Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Samozapłon, co teraz?


Krzyh00

Rekomendowane odpowiedzi

dzisiaj mialem nieciekawa przygode, podczas jazdy na pelnym obciazeniu zabraklo mocy, zatrzymalem sie, ruszylem na jedynce zeby sprawdzic co jest grane, silnik zaczal dziwnie pracowac, nie chcial przyspieszac, nagle dookola pelno bialego dymu, szybko wyciagnalem kluczyk, nic to nie dalo silnik pracowal dalej i podbijal sam obroty, sprobowalem wiec ruszyc (teraz sam sie zastanawiam po co) rozpedzilem sie do dwojki, zrobilem z 50-100m, wtedy wpadlem na genialny pomysl wrzucilem piatke, strzelilem ze sprzegla jednoczesnie wciskajac oba hamulce do oporu, udalo sie silnik zdlawic. wszystko trwalo max minute, potem silnika nie dalo sie uruchomic ale probowalem tylko 2 razy i odpuscilem, wrocilem do domu na lince. pytanie co teraz? wymiana/regeneracja turba? jakie koszty? co wiecej trzeba teraz zrobic? jak sprawdzic czy nic innego nie uszkodzilo? olej poszedl bo bagnet suchy, plyn chlodzacy nie ruszony, temp oleju skoczyla do jakis 120-130, temp plynu 90 trzymala sie podczas calej akcji. prosze o fachowe porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie jak probowalem odpalic to nie sprawdzilem jeszcze stanu oliwy :embarrassed: ale pare obrotow walem i tak nie chcial gadac wiec odpuscilem, potem zobaczylem ze sucho. regeneracja turbo pomoze czy mozliwe ze cos wiecej sie wysralo? sprzeglo na przyklad?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na twoim miejscu zalozyl bym cos wiekszego np od AWX praktycznie te same pieniadze cie wyniesie.

trzeba zdjac czape i zobaczyc jak tam silnik,bo nie wiadomo czy pracowal na sucho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i widzisz na to nie wpadlem, czego mi wtedy bedzie brakowac poza wtryskami zeby w przyszlosci dodac pare kucy? obecnie jest 143KM/318Nm. po samym turbo z AWX bedzie jakas roznica? ogolnie ta turbina pasuje plug`n`play? gdzie najlepiej sie w taka zaopatrzyc i uzywke czy lepiej regenerowana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o wszystkim już było co dotyczy wymiany turbin :hi:

Dziwi mnie tylko czemu nie odpala, przecież padniecie turbiny nic nie przeszkadza w odpalaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik pracował na oleju silnikowym z rozszczelnionej turbiny. Sprawdź stan turbo, bo raczej puściły uszczelnienia i jest do wymiany. I nie próbuj go odpalać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://moto.allegro.pl/vw-audi-seat-skoda-1-9-tdi-130km-awx-avf-blb-i1755069586.html

to jest dobra opcja? czy drogo? moze ktos zna jakies pewne zrodlo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pisze na jakich częściach to robi.. ja mam sprawdzony warsztat regenerujacy co robi za 800zł regenracje jesli oddasz swoja turbine

A moze "pewna" używka? ceny 500-700zł myślę że da się wyrwać coś dobrego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do regeneracji mozna poczytać na stroanch producentów turbin że żadna regeneracja nie odbywa sie na częściach producentów z tego względu ze skończyli wsparcie techniczne dla tych zakładów regenerujacych z prostej przyczyny, chyba nie musze tłumaczyć :gwizdanie:

Używke kupisz za 500-800zł, bez ingerencji w układ paliwowy i tak nie da ci juz odczuwalnych przyrostów <- max 150km, turbo regenrowane ma ten plus że dostaniesz gwarancje, ale wkłądajac je do auta dla którego nie było produkowane mozęsz nie mieć gwarancji, najlepiej wtedy kupować przez tunera, albo dogadać sie łacznie z montazem w ich serwisie :wink4:

Jak chcesz sprawdzony zakład regenerujacy to zapraszam do ream-poland w lublinie :wink4:

Pierw sprawdź jak tam reszta osprzetu w aucie, bo silnik został przegrzany, wiec mozę być też uszczelka pod głowicą niebawem do roboty :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po tej akcji troche sie boje uzywki. cholera wie co mi kto wysle, nawet nie sprawdze na sucho czy jest cos warta a jak bedzie dupna to tylko przeplace regenerujac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki za ot ale się zastanawiam jakby coś takiego mi się przytrafiło (automat tiptronik) to ja jedynie sobie mogę strzelić palcami bo jak go zdławię w takiej sytuacji :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jeżeli bedziesz na tyle trzeźwo myślał to ja bym rwał rury dolotowe powietrza bo nimi leci wtedy olej z turbo albo wywrać wąż przy przepływce i zatkać go bez powietrza nie powinien palić.

ta wyrwij rurę ręką :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy przepływce pewnie będzie wtedy niezły "ciąg" :wink4: ,pewnie też nie taki łatwy do w miarę szczelnego przytkania

dzięki za info,sorki raz jeszcze za zamieszanie w temacie[br]Dopisany: 17 Sierpień 2011, 22:55_________________________________________________

Kolego jeżeli bedziesz na tyle trzeźwo myślał to ja bym rwał rury dolotowe powietrza bo nimi leci wtedy olej z turbo albo wywrać wąż przy przepływce i zatkać go bez powietrza nie powinien palić.

ta wyrwij rurę ręką :decayed:

trza mieć zawsze luźne opaski :wink4: w takim razie

Sorki za OT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie zastanawia dalej czemu auto nie odpala :mysli:

turbo wyssało całą oliwkę :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie zastanawia dalej czemu auto nie odpala :mysli:

turbo wyssało całą oliwkę :mysli:

mogło wyssać całą oliwe ale to nie jest powód nie odpalenia auta bo i bez oliwy powinno odpalić co prawda po chwili sie zatrze silnik ale odpalić powinno, a skoro kolega twierdzi że próbował odpalić a samochód nie chciał to silnik nie jest zatarty bo rozrusznik kręcił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...