Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Jak dorezać spryskiwacze lamp


mcm

Rekomendowane odpowiedzi

Też stałem się szczęśliwym posiadaczem ori spryskiwaczy.

W lifcie nie ma za dużo zabawy, zbiorniczek jest przystosowany pod 2 pompki, wystarczy nawiercić otwór w zbiorniczku i dołożyć pompkę oraz gumową uszczelką. Dwa przewody z pompki spryskiwaczy reflektorów wpuścić do wnętrza (ja tak zrobiłem), przekaźnik 603 lub 389 (w niektórych autach posiadających sensor deszczu - przekaźnik 192) i podłączyć zgodnie ze schematem dostępnym w tym temacie.

Wszystko chodzi jak fabryka, czyli po przytrzymaniu manetki od spryskiwaczy szyby przez jakieś 3-4sek, wysuwają się spryski reflektorów i pryskają płynem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jest możliwość taka żeby podłączyć pompkę jedną z drugą i wstawić między nie jakiś przekaźnik albo coś, co by działało w taki sposób, że jakby się włączało spryskiwanie szyb z manetki to ten przekaźnik opóźniałby włączenie pompki od sprysków reflektorów, tzn opóźniałby "dostawę" prądu o jakies powiedzmy 2 sekundy do pompki od spryków reflektorów. Głównie odstasza mnie grzebanie w przekaźnikach pod kierownicą i stąd to pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ile amper powinienem kupić przekaźnik? 12A wystarczy na ori pompkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jest możliwość taka żeby podłączyć pompkę jedną z drugą i wstawić między nie jakiś przekaźnik albo coś, co by działało w taki sposób, że jakby się włączało spryskiwanie szyb z manetki to ten przekaźnik opóźniałby włączenie pompki od sprysków reflektorów, tzn opóźniałby "dostawę" prądu o jakies powiedzmy 2 sekundy do pompki od spryków reflektorów. Głównie odstasza mnie grzebanie w przekaźnikach pod kierownicą i stąd to pytanie.

Kolego ja mam podłączoną jedną pompke pod drugą i śmiga , bez żadnego przekaźnika , i opuźnienie jest ok 2-3 sekund zanim spryski sie wysuną
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no to elegancko, w takim razie zrobię i ja tak u siebie. Dzięki :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy chciałbym sobie też zamontować spryski w moim a4, mam 1.9tdi AFN i moje pytanie jest takie co potrzebuje?? na pewno spryskiwacze, zbiornik i pompkę. A chodzi mi dokładnie jaki zbiornik mi podpasuje, i gdzie on przychodzi, jeśli można to jakiś numer części, a może ktoś ma taki do sprzedania??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary tu jest wszystko opisane troche chęci :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiem tylko żebyś nie brał zbiorniczka 6.5l, bo mając intercooler nie zmieścisz go. A reszta jak Kowi napisał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki koledzy za moje lenistwo ale za dnia nie mam zbytnio czasu na przeglądanie strona po stronie i czytaniu wszystkich postów... ;( Skoro nie pasuje ten 6,5 litra od tego przed liftowego to z tego co wyczytałem powinien przypasować do AFN ten 4,5 l od po liftowego zgadza się? kupiłem już pompkę ze zbiornikiem o nr 8D0 955 453 F i jest to takie coś ze podłącza się to z oryginalnym zbiornikiem i napełnia się to na przelewie z głównego zbiornika. ale moj zbiornik nie ma wyjścia aby wpiąć do niego drugi zbiornik... i znowu trzeba kupić kolejny, i teraz to już nie wiem jaki... bo tego głównego z tym wyjściem nie mogę znaleźć czyli lepiej znaleźć ten 4,5l tak?? A pompkę zostawię bo się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4,5l szukaj, w każdym polifcie znajdziesz, każdy ma miejsce na dwie pompki :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kowi87 dzięki za radę, a jeszcze jedno pytanie mam. Dużo jest roboty z wymianą zbiorniczka? co trzeba koniecznie odkręcić?? a co można pominąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kowi87 dzięki za radę, a jeszcze jedno pytanie mam. Dużo jest roboty z wymianą zbiorniczka? co trzeba koniecznie odkręcić?? a co można pominąć?

najlepiej to błotnik odkręcić, ale da sie chyba tez ściagajac nadkole

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kowi87 dzięki za radę, a jeszcze jedno pytanie mam. Dużo jest roboty z wymianą zbiorniczka? co trzeba koniecznie odkręcić?? a co można pominąć?

napewno musisz odkręcić plastikowe nadkole, potem z góry masz 1 śrubę, od spodu błotnika 3 i zbiorniczek wychodzi :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy, jak będe miał wszystkie potrzebne rzeczy zabieram się za robotę, o efekcie napewno poinformuję :) Pozdrawiam[br]Dopisany: 09 Sierpień 2011, 00:14_________________________________________________Witam mam kolejne pytanko dotyczące spryskiwaczy... Po mału kompletuje elementy i mam już zbiornik z pompkami a teraz szukam samych dysz... na allegro widziałem zamienniki firmy topran (hans pries) po 78zł nowa sztuka. Czy ktoś takich używa?? czy jest zadowolony?? bo miałem ori ale z racji wieku były popękane i woda psikała na boki i je oddam... lub jeśli ktoś może polecić od jakiegoś innego auta co można dopasować??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre są? skoro tak to je zamawiam :) Jednak co nowe to nowe :)

używka jest nie pewna, pozatym ciezko dostepna oddzielnie :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już wszystkie graty do montażu spryskiwaczy :)

Dzisiaj założyłem zbiornik 4,5l z dwiema pompkami a jutro biorę się za montaż dysz.

Macie może jakieś podpowiedzi, sugestie co trzeba zrobić, dorobić, na co uważać???

I jeszcze mam pytanie w kwestii podłączenia...

sprawdzałem w przekaźnikach i nie mam takiego dużego, lecz wszystkie małe, podobne... Jak były podłączone oryginalnie spryskiwacze w przedlifcie lub jak to mądrze podłączyć??

aha i jeszcze jedno, kostka która była podłączona do pompki szyb ma 3 kable, a pompka ma 2 piny, do czego jest ten trzeci kabel???

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałeś info o niskim poziomie płynu spryskiwaczy to właśnie od tego był ten trzeci przewód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...