Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Jak dorezać spryskiwacze lamp


mcm

Rekomendowane odpowiedzi

Nie miałem info o poziomie płynu... kabelek jest koloru brązowego z czerwonym paskiem a w nowym zbiorniku mam czujnik poziomu płynu czy można to jakoś wykorzystać??

Ma ktoś jakieś sugestie co do montażu dysz spryskiwaczy, bo jutro będę to robił a niechcę nic popsuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz licznik z FIS'em przed 1997 rokiem to nie mam pojęcia gdzie mógłbyś podpiąć sygnał z czujnika (czy w ogóle się da), ale jeśli po 97 to do czerwonej kostki pin 9 podpinasz plus z czujnika, a masę gdzie będziesz mógł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz licznik z FIS'em przed 1997 rokiem to nie mam pojęcia gdzie mógłbyś podpiąć sygnał z czujnika (czy w ogóle się da), ale jeśli po 97 to do czerwonej kostki pin 9 podpinasz plus z czujnika, a masę gdzie będziesz mógł.

??? chodzi Ci o podpiecie pod fis? a majac zegar c fisem ponizej 97 to niemozna juz podlaczyc pod fis :gwizdanie: powiem szczerze ze niemam czasu tego sprawdzic ale ze schematu wychodzi ze czy to 97 czy 95 to jeden ciul, pozatym nie ma tam zadnego plusa, to jest sterowane masa, ktora jest podawana/odcinana poprzez czujnik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy ma ktoś zdjęcie jak ma zamontowane te spryskiwacze do belki bo już kurde walczę z tym od rana i za cholere nie mogę tego przypasować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy ma ktoś zdjęcie jak ma zamontowane te spryskiwacze do belki bo już kurde walczę z tym od rana i za cholere nie mogę tego przypasować...

powiem Ci kolego ze strasznie idziesz na latwizne i zupelnie nie przygotowany jestes do montazu, czy 25stron do przeczytania do tak duzo?..... cofnij sie 3 strony do tylu..... masz fotki ktore sam wrzucalem z montazu spryskow u krzycha...[br]Dopisany: 25 Sierpień 2011, 17:45_________________________________________________chyba ze zakladasz jakies zupelnie inne....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego przejrzałem wszystkie 25 stron, widzałem twoje zdjęcia, ale ja mam takie spryski: http://allegro.pl/dysza-spryskiwacza-lamp-reflektorow-audi-a4-a6-i1760155535.html i czegoś mi brakuje żeby to przykręcić do belki tylko niewiem czego i jak to ma wyglądać. wy w większości zakładaliście inne spryskiwacze głównie te od skody, myślałem że jak kupie zamienniki ori to bedzie łatwiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te elementy podciąłem, bo nie mieścił mi się sprysk

dsc09707o.jpg

Mocowanie sprysku u mnie, myślałem że wystarczy go zamocować z jednej strony, ale jest to za mało, bede to poprawiał, lepiej zrobić porządne mocowanie z obydwu stron :naughty:

dsc09875b.jpg

No i teścik :naughty:

dsc09881y.jpg

Na pierwszej fotce to czasem nie jest mocowanie fabrycznego sprysku :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/audi-a4-95-99r-zderzak-przedni-i1752713211.html tu jest widoczne mocowanie[br]Dopisany: 25 Sierpień 2011, 18:31_________________________________________________odpowiednia blaszka przykręcona do belki z wystajacymi uszami w odpowiednim kącie załatwi sprawe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już zrobione, dobrze że odnalazłem tą aukcje, cały dzień męczarni :wallbash: ale się w końcu udało :>, praktycznie w godzine to dorobiłem :), później zamieszczę fotki, jutro wszystko poskładam i uruchomię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No powiem szczerze że gdybym nie odnalazł jak to jest oryginalnie zrobione to pewnie dalej bym się męczył... Jak to się mówi trzeba było znaleźć punkt odniesienia :tongue4:

Zamieszczam fotki jak ja to rozwiązałem, może komuś się przyda.

47240796.jpg

69798992.jpg

i na gotowo z nakładkami

21668718.jpg

Narazie założone takie nie pomalowane, one są z a6 a właściwe z a4 się malują :)

Jak ktoś potrzebuje to te z a6 będą do sprzedania z tym że to nie są ori tylko zamienniki.

Jutro składam auto i będzie próba generalna

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego , jakie koszty takiego rezanka ? Zderzak masz drugi czy na swoim rezałeś ? Jak masz go na wierzchu to popraw sobie wzmocnienie bo widze że masz urwane kołki , najlepiej poskręcaj to na śróbki bynajmniej ja tak zrobiłem , z zewnątrz nic nie widać i trzyma sie super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem to na swoim zderzaku nie kupowałem drugiego, przystosowanego pod spryski. Widziałem właśnie wzmocnienie urwane muszę to poprawić.

Jeśli chodzi o koszta:

-Zbiornik 4,5l na dwie pompki z polifta 50zł

-Spryskiwacze (nowe firmy topran) + nakładki i węże ok 220zł

-Pompka 50zł

Do tego troche chęci i wytrwałości przy rezaniu BEZCENNE :wink4:[br]Dopisany: 26 Sierpień 2011, 09:00_________________________________________________Mam już wszystko zamontowane ale jest jeden drobny problem, mianowicie jeden spryskiwacz psika słabiej, co to może być?? dodam ze spryskiwacze są nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wina leży po długosci przewodu, jeden jest bardzo krótki psika lepiej drugi jest na dłuższym ogonku :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wina leży po długosci przewodu, jeden jest bardzo krótki psika lepiej drugi jest na dłuższym ogonku :wink4:

Nie do końca , u mnie czasami ten na krutszum wężu słabiej psika , ten na długim węży zawsze mocno daje , może wpał jakiś paproch i sie przytyka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...