Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Jak dorezać spryskiwacze lamp


mcm

Rekomendowane odpowiedzi

Spróbuje zrobić tak żeby węże miały po równo, a da się ewentualnie przepłukać to jakoś??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojtek26 to juz tak zeby nie czytac tych wszystkich stron... :polew: przeczytaj chociaz ta jedna strone uwaznie, masz bardzo swierzy temat kolega bidzio1 zakladal spryski takie jak w ostatnim linku, ma nawet zaslepki na sprzedaz..... dodatkowo porobil piekne fotki jak wyglada mocowanie takiego sprysku (made in home) co tu wiecej chciec.... niestet ceny sa jakie sa.... i tego raczej sie nie przeskoczy.... ogolnie obojetnie jakiego zestawu bys nie wybral ceny wyjda podobne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zamieszczam fotkę jak to wyszło na aucie już na gotowo, zaślepki odebrałem dzisiaj od lakiernika, ogólnie z rezania jestem zadowolony z tym małym faktem że jeden spryskiwacz psika słabiej ale będę z tym walczył... możliwe że jest coś uszkodzony to odeślę go do sprzedawcy na wymianę.

44295085.jpg

Aha mam jeszcze takie pytanko, na jakiej zasadzie w ogóle działa ten czujnik poziomu płynu??

Bo tak się zastanawiam czy można by podłączyć pompkę spryskiwaczy lamp przez ten czujnik poziomu, że poniżej poziomu czujnika by nie uruchamiało pompki na lampy, ma ktoś jakiś pomysł na to?? Czy wogóle jest to do wykonania??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik działa na zasadzie przepływu sygnału pomiędzy dwoma bolcami czujnika poprzez płyn , jak masz mało płynu to bolce czujnika nie są zanużone w płynie i nie ma zamkniętego obiegu , swoją drogą niezły pomysł z tym czujnikiem , można by to podłączyć przez czujnik i wtedy jak jest mało płynu to pompka nie będzie działać i nie będzie chodzić na sucho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli teoretycznie rzecz biorąc można by + puścić przez układ opóźniający załączenie pompki a - przez ten czujnik, więc jak by było mało płynu to pompka by się nie uruchomiła żeby nie chodziła na sucho, ewentualnie - by można dać do sterowania przekaźnikiem układu opóźniającego załączenie pompki spryskiwacza lamp. Jeśli ktoś ma doświadczenie z takim czymś to proszę się wypowiedzieć, będę bardzo wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie ma żadnego systemu opuźniającego załączenie pompki , mi wystarcza te kilka sekund zanim spryski sie wysuną , ale pomysł z czujnikiem jest ciekawy, jak znajde troche czsu to zobacze czy da sie to podłączyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszą koledzy żeby kupować od Tadzia zestaw nr I.

Tylko on ma inne mocowanie bo jest przykręceny i z tego co widzę to jednak rezacie na zestawie nr II.

Jak to w końcu jest do przed lifta zestaw I czy II ???

Poproszę o fotke jak zamontować zestaw nr I z tymi "wsuwkami"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam Pan Tadzio poleca zestaw nr 1 do naszych a4 z tym że trzeba rezac, bo ma inne mocowania, lecz jeśli wogole nie masz sprysków to tak czy siak trzeba rezac... ja kupowałem zamienniki oryginalnych po 78zł sztuka i mocowania też dorabiałem... tak więc wybór należy do Ciebie :wink4: niezależnie co wybierzesz to i tak jest trochę roboty z dopasowaniem :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszą koledzy żeby kupować od Tadzia zestaw nr I.

Tylko on ma inne mocowanie bo jest przykręceny i z tego co widzę to jednak rezacie na zestawie nr II.

Jak to w końcu jest do przed lifta zestaw I czy II ???

Poproszę o fotke jak zamontować zestaw nr I z tymi "wsuwkami"...

Ja u siebie mam spryski takie jak w zestawie 1 tyle że ja mam ori zderzak od przedlifta i tam już były spryski , więc mocowanie już jest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jak u siebie najczęściej podłączaliście spryskiwacze lamp (chodzi mi o elektrykę) z tego co sie dowiedziałem to w moim roczniku nie był jeszcze montowany przekaźnik 389, więc jaki?? Wpadł mi w ręce przekaźnik od spryskiwaczy reflektorów z jakiegoś golfa chyba o symbolu 33 a jego numer to 431 955 535, działa on w taki sposób że podaje prąd na pompkę przez okolo 1-2 sek, ale za każdym spryskaniem szyby przy włączonych światłach.

A jak to wygląda u was??[br]Dopisany: 30 Sierpień 2011, 16:32_________________________________________________Czy ktoś wie jaki przekaźnik odpowiada za sterowanie spryskiwaczami lamp w przedlifcie, bo wiem ze jeśli bym miał 377 to zamiennikiem jest 389 lub 603, ale nie mam takiego, mam za to 229 (o ile dobrze pamiętam i to ten...) jaki przekaźnik przypada na zamianę tego lub jaki dodatkowy, i w które gniazdo??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ten przekaźnik steruje czasem pracy pompki, niewiem czy da rade cos z tym zrobić, Byś musiał jakiegoś elektronika zapytać i pokazać mu ten przekaźnik, może coś wymyśli, zapewne może to być kwestia podmiany jakiegoś kondensatora lub rezystora w tym przekaźniku na inny i innej wartości co wydłuży podanie impulsu na pompkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja mam takie pytanie czy po 2 lifcie były już montowane te przekaźniki odpowiedzialne za xenon?? Czy trzeba taki przekaźnik dokupić i później zmontować to jak kolega czaja napisał.?? Te przekaźniki były montowane tylko do wersji z xenonem?

Kto jest zadowolony z tych sprysków?? http://moto.allegro.pl/xenon-hid-spryskiwacze-reflektorow-model-ii-i1957236803.html

Sorry jak już te pytania były. :gwizdanie: Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja mam takie pytanie czy po 2 lifcie były już montowane te przekaźniki odpowiedzialne za xenon?? Czy trzeba taki przekaźnik dokupić i później zmontować to jak kolega czaja napisał.?? Te przekaźniki były montowane tylko do wersji z xenonem?

Kto jest zadowolony z tych sprysków?? http://moto.allegro.pl/xenon-hid-spryskiwacze-reflektorow-model-ii-i1957236803.html

Sorry jak już te pytania były. :gwizdanie: Pozdro

Kupiłem je, ale jeszcze czekają na montaż. :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja mam takie pytanie czy po 2 lifcie były już montowane te przekaźniki odpowiedzialne za xenon?? Czy trzeba taki przekaźnik dokupić i później zmontować to jak kolega czaja napisał.?? Te przekaźniki były montowane tylko do wersji z xenonem?

Kto jest zadowolony z tych sprysków?? http://moto.allegro.pl/xenon-hid-spryskiwacze-reflektorow-model-ii-i1957236803.html

Sorry jak już te pytania były. :gwizdanie: Pozdro

przekaźnik odpowiedzialny za pracę pompki do spryskiwaczy reflektorów jest tylko w aucie ze spryskiwaczami, u ciebie jeśli brak to i przekaźnik musisz wymienić jeśli chcesz mieć jak fabryka chciała, ja w zeszłym tygodniu robiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...