&t=386519

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łooo, Vectrą Cie nagrali? Na której trasie? Ze Słubic do Płocka? Na którym odcinku?

Vectra zielona zaraz za Słubicami niestety wyprzedziłem kolumnę samochodów w tym vectre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łooo, Vectrą Cie nagrali? Na której trasie? Ze Słubic do Płocka? Na którym odcinku?

Vectra zielona zaraz za Słubicami niestety wyprzedziłem kolumnę samochodów w tym vectre.

250ps 2.8 V6 Turbo w Vectrze prawdopodobnie po modzie, więc raczej musielibyśmy mieć +250ps w naszych dieslach i brak tylnej rejestracji :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...