Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B5] TDI a chłodnica oleju, dyskusja.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Panowie zauważyłem że chyba nie jestem w stanie przekroczyć 120*C oleju.

w normalnych warunkach trzyma się między ~85-100*C

Mam małą chłodnicę oleju mocala ale nie mam węży ani dokładki pod filtr, więc trzeba by było to dorobić/ dokupić = znów koszta.

Czy jest sens instalowania czegoś takiego? jakie korzyści może przynieść (myślę że temp nie spadnie więcej jak 20*C)

Opublikowano

Mi tepm. oleju dochodzi max do 80 stopni i to przy upałach... normalnie jest jakieś 75stopni przy temp. wody 90stopni... Sam juz nie wiem jaka powinna być temp oleju odpowiednia... :confused4:

Opublikowano

mi jak na autostradzie w alpach to maksymalnie poszla na 100 stopni.

a tak to okolo 90.

a czy jest mozliwosc zobaczyc temp.oleju cyfrowo np na klimatroniku?

Opublikowano

mi jak na autostradzie w alpach to maksymalnie poszla na 100 stopni.

a tak to okolo 90.

a czy jest mozliwosc zobaczyc temp.oleju cyfrowo np na klimatroniku?

nie ma takiej mozliwosci ...

Opublikowano

a czy jest mozliwosc zobaczyc temp.oleju cyfrowo np na klimatroniku?

nie ,na klimatroniku sprawdzisz jedynie temp.płynu chłodzącego kanał 49 i 51

Opublikowano

Więcej jak 100 nie widziałem i to chyba jest dobre. Przegrzewanie oleju chyba nie szczególnie jest zalecane, ale za zimny olej to słabe smarowanie.

Opublikowano

Panowie zauważyłem że chyba nie jestem w stanie przekroczyć 120*C oleju.

w normalnych warunkach trzyma się między ~85-100*C

Mam małą chłodnicę oleju mocala ale nie mam węży ani dokładki pod filtr, więc trzeba by było to dorobić/ dokupić = znów koszta.

Czy jest sens instalowania czegoś takiego? jakie korzyści może przynieść (myślę że temp nie spadnie więcej jak 20*C)

myśle aju, że jak zomontujesz więszkego MOCALA z termostatem to będziesz dłużej dłużej i dłużej upalał auto :decayed:

termostat jest wskazany zimą aby nie obniżać temp. oleju za nim się auto dogrzeje..

Opublikowano
  • Autor

podkładka z termostatem to już spory wydatek :confused4:

Opublikowano

Ja bym zostawił to tak jak jest, 120 stopni to jeszcze nie tragedia. Gdybyś regularnie dobijał do tej wartości, nie mógł zbić w dół albo szło by wyzej wtedy chłodniczka byłaby potrzebna.

Opublikowano
  • Autor

120 jeszcze mi nie wbiło, było przed 120 po ostrym deptaniu z 3.0tdi

Węże już pytałem cena za zrobienie znośna... gorzej z podkładką.

Opublikowano

120 jeszcze mi nie wbiło, było przed 120 po ostrym deptaniu z 3.0tdi

No to tym bardziej myślę, że nie ma się nad czym zastanawiać :wink4:

Opublikowano
  • Autor

trochę miałem zajawkę na nowy "diwajs" ale chyba jednak był by to przerost treści nad formą :hi:

Tak z ciekawości czy ktoś na forum montował chłodnicę oleju? jakieś foty w a4b5?

Opublikowano
  • Autor

łoo panie :embarrassed:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.