Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Dziwne pikanie


niuniek222

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy w dobrym dziale umieszczam ten wątek, więc jak coś to proszę moderatora o przeniesienie go do odpowiedniego działu.

Dziś przytrafiła mi się bardzo dziwna rzecz. Samochód stał od niedzieli w garażu i dziś w południe (czwartek) poszedłem do garazu aby go wyprowadzić. Wsiadam do auta przekręcam kluczyk na komputerze wyskakuje wszystko OK po czym zapalam samochód i nagle slyszę z okolic tylnich drzwi albo z okolic bagażnika dziwne pikanie. Trzy razy piknęło pik pik pik i to wszystko. Na komputerze zaden kumunikat nie wyskakuje i wszystko jest w porządku. Nawet przy następnym odpalaniu auta też było dobrze. Czy ktoś wie skąd się wzięło to pikanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to nie wiem ! A cos od radia ? Jak radio łapie info to tez jest podobny dzwięk [br]Dopisany: 11 Sierpień 2011, 21:26_________________________________________________Ja miałem podobnie , tez myslalem ze mi cos z tyłu pika , ale okazał sie to dzwięk z radia gdy włączysz funkcję informacji drogowych . Kiedy jest info to własnie jest takie pikniecie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam RNS-E i wiem, że ona wydaję takie piknięcia z głośników. są one bardzo ciche i wychwyciłem je siedząc w aucie z wyłączonym radiem i bez kluczyka w stacyjce. nie wiem czy tylko nawigacje tak maja czy fabryczne zwykłe radia też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi po prostu tak pikało jak "kończyła" się bateria w pilocie, ale skoro mówisz, że przy następnym odpalaniu bylo OK to chyba nie to :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dźwięk dochodzi z okolic bagażnika , to może jest związany z przerywaczem kierunkowskazów . Jak włączam kierunki to słyszę jak z bagażnika dochodzi dźwięk - takie pikanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak ale to było jak wyjezdzałem z garażu po dłuższym postoju bo teraz cały czas autem jezdze i nic takiego nie mam. Mam wrażenie jakby to sie wydobywało z tylnych głosników albo suboofera bądz z głośnika z tynych drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się ale to miałem tylko jednarozowo więc chyba nie ma sensu wypinać radia tym bardziej, że z nim wszystko w porządku. Poprostu się przestarszyłem, że to może być cos innego ale coś mi się zdaje, że ma związek z radiem sooboferem i głośnikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=93086.0;highlight=pikanie

Tutaj temat był przeze mnie poruszany.

Pikanie czasem,bardzo sporadycznie się pojawia przy odpaleniu samochodu. Dźwięk na 100% z bagażnika(syrena alarmu). Pięć krótkich piknięć i żadnych innych objawów. [br]Dopisany: 13 Sierpień 2011, 09:38_________________________________________________Chyba mam rozwiązanie problemu dziwnego pikania. Pikanie wskazuje rozładowanie się baterii umożliwiających działania alarmu w razie odłączenia lub rozładowania akumulatora.Baterie te ponoć znajdują się wewnątrz syreny alarmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba mam rozwiązanie problemu dziwnego pikania. Pikanie wskazuje rozładowanie się baterii umożliwiających działania alarmu w razie odłączenia lub rozładowania akumulatora.Baterie te ponoć znajdują się wewnątrz syreny alarmu.

Mam tak samo tzn. pika mi też ta syrena. Mam fabryczny alarm z kontrolą wnętrza i jak zamknę się w środku i poruszam się nie włącza się alarm tylko pojawia się te pikanie z syreny. Już myślałem że coś jest uwalone na maxa, a tu może tylko baterie... iwadrian nie wiesz jak się dostać do tej syreny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

syrena jest w bagażniku za tapicerką mniej więcej pod prawą lampą (tak jest bynajmniej w angliku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli trzy razy pikało a samochod wyposażony w bose to audio nie wykryło mikrofonu. Może zaśniedział styk albo coś przejściowo :mysli:.Napisz czy masz bose jeśli tak to napewno to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

syrena jest w bagażniku za tapicerką mniej więcej pod prawą lampą (tak jest bynajmniej w angliku)

Podejrzewam że u mnie będzie w tym samym miejscu. Sam wymieniałeś te baterie w syrenie? Chodzi mi o rodzaj tych baterii, no i o koszt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

syrena jest w bagażniku za tapicerką mniej więcej pod prawą lampą (tak jest bynajmniej w angliku)

Podejrzewam że u mnie będzie w tym samym miejscu. Sam wymieniałeś te baterie w syrenie? Chodzi mi o rodzaj tych baterii, no i o koszt.

Nie wymieniałem bateri, a syrenę namierzyłem przypadkowo podczas demontażu zderzaka tylnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli trzy razy pikało a samochod wyposażony w bose to audio nie wykryło mikrofonu. Może zaśniedział styk albo coś przejściowo :mysli:.Napisz czy masz bose jeśli tak to napewno to.

U mnie dzieje się to samo,każdego dnia rano jak odpalam auto słychac z bagażnika to pikanie,dodam tylko że dzieje się tak jak odpalam auto pierwszy raz po nocy,później już jest cisza. Zauważyłem też że chyba alarm nie działa tak jak należy bo kiedyś pamiętam jak na włączonym alarmie przy otwartej szybie otworzyłem maske to alarm się włączył a teraz nie :( Mam też u siebie bose,ale nie wiem czy to ma związek z tym i gdzie dokładnie mam szukać tego mikrofonu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...